Czy gracz oszukiwał? – ustawienia FoV

Ciekawostka wychwycona przez fanowski portal Wartactic. Podczas kręcenia powtórki, pojawił się dysonans wynikający z tego, jak gracz łapie cele bez podświetlenia konturu czołgu przeciwnika. Wydaje się, że odpowiedź jest oczywista – “oszust” z zakazanymi modami i wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami.

Ale nie… odpowiedź znajdziecie w ustawieniach grafiki, a mianowicie wartość FoV. Przy FoV = 120 (po lewej), gracz “patrzy” poza cel, ale udaje mu się złapać go na autocelowanie. Kiedy zmieni się wartość FoV = 100 (po prawej), widok “patrzy” bezpośrednio na czołg – widzimy podświetlenie konturu.

Dla krótkiego wytłumaczenia: FoV to nic innego jak… pole widzenia (z angielskiego Field of View). Bardzo fajnie wyjaśnione jest to na tym filmiku.

Nie ma zatem się co spieszyć z wyciąganiem pochopnych wniosków. Możliwe, że zarówno autor powtórki, jak i Ty macie różne ustawienia graficzne.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
iBlackLagon

Przy zmianie FOV środek obrazu się nie zmienia tylko krawędzie

anonim

co ty ********** jak zmienisz ustawienia to możesz zaznaczać za przeszkodami

wuteasuwatelikacz

Nie da się zaznaczyć cel za przeszkodami, na czystym kliencie gry.

JebaćWG

DOCHODZI DO TEGO TAKŻE MOD ZOOMOUT KTÓRY PRZECIEŻ JEST LEGALNY A ZNACZĄCO ZMIENIA POLE PATRZENIA KAMERY

FigoFago

Po prostu takie sa bledy w podwórkach ze nie widac kontury czołgó

panbartosz

w końcu ktoś to zauważył 😀
mnie miesiąc temu ruski youtuber o tym przekonał, kiedy wstawił moją powtórkę na kanał, a tam no typowo jakbym aimbota używał i oczywiście bez takich komentarzy się nie obyło 😛