Nowe czołgi włoskie wkrótce na Superteście

Wszyscy pamiętamy nie tak dawno zapowiedzianą premkę 8-go poziomu – Progetto M35, modyfikacja 46. W niedalekiej przyszłości na zamkniętych testach zostaną przetestowane włoskie czołgi VIII, IX i X poziomu.

Głównym zadaniem na teraz jest dostosowanie mechaniki i zbalansowanie działa tak, aby pasowało do obecnej rozgrywki. Planuje się zastosować złożoną metodę, gdzie unikalność nie jest zdefiniowana przez pojedyncze parametry (takie jak uszkodzenia na minutę czy wartości penetracji), ale przez zbiór połączonych zależności i możliwość oddania strzału w trakcie przeładowywania.

Jako, że jest to etap testowy, to co widzicie obecnie to zupełnie surowe parametry, które zostaną zmienione w kolejnych etapach. Zamiast modeli prawdziwych czołgów, które ostateczne pojawią się w grze, stosowane są modele warunkowe / prototypowe, z grubsza pokrywające się z nimi pod względem wielkości i opancerzenia.

Pamiętajcie, że charakterystyki tych pojazdów są w tej chwili testowane i każdy z niżej wymienionych parametrów może ulec zmianie.

PROTOTYP. Wstępne parametry:

Tier: MT-8, Włochy, standardowy
Wytrzymałość: 1 400
Maksymalna prędkość / Prędkość cofania: 55 / -20 km / h
Prędkość obrotu: 38 °/s
Prędkość obrotu wieży: 30 °/s
Zasięg widzenia: 380 m

Uszkodzenia: 240 / 240 / 320
Penetracja: 212 / 259 / 45
Czas pełnego przeładowania: 12 / 10 / 8 s
Czas ładowania jednego pocisku: 2,5 s
Pocisków w magazynie: 3
Rozrzut na 100 m: 0,37
Czas celowania: 2,3 s

PROTOTYP. Wstępne parametry:

Tier: MT-9, Włochy, standardowy
Wytrzymałość: 1 700
Maksymalna prędkość / Prędkość cofania: 65 / -23 km / h
Prędkość obrotu: 42 °/s
Prędkość obrotu wieży: 30 °/s
Zasięg widzenia: 390 m

Uszkodzenia: 390 / 390 / 480
Penetracja: 268 / 330 / 53
Czas pełnego przeładowania: 15 / 13 / 11 s
Czas ładowania jednego pocisku: 3,5 s
Pocisków w magazynie: 3
Rozrzut na 100 m: 0,35
Czas celowania: 2,5 s

PROTOTYP. Wstępne parametry:

Tier: MT-10, Włochy, standardowy
Wytrzymałość: 1 900
Maksymalna prędkość / Prędkość cofania: 65 / -23 km / h
Prędkość obrotu: 54 °/s
Prędkość obrotu wieży: 33 °/s
Zasięg widzenia: 400 m

Uszkodzenia: 390 / 390 / 480
Penetracja: 268 / 330 / 53
Czas pełnego przeładowania: 19 / 16 / 13 / 10 s
Czas ładowania jednego pocisku: 3,0 s
Pocisków w magazynie: 4
Rozrzut na 100 m: 0,33
Czas celowania: 2,3 s

Ź: WoT VK

Na świecie istniało mnóstwo różnych systemów ładowania. Miały różne nazwy: były główne magazyny z amunicją, z których można było błyskawicznie zasilać armatę, ale i dodatkowe magazyny, z których w razie potrzeby można było ładować działo ręcznie. Włosi też mieli różne automaty i dlatego wprowadzono z nimi nową mechanikę.

Stworzono magazynek rewolwerowy, w którym można w razie potrzeby doładować pocisk. Zapewnia to różnorodność rozgrywki normalnych maszyn bez tej mechaniki i daje możliwość gry w stylu magazynkowym.

Nowa mechanika przypomina grę z magazynkiem w taki sposób, że mamy do wystrzelenia nie jeden pocisk, ale kilka, a pomiędzy wystrzałami jest przerwa, podczas której możemy nie prowadzić ognia. To tzw. doładowanie wewnątrz magazynka. Przypomina to cykliczny ostrzał w tym sensie, że od razu po strzale zaczynamy doładowywać. Wyjątkowość mechaniki polega na tym, że wszystko zachodzi automatycznie: po wystrzale doładowanie zaczyna się samoczynnie. Nie trzeba nic dodatkowo robić.

Ale jeśli chce się strzelić wcześniej, to doładowanie zostanie przerwane i trzeba będzie je wykonać od nowa. Jeśli wystrzelimy jeden pocisk, proces doładowania zacznie się automatycznie. Jeśli w tym czasie wstrzymamy ogień, to pocisk się doładuje. Po jednym wystrzale doładowanie zajmie 8 sekund. Po dwóch doładowanie drugiego pocisku zajmie 11, a pierwszego – też 8 sekund. Jeśli strzelimy 3 razy, to doładowanie zajmie 14, 11 i 8 sekund. Im więcej mamy pocisków, tym szybciej zachodzi doładowanie brakującej amunicji.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
13 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
WG Supertester

Jeszcze muszą wymyślec jak te czołgi nazwać… Hmm może VII to będzie S-Pagetti, XI S-Pagetti 2 a X P1ZZ4 XD

WG Supertester

VIII*

WG Supertester

IX*

WG Supertester

Sorry te projekty WG są tak ********* że aż mi rozum odjeło. Pozdro z superhipertestu

CSN_Jaro

Widocznie zaobserwowali rosnącą liczbę graczy z Włoch…wiec trzeba nowe portfele przyciągnąć jeszcze bardziej.
Polacy byli, są i będą w grze… więc priorytetu nie ma na PL-TREE…

Pan K

Połączmy T-54 z Centurionem. Efekt na powyższym obrazk.

OLOBOGA

myślę że Polskie drzewko w tym roku nie zawita zresztą jeb… ich w ten sposób leczą sobie kompleksy – kto im tego zabroni 😉

Gney

Włochy?? a gdzie polacy?….

FlamixKL

Wg mnie jakoś dziwnie podchodzą do włoskiej linii. Polaków zapowiadali od kilku lat, a włochów- pojawia się film bez żadnej zapowiedzi i teraz testują. LOL. Żeby ta mechanika była dobra to powinni zrobić, żeby podczas doładowania jak się strzeli to się czas doładowania nie zeruje. To by było dobre!

piter9870

To by było co najmniej głupie (zbyt OP) gdyż wystrzelenia magazynka (9sekund) i masz kolejny 1 pocisk po 1 sekundzie co oznacza że przerwa pomiędzy pociskami byłaby 1 sekundą (a pozatym magazynek nie byłby 4 a 5 strzałowy z ostatnią pestką szybszą niż pozostałe)-sytuacja opisana dla X tieru

Anonimowo

Czyli wprowadzą włochów zamiast mapy w hd, które zapewne się odciągną w czasie. Czuję, że to opcja na pocieszenie:)

Zbyszko

Nie sądzę, nawet nie mają wstepnych wloskich modeli, a mapy HD mają byc w kolejnym patchu. Włochow spodziewalbym się moze w 1.0.1 albo i pózniej

mniej wymagaj

ciekawe te parametry