Zdobywajcie więcej obligacji!

Nowy system zdobywania obligacji.

Już wkrótce w World of Tanks całkowicie zmieni system zarabiania obligacji w bitwach losowych. Jak zdobyć obligacje w bitwach losowych na dziesiątkach? Jak będzie działał nowy system? Czy będzie lepszy od poprzedniego? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tym filmie. Miłego oglądania!


Witajcie, Dowódcy!

Obligacje to wartościowa waluta w grze i jedna z najbardziej pożądanych, zarówno przez nowicjuszy jak i asów pancernych, nagród. Można za nie kupić unikalne pojazdy i inne przedmioty, których nie uzyskacie za inną walutę. Co więcej, obligacje dają dostęp do ulepszania pojazdów, które maksymalizują Waszą skuteczność w grze.

Jednak w obecnym systemie proces zdobywania obligacji nie jest zupełnie przejrzysty. Mamy zamiar to zmienić w aktualizacji 1.10.

Obecny system

Obecnie możecie otrzymać obligacje, grając w trybach takich jak Bitwy rankingowe, Linia frontu lub Stalowy łowca. Jednak wszystkie one są ograniczone czasowo i wymagają pewnego poziomu doświadczenia i umiejętności.

Głównym i najbardziej dostępnym sposobem na zdobycie obligacji jest gra w bitwach losowych. Należy:

 • Grać czołgami X poziomu w bitwach jednego poziomu
 • Zdobywać epickie medale i osiągnięcia Bohatera Bitwy w czołgach IV poziomu, lub wyższych

Jednak nie można przewidzieć, ile obligacji zdobędziecie w jednej bitwie, ani czy otrzymacie epicki medal lub osiągniecie Bohatera Bitwy. Niemożliwe jest też przewidzenie, czy zostaniecie przypisani do bitwy jednego poziomu.

Jeśli zależy Wam na otrzymaniu obligacji za kolejny większy zakup, to naturalne, że chcecie mieć jasny obraz tego, w jaki sposób osiągnąć swój cel i jak długo Wam to zajmie. Dlatego właśnie chcemy przeprojektować system obligacji w bitwach losowych, aby stał się on bardziej przejrzysty i łatwiejszy do zrozumienia i przewidzenia.

Zdobywanie obligacji w bitwach losowych

Począwszy od aktualizacji 1.10 będziecie zdobywać obligacje nie tylko w bitwach jednego poziomu, ale też we wszystkich losowych i wielkich bitwach stoczonych w czołgach X poziomu, pod warunkiem, że znajdziecie się w pierwszej dziesiątce w swojej drużynie pod względem zdobytych punktów doświadczenia. Liczba obligacji, jakie otrzymacie zależy od Waszej skuteczności w bitwie, tak, jak pokazuje to tabelka poniżej:

Pozycja w drużynie pod względem zdobytych PD bazowego Wygrana Porażka / remis
Najlepsza 3 7 5
Najlepsza 10 5 3

W wielkich bitwach obowiązują podobne zasady. Jedyna różnica polega na tym, że musicie znaleźć się w najlepszej 6 lub 20 w swojej drużynie pod względem podstawowego doświadczenia.

Zatem nie musicie już czekać na bitwy jednego poziomu dla pojazdów X poziomu, aby zdobywać obligacje! Co więcej, nie musicie się martwić o zdobycie minimalnej liczby bazowych PD. Dzięki temu możecie otrzymywać obligacje w każdej bitwie rozegranej w czołgu X poziomu!

Jednak epickie medale i osiągnięcia Bohater Bitwy nie dadzą Wam już obligacji.

W nowym systemie każdy czołg X poziomu może zdobyć do 100 obligacji na tydzień. Najedźcie kursorem na wybrany pojazd w karuzeli czołgów, aby w okienku pop-up zobaczyć ile obligacji już udało się Wam w nim uzyskać oraz ich limity.

Ta wartość będzie resetowana co siedem dni i pod czołgiem pojawi się fioletowa ikonka. Oznacza to, że znowu możecie zdobywać obligacje z pomocą tego pojazdu.

Poprzez kliknięcie ikony „Obligacje” w górnym prawym rogu ekranu możecie uzyskać szczegółowe informacje na temat nowych zasad zdobywania obligacji.

Łatwiejsze i bardziej opłacalne!

Jeśli jesteście aktywnymi graczami, zdecydowanie docenicie korzyści, jakie przynosi nowy system. Do tego, im więcej pojazdów X poziomu macie w garażu, tym ciekawiej będzie się Wam grało. Na przykład, jeśli chcecie zdobyć 50 obligacji, oto jak to wygląda w obecnym* i nowym systemie.

*Przy średnim tempie zdobywania obligacji w obecnym systemie
Obecne mechaniki obligacji
 • Przeciętny gracz musi rozegrać bardzo wiele bitew, aby osiągnąć ten cel. Jednocześnie, niektóre z tych bitew nie dadzą im żadnych obligacji, ponieważ zostaną oni zestawieni z pojazdami poziomów VIII-IX.
 • Bitwy jednego poziomu nie zawsze przynoszą obligacje, ponieważ możecie nie osiągnąć wystarczających rezultatów, aby otrzymać 400 bazowego doświadczenia. A jeśli Wasza drużyna przegra, nie dostaniecie żadnych obligacji.
 • Jeśli sprzyja Wam szczęście, możecie zdobyć trochę obligacji za otrzymanie epickiego medalu, co może okazać się nie lada wyzwaniem.
Przeprojektowane mechaniki obligacji

W nowym systemie zarobienie 50 obligacji stanie się znacznie prostsze. Średnio, powinniście potrzebować połowy obecnie szacowanego czasu, aby je zdobyć. Otrzymacie obligacje dla większości bitew rozegranych czołgami X poziomu, niezależnie od tego, jakie inne pojazdy znajdą się w bitwie. Możecie zdobywać obligacje nawet, jeśli przegracie. Wystarczy, że będziecie grać najlepiej, jak możecie i wspierać swoją drużynę.

Podczas startu Bitew rankingowych 2020-2021 wypatrujcie nowych dodatków w sklepie za obligacje w grze! W przyszłości dostępne będzie jeszcze więcej przedmiotów, zatem dołączajcie do bitew i gromadźcie obligacje!

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

23 komentarze

 1. 3434 pisze:

  Obecna meta ,matchmaking oraz gospodarka na X tierach niepozwalają przecientnemu zjadaczowi chleba grać więcej niż 20 bitew na X tierach z wiadomego powodu.
  1.10.0.0.0 nic nowego nie wnosi poza szrotem i kiepskim systemem.
  Podsumwać tylko: Nic nowego mozna banować grę pt. world of tanks by wg.net

 2. misio pisze:

  jakie teraz było minimum w licytacji

 3. q pisze:

  mam wszystkie X i na zadnej nie wbije limitu bo granie w kolko randomow jest nudne w ch

 4. Hornet pisze:

  Czyli następna kampania …. minimum 100.000 obligacji w aukcji za czołg?

 5. Chłop pisze:

  Skoro robisz 20 obligacji dziennie na 1 czołg czyli 140/tydzień (przy codziennej grze, a realnie 5 dni*20 = 100 obligacji/tydzień) czyli przy limicie 100/tydzień wiele nie stracisz.

 6. 123 pisze:

  Inflacja tej śmiesznej waluty jest kosmiczna z kampanii na kampanię, a wg co na to ? Niech początkujący mają trudniej a ci co mają od groma będą mieli z górki
  Bądźmy szczerzy jak często robicie medal na X a jak często jesteście wtop 10.

 7. colraginis pisze:

  Epickie medale łatwiej się robi na niższych tierach. Teraz WG wymusza kupno X tierów, na których gra jest dużo droższa. Z punktu widzenia WG logiczne. Pzdr

  • Anonim pisze:

   I ile tych medali na nizszych tierach dostaniesz obligacji? Odpowiem 1 obligacja za medalMedale nigdy nie byly zadnym zrodlem. Przestancie plakac tylko zeby poplakac

   • Ech pisze:

    Tak i w kolejny sposób „namawiają” graczy do gry na X tierze.
    Efekt kolejne rozwarstwienie graczy i wyższy próg wejścia dla nowych.

    • ZONA pisze:

     raczej zmobilizowanie graczy zeby grali roznymi czolgami a nie np. 1 op tankiem….a jesli chodzi o ilosc X w garazu to teraz nie problem tyle bonusow co teraz jest na PD to kpina jak ktos o to placze

     • Anonim pisze:

      @ZONA w pełni się z Tobą zgadzam, przepustki sezonowe dały też spory zastrzyk fragmentów uniwersalnych dzięki czemu z łatwością się robi teraz X tiery, to nie to co kiedyś że trzeba było rozegrać średnio 200-250 bitew na IX tierze aby odblokować X tier, obecnie z bonusami klanowymi, dopałkami i fragmentami można odblokować całą linię błyskawicznie, no ale to trzeba chcieć a nie płakać tak jak to podkreśliłeś.

 8. Anonim pisze:

  Dla tych którzy mają dużo czasu by grać i mają dużo czołgów 10 tieru to być może taka zmiana jest na na plus, a jeśli ktoś ma w garażu dwie, trzy ulubione dyszki i nie zamierza szybko wbijać kolejnych to zmiana wychodzi na minus. 100 obligacji na tydzień to jest mała ilość jeśli nie posiadasz wielu dyszek. Przy dotychczasowej możliwości zdobywania obligacji na przykład ja jedną dyszką na samych radnomkach w jednym dniu klepnę te 20, 30 obligacji oczywiście zależy jak cię będzie losowało no, ale tak przeciętnie mówię, więc 100 obligacji na tydzień dla jednej dyszki to mało żeby nie powiedzieć bardzo mało.

  • Anonim pisze:

   to trza wbić kolejne, co stoi na przeszkodzie?

  • stefan pisze:

   Szczerze to te 100 obli da się w 1 dzień nawet wbić jak nie krócej.

   • Deberto pisze:

    Dokładnie. Mając konto prem. dziennie robisz 7 misji dziennych. Bez 4 dziennie. Czyli z premium masz 100 obligacji w ~7 dni. Bez w ~11 dni. Dodatkowo wpada za którąś misje 25-30 obligacji plus parę za medal epicki. +/- tygodniowo 70 do 130. Tzn. że bez innych trybów potrzeba 1,5 roku żeby uzbierać na premkę VIII Thier.
    BIDNIE

    Z drugiej strony osobiście w 1,5 roku uzbierałem około 23 000 obligacji grając w tryby typu FL, RB czy stalowy łowca będąc przeciętnym graczem (1400 wn8). Czyli można.

  • Gamer pisze:

   Ja mając 22 dyszki w garażu z kolei i tak bym tych limitów nie wykorzystał . Tym bardziej że cały czas bardziej skupiam się na poszerzeniu mojej kolekcji. Obligacje za medale powinny zostać bo ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka , a wiadomo że medal nie wpada co bitwę a jego wartość w obligacjach jest symboliczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.