SOMUA SM: Zawodnik wagi ciężkiej

SOMUA SM jest francuskim eksperymentalnym czołgiem, opracowanym w bezpośrednich latach powojennych jako alternatywa dla konstruowanego równolegle AMX-50. Mimo, że jedynie AMX wszedł do użytku, nie powstrzyma to czołgu SOMUA SM przed dołączeniem do francuskich sił lądowych w nadchodzącej aktualizacji War Thunder!

Pokrótce: Pojazd konkurencyjny wobec AMX-50, oferujący grubszy pancerz kosztem mobilności.

SOMUA SM, czołg ciężki, premium, Francja, IV era.

Zalety

 • Doskonała armata kalibru 100mm
 • Automat ładowania
 • Dobre opancerzenie kadłuba
 • Bonusy premium

Wady

 • Kiepsko opancerzona wieża
 • Duża masa
 • Przeciętna mobilność
Przedsprzedaż –  Zestaw Somua SM
Pre-order - Somua SM Pack
Zestaw zawiera:
 • Somua SM (Era IV, Francja) – dostępny po wprowadzeniu kolejnej dużej aktualizacji;
 • 1000  Złotych Orłów;
 • Konto premium na 7 dni;
 • Bonus przedsprzedażowy: unikatowy emblemat „Savate Boxer”;
 • Bonus przedsprzedażowy: unikatowy tytuł „Savate Master”.
image
image
W War Thunder SOMUA SM będzie nowym czołgiem ciężkim premium, czekającym na dowódców w IV erze francuskiego drzewka sił lądowych, zaraz po ukazaniu się nadchodzącej dużej aktualizacji. W przeciwieństwie do swoich bliskich krewnych,  AMX-50 i Lorraine 40t, które mają podobną ogólną budowę, SOMUA SM oferuje swoim przyszłym dowódcom wolniejszą, ale znacznie mocniej opancerzoną platformę, przenoszącą doskonałe francuskie działo kalibru 100 mm. Jak już wspomniano, SOMUA SM jest wyposażona w sprawdzone działo przeciwpancerne SA47 kalibru 100 mm, obecne na wielu francuskich maszynach w IV erze, a więc dobrze znane czołgistom. Co więcej, SOMUA SM jest również wyposażona w ten sam mechanizm automatycznego ładowania, jaki można znaleźć w AMX-50, co daje zdumiewającą szybkość przeładowywania, wynoszącą zaledwie 4 sekundy!
news_somua_sm_com_eb6269717611db4d919487
Niektórzy pancerniacy mogli już zauważyć podobieństwo wieży SOMUA SM do tej na AMX-50. I rzeczywiście, oczy nie płatają im figli, wieża jest bowiem bardzo podobna i oferuje taki samo poziom bezpieczeństwa jak w AMX-50. Z drugiej jednak strony kadłub SOMUA SM oferuje znacznie lepszą ochronę niż AMX-50, z dużo grubszą przednią płytą o grubości 150 mm, a  pancerz boczny i tylny również zostały pogrubione.

somua_sm_06_1280h720_644f91c7d832d2738f2

somua_sm_03_1280h720_f993a9a263748e084de

somua_sm_05_1280h720_8e6e37cd9d2f2fe6b13

Chociaż SOMUA SM oferuje lepszą ochronę przy zachowaniu identycznego poziomu siły ognia jak AMX-50, to jednak te ulepszenia mają swoje konsekwencje w postaci pogorszonej mobilności. Ponieważ SOMUA SM jest wyposażony w ten sam silnik o mocy 1000 KM co AMX-50, ale przy masie własnej 60 ton, mobilność pojazdu zmniejszyła się. SOMUA SM może osiągnąć maksymalną prędkość 40 km/h tylko w idealnych warunkach, a skromny stosunek mocy do masy wynoszący 16,6 KM/t dodatkowo ogranicza mobilność w warunkach terenowych. SOMUA SM będzie dostępny poprzez zakup specjalnego pakietu w naszym sklepie internetowym, a pojawi się w hangarach jego przyszłych właścicieli wraz z kolejną dużą aktualizacją. W międzyczasie, upewnijcie się, że jesteście na bieżąco z nowościami, aby nie przegapić najnowszych informacji dotyczących kolejnej pokaźnej aktualizacji zmierzającej do gry. Do tego czasu, szczęśliwych łowów, pancerniacy!


Wygląda jak opancerzona Lorrka 40T. Czyli może być dobra. Jeśli będzie na 7.0 – 7.3. Wyżej może być ciężko a pewnie będzie na takim B.R. Więc z kupowaniem bym się wstrzymał i poczekał na jakieś gameplaye lub może i ładnie naskrobany opis tutaj – Lancetti 😀

Lancetti

Gracz War Thunder od fazy beta - 2012 roku. Tester jednostek naziemnych i okrętów. Wiedzę zdobytą w grze, staram się przekazać w jak najlepszy sposób początkującym oraz weteranom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.