Amnestia dla zbanowanych graczy

W ramach świętowania 10-lecia gry, przywrócono do łask większość graczy, którzy zostali na stałe zbanowani za łamanie zasad gry.


Już za kilka tygodni World of Tanks osiągnie doniosły kamień milowy. Nasza społeczność i zespół wiele razem przeszli, niezmiennie troszcząc się o zapewnienie najdogodniejszych warunków do gry i przestrzeganie zasad fair play. Te cele pozostają naszym priorytetem, dlatego nadal będziemy podejmować działania wykluczające graczy, którzy z premedytacją psują innym przyjemność z gry.

Jednak z okazji 10. rocznicy powstania gry postanowiliśmy dać drugą szansę czołgistom, którzy posunęli się za daleko i złamali zasady. Jeśli zostaliście zbanowani, to najlepszy czas, aby wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość, przemyśleć, co jest dla Was najważniejsze w grze i zacząć od nowa.

3 sierpnia World of Tanks rozpocznie kampanię amnestii, obejmującą graczy, którzy otrzymali permanentnego bana (zarówno z gry jak i z czatu) przed godziną 23:59 UTC, 24 marca 2020 r. Wybraliśmy tę datę, ponieważ w tym dniu ogłosiliśmy po raz pierwszy rozpoczęcie kampanii amnestii podczas naszego streamu.

Mamy nadzieję, że gracze, którzy otrzymali amnestię nauczą się na swoich błędach i nie będą już łamać zasad fair play. Jednak jeśli ponownie dopuszczą się niedozwolonych działań, zostaną zbanowani, ale tym razem bezpowrotnie.
Anton Pankov, Dyrektor ds. Produktu

Wykroczenia objęte amnestią:

 • Sprzedaż konta (jedynie dla graczy zbanowanych z czatu; gracze wyłączeni z gry nie kwalifikują się)
 • Niszczenie sojuszniczych pojazdów (teamkill)
 • Nazwy w grze, które łamią zasady gry
 • Flooding i publikowanie reklam na czacie gry
 • Znieważanie graczy i administratorów na czacie gry

Odblokowywanie kont rozpocznie się 3 sierpnia, a cały proces zajmie trochę czasu.

Przyjemna i sprawiedliwa rozgrywka to nadal nasz priorytet. Spędziliśmy razem wiele czasu i wysiłku, aby zapewnić grę w duchu rywalizacji fair play. Nie chcemy, aby ta amnestia zniweczyła wszystkie wysiłki, które do tej pory podjęliśmy, dlatego powyższa lista wykroczeń nie obejmuje korzystania z zakazanych modyfikacji. W tym przypadku pozostajemy niewzruszeni — ich używanie przeczy zasadom zdrowej rywalizacji i jest oszustwem. Dlatego ban nie zostanie cofnięty dla graczy, którzy używali takich modyfikacji.
Anton Pankov, Dyrektor ds. Produktu

Wykroczenia nie objęte amnestią:

 • Nielegalne działania różnego rodzaju
 • Oszustwa i spamowanie
 • Botting (tworzenie i kontrolowanie botów imitujących ludzkie zachowanie)
 • Korzystanie z niedozwolonych modyfikacji

Gratulujemy wszystkim czołgistom z okazji 10. jubileuszu World of Taks! Dziękujemy szczególnie tym, którzy przestrzegają zasad gry. Prosimy Was o odpowiedzialne zachowanie i rozgrywkę w duchu fair play!

Możecie przeczytać więcej o zasadach fair play i rożnych wykroczeniach w tym artykule.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

41 komentarzy

 1. Eldorado pisze:

  Jak chcecie coś zrobić to zróbcie coś z bota mi… największą zmorą wota…najlepszy ruch z waszej strony to boty kture psują te grę…

 2. Odbolcujsie pisze:

  Chodzi o to tylko by później się chwalić (kłamać), że w grze jest ileś milionów graczy itp. To jest nabijanie statystyk pod cele marketingowe podszyte latką dobra, to tak jak McDonald, który wysyła do Etiopii 1 burgera dziennie, bo to wygląda dobrze w papierach, że firma taka ludzka i fajna… Kto się da nabrać na to ten trąba!

 3. Wtf pisze:

  Szlaban na kasę xD wg nie może się podnieść po tak ciężkiej stracie xDd

 4. MrWhite pisze:

  od 5 lat mam bana na czat i nareszcie zostanie zdjęty

 5. f5% pisze:

  Ku… 1 kwietnia ???
  Żenada

 6. Anonim pisze:

  To ilu graczy z tak nielicznej grupy zbanowanych zostało tak naprawdę zbanowanych.
  U mnie szlaban na kasę od 2ch miechów i tego będę się trzymał.
  Dopóki nie poprawią mm tak aby pomidory były rozłożone w miarę po równo na dwie strony i nie znerfią wyścigówek ZERO KASY.
  Dodatkowo mogli by ograniczyć arty do 1szt na team.

 7. Anonim pisze:

  Ktoś chyba czytać nie potrafi….

 8. Emil pisze:

  Jakby mało było chamstwa i prostactwa. Jak zwykle księgowi rządzą…

 9. Interesowiec pisze:

  No to już czekam na graczy na chetach. Ale może niektórzy się nauczą…

 10. Kubatura pisze:

  „przywrócono do łask większość graczy, którzy zostali na stałe zbanowani”

  Jest jakaś nowa definicja określenia NA STAŁE, czy to ja jestem nieogarem?

 11. 123 pisze:

  Jezu ci udzie naprawdę nie potrafią czytać ze zrozumieniem.
  A co chodzi o defendera to słuszna uwaga, myślę że wg powoli kończą się pomysły jeśli chodzi o zarabianie, w grze widać przesyt wszystkiego i udzie powoli zamykają portfele.
  Teraz te zmiany w zdobywaniu obligacji inflacja z kampanii na kampanię rośnie kosmicznie, a założenie tej waluty było takie piękne ” by każdy miał szanse na wymarzony czołg” nawet jeśli nie gra na mapie globalnej. a ceny na licytacjach są zaporowe…

 12. Ech pisze:

  Zapowiedzieli amnestie to ją zrobili, ale że bali się reakcji to mamy odbanowanie za… „chat w grze”.
  Coraz bardziej brną.

 13. Anonim pisze:

  To ja to wkleję żeby pomóc czytać:

  Wykroczenia objęte amnestią:

  Sprzedaż konta (jedynie dla graczy zbanowanych z czatu; gracze wyłączeni z gry nie kwalifikują się)
  Niszczenie sojuszniczych pojazdów (teamkill)
  Nazwy w grze, które łamią zasady gry
  Flooding i publikowanie reklam na czacie gry
  Znieważanie graczy i administratorów na czacie gry

  Wykroczenia nie objęte amnestią:

  Nielegalne działania różnego rodzaju
  Oszustwa i spamowanie
  Botting (tworzenie i kontrolowanie botów imitujących ludzkie zachowanie)
  Korzystanie z niedozwolonych modyfikacji

 14. Rank pisze:

  Może nie na temat ale mam pytanie odnośnie bitew rankingowych. Zacząłem grać w nie stosunkowo niedawno i mam 4 poziom 2 dywizji, a do zakończenia jest 3 dni. Czy w następnym sezonie musiałbym zaczynać wbijanie tych dywizji od nowa czy od tego poziomu co mam, bo jestem pewien że nie wbije wszystkich dywizji, a chciałbym przynajmniej wejść do brązowej ligi.

 15. colraginis pisze:

  Pewnie i tak wszyscy zbanowani mają już kolejne konta. Dla mnie trochę bez sensu. Pzdr

 16. Xee pisze:

  Ktoś z komentujących w ogóle to czytał? Cheaterzy, bociarze itp. nie kwalifikują się do amnestii.

 17. jan pisze:

  Kasa,kasa,kasa a nie druga szansa.Czy ktos by pomyslal jakies powiedzmy 2 lata temu ze defener bedzie caly miesiac w sklepie?A wcale na randomach go nie widac.Maja chytrusy za swoje i tyle

 18. Maku pisze:

  Jak dla mnie bany może nie powinny byc dozywotnie, ale na na co raz wieksze okres czasu. Np 1 ban – 7 dni , 2 -21 a 3-63 .
  Najlepiej zastosować zasadę że każdy kolejny ban jesr dłuższy 3 x o okres na jaki był poprzedni.

 19. Anonim pisze:

  Sprzedaż spadła? Niech napisza prawdziwy ich powód bo gracze zbanowani sie nie naucza niczego. Wpierw pieprzą o fair play co i tak w małych ippsciach idzie a teraz te konta im odblokują. Czyli dla wg nie ma czegoś takiego jak fair play. Można by również podejść do konstytucji niby jest ale ja złamiemy bo czemu by nie. Absurd ale co tam jeden pies i tak ta polityka fair play to była sciema od początku. Info dla ciemnej masy co najwyżej.

  • Anonim pisze:

   ja pie**** dlaczego ludzie potrafia czytac ze zrozumienem. Odbanowywuja nieszkodliwym graczy. Co komu szkodzi? Ciebie za to powinni zbanaowac, ale niestety za glupote nie banuja.

 20. Anonim pisze:

  NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO W KOOOOOOOOOOOOOOOŃCU !!!!!!!!!!!!!

 21. Grozmaryn pisze:

  To musi być przykaz z księgowości. Żenada.

 22. CyberWilk82 pisze:

  Zgadzam się z kolegą w 100%.Ja twierdze że to jest ukłon w stronę grania nie uczciwego bo gdyby WG chciało aby w ich produkty grało się uczciwie to by pewne rzeczy sami wprowadzili do klienta gry i każdy inny mod by był traktowany jako nieuczciwy jakoś war thunder graja bez moda ludzie i jest ok .nie podoba mi się to bardzo WG że promujecie takie akcje. Widzę że wam chodzi tylko o kasę a nie o zadowoloną społeczność Wot .brawo WG :-(.

 23. zatroskany pisze:

  Ale po co? Nikomu ta decyzja nie bedzie sie podobac, oprócz tej garstce odbanowanej. Strzal w stope i tyle

 24. Greg pisze:

  Ewidentnie widać ze brakuje graczy, to trzeba odbanowac tych co się zbanowało

 25. glus1321 pisze:

  Nie popieram tego pomysłu. W końcu jak dostali pierwszego bana na 7 dni i robili dalej to samo. Może kilku z nich faktycznie zacznie grać uczciwie, ale czy na pewno?

  • ObrońcaWG pisze:

   Zaraz przyjdą atencjusze co powiedzą że WoT po raz 386 upada i Ci powiedzą ,że sami lecą na chetach ,mimo że nie grają w tą grę

  • Człowiek z lasu pisze:

   Widać jak czytałeś ten tekst. Spójrz jeszcze raz i przeczytaj dokładnie ze zrozumieniem co jest napisane po drugim cytacie.
   Podpowiem, nie odbanowują tych co grali na czitach

   • zdziwiony pisze:

    Odbanowują tych, których zbanowali – to po co ich w ogóle banowali. System działa tak, że najpierw dostajesz ostrzeżenie w postaci 7 dniowej blokady, a jak dalej nie stosujesz się do zasad to dostajesz perma. Reguły są jasne. Tak jak napisał glus1321 nie popieram takiego działania. Nie widzę w nim także logiki fair play.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.