O amunicji premium – Konferencja Wargaming

O amunicji premium

Jove: Jakie macie plany odnośnie amunicji premium?

Pankov: W aktualizacji 1.0., warunkowo zniesiemy ceny amunicji i sprzętu eksploatacyjnego w postaci złota, zostawiając tylko cenę w kredytach!

Dlaczego? Są tacy gracze, którzy kupują te rzeczy za złoto. W związku z tym nie możemy tego od tak ukrócić, ponieważ w wielu krajach jest to nawet ograniczone przepisami – wprowadzanie zmian do nabytego za realne pieniądze majątku.

Postanowiliśmy postąpić w następujący sposób: zostawimy wszystkie te pociski. Przestaniemy sprzedawać je za złoto, zaczekamy, aż wszyscy wystrzelają pocisku kupione na złoto / prawdziwe pieniądze, co nie potrwa długo i wtedy zaczniemy je ponownie balansować. To pozwoli nam przywrócić równowagę owym pociskom i materiałom eksploatacyjnym.

Jove: Jak?

Pankov: Będą testy na “Piaskownicy”. W tej chwili mamy możliwe opcje. Pierwsza – całkowite usunięcie amunicji Premium. Druga polega na stworzeniu zupełnie różnych pocisków, które mają absolutnie inny efekt.

Widzimy, że cena niektórych pocisków w srebrze, biorąc pod uwagę cenę za złoto, jest nieuzasadniona. Oznacza to, że w patchu 1.0.1 zniesiemy ceny amunicji i sprzętu eksploatacyjnego w postaci złota, a następnie z patcha na patch zaczniemy je rebalansować. Pierwszą zmiana dotyczyć będzie cen amunicji – czyli być może jej obniżenie.

Amway921: Czy zmieni się również koszt usuwania wyposażenia?

Pankov: Nie, koszt usunięcia sprzętu się nie zmieni, pozostanie w złocie. Mówimy o pociskach i materiałach eksploatacyjnych.

Beletsky: A trzecią opcją jest zaprojektowanie całej ekonomii związanej z amunicją od nowa. Przeliczenie wszystkich cen dla wszystkich rodzajów amunicji, żeby jedne pociski nie kosztowały, dopuszczalnie, do 25 razy więcej niż inne. Ale spośród wszystkich trzech opcji, pierwsza wydaje nam się najbardziej atrakcyjna.

Amway921: Rentowność niektórych czołgów jest prawie taka sama i jest regulowana kosztem pocisków. Jak w tym przypadku postąpicie?

Pankov: Musimy utrzymać pewien poziom dochodowości czołgów. Będziemy postępować krok po kroku, to znaczy zmieniać jedną rzecz i patrzeć jak reagują na to pozostałe czynniki.

Ushakov: Jak odległe są te plany?

Pankov: Jest to plan na ten rok.

Beletsky: Mamy nadzieję zakończyć prace w tym roku. Problem polega na tym, że należy zrozumieć co się zmienia i co po tych zmianach się stanie. Może być tak, że wszyscy po tym będziemy płakać.

Pankov: W rezultacie gospodarka może się na tyle zmienić, że prawdopodobnie będziemy musieli zmienić kurs wymiany złota na kredyty. Amunicja za kredyty będzie tańsza, więc wzrośnie zapotrzebowanie na wymianę złota na srebro. Tutaj z kolei zmieni się cała ekonomia – patrz zniżki na czołgi, wyposażenie. Może również zmienić się sytuacja jeżeli chodzi o ekspienie linii i koszt czołgów.

Jove: Głównym problemem złotej amunicji nie jest jej cena, ale fakt, że zaburza ona balans. Gdy rebalansujecie czołgi, to robicie to nie pod kątem amunicji premium, lecz pod kątem standardowych pocisków. A co oznaczają “standardowe pociski”? Inną penetrację i inną prędkość wylotową pocisku.

Beletsky: PP, APCR, OB – to “inne pociski”, to funkcjonalnie różne pociski, które służą do innych rzeczy. Chcemy dojść do momentu, w którym będą różne typy pocisków, które będą różnie działać i użycie ich zależeć będzie od sytuacji i warunków na polu bitwy.

Blogerzy: A jeśli ktoś kupi pociski, bardzo dużo pocisków i nie będzie nimi strzelał?

Pankov: Cóż, zawsze będziemy w stanie zwrócić liczbę złota za te pociski po cenie zakupu.

via WoT VK

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
17 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Większość osób tutaj pisze o grze taktycznej, że bez golda będzie lepiej. Jeśli myślicie, że gra nagle stanie się taktyczna to się mylicie. Wszyscy będą iść w czołgi z dużymi kalibrami i używać odłamkowo-burzących byle by zadać obrażenia, będzie to co teraz, tylko wydłużone w czasie. Wzrośnie współczynnik kampienia..
Gra drużynowa to będzie 15 obcych sobie graczy VS 15 innych obcych sobie graczy, jeśli myślicie że chociażby 6,7 osób z jednej jak i drugiej drużyny zagra taktycznie, dbając o dobro dla wszystkich a nie tylko swoje… no cóż.. warto mieć marzenia 😉 A teraz wyobraźcie sobie bitwy 30 vs 30, tam to już w ogóle będzie masakra.

Anonim

Dewsi WoT mnie przerażają. Na początku pociski premium tylko za złoto, po pewnym czasie pociski premium za złoto i srebro a teraz nagle pociski premium tylko za srebro… Sami nie wiedzą czego chcą.

Bruno

Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem, byłoby ograniczenie ilości pocisków premium w magazynie (kilka-
kilkanaście sztuk, zależnie od tieru, obrażeń i szybkostrzelności) Wówczas gracze korzystali by z nich tylko gdy rzeczywiście byłyby do tego potrzebne. W tym momencie usunięcie pocisków premium spowodowałoby, że sporo czołgów nie mogłaby przebić innych, strzelając nawet w weakspoty. Ewentualnie trzebaby je znacząco przerobić w stylu: większa penetracja, znacznie mniejsze obrażenia.

Anonimowo

Po usunięciu amunicji goldowej czołgi ciężkie staną się naprawdę ciężkie (jescze lepszy type 5) 🙂 Liczę na DELETE

GS

Pociski goldowe powinny mieć większą penetracje ale mniejszy dpm. I rebalans gotowy. Chcesz mieć większą pewność penetracji strzelaj z golda ale w zamian zadajesz mniej obrażeń.

Banshi11

Dla mnie to głupota zeby były jakiekolwiek pociski premium. wszystko jest robione pod kontem zeby cos było z historii wiec tam czegos takiego nie było to po pierwsze a po drugie jak kolega z góry napisał – wyjebać ten szmelc to sie ludzie naprawde zajma taktyka i dobrym celowaniem a nie strzelaniem masowo GOLDEM bo mnie stac.

rico

racja

JasioF

a właśnie że było tak dawniej – alianci zachodni mieli specjalne pociski (choć było ich mało) z bodajże rdzeniem wolframowym, to były chyba te pierwsze rodzaje APCR – o ile dobrze pamiętam pamiętniki polskich czołgistów z II WŚ.
na szybko znalazłem to:
https://skarbyhistorii.wordpress.com/2015/02/07/103/
http://www.armchairgeneral.com/forums/showthread.php?t=157591

Adamo198

Nie powołuj się na historię bo ta gra, oprócz tego, że jest tam sobie jakiś Tygrys 1 lub T-34, niestety nic wspólnego z nią nie ma 😉

Tryptyk

Dobrze ze jest gold przynajmiej moge klepac type5 heavy od przodu 🙂

Apple727

No i z tego powodu tak wiele osób chce usunięcia goldowej amunicji, bo super ciężkie czołgi są ***** warte kiedy med wali z 500 metrów goldem, a ten nawet się bronić nie może.

ed

i właśnie to jest chore, nie powinno być takiej możliwości, bo od czegoś jest ten pancerz na typie, pełni on określone zadanie, a w obecnym przypadku pancerz nic nie znaczy, to patologia, i musi to ulec zmianie. Skoro tak twierdzi większość ludzi w grze, to słowa antytalentów, co nie potrafią zagrać taktycznie i drużynowo, i nie znają week spotów nie mają znaczenia.

Janusz wota

w wielu krajach jest to nawet ograniczone przepisami – wprowadzanie zmian do nabytego za realne pieniądze majątku.
“Przestaniemy sprzedawać je za złoto, zaczekamy, aż wszyscy wystrzelają pocisku kupione na złoto / prawdziwe pieniądze, co nie potrwa długo i wtedy zaczniemy je ponownie balansować”

No to teraz patrzcie. Idę kupić 1 goldowy pocisk na jakiegoś piździka na nieużywanym koncie i to tyle z rebalasu XXDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

lajt

poziom inteligencji ameby… po prostu oddzielą konta inactive, z rozegranymi poniżej 1000 bitew, z 1-10 pociskami i elo do przodu

Damian K.

Nie ma to jak przeczytać część i od razu walnąć komentarz. Przeczytaj jeszcze raz ale tym razem cały artykuł i doczytasz, że oni będą zwracać złoto za zakupione pociski goldowe jeżeli zakupiłeś je za złoto.

Tryptyk

A doczyales do konca?

Tomek

Nie ma to jak zażartować i słuchać lamentowania innych, pewnie traz koleś siedzi przed PC, wpierdala popcorn i patrzy jak się ośmieszacie..
Napisał głupotę i pięć osób teraz mu prawi jprdl xD