War Thunder – nadchodzi premiera japońskiej marynarki

Gaijin Entertainment ogłosił, że już wkrótce w War Thunder dodana zostanie japońska marynarka. Testy beta okrętów rozpoczną się pod koniec maja, wraz z premierą aktualizacji 1.89.

Nowe drzewko technologiczne składać się będzie z ponad 20 jednostek, począwszy od kutrów torpedowych, a na krążownikach kończąc. Wiele z nich brało aktywny udział w bitwach II Wojny Światowej, m.in. lekki krążownik Agano który ewakuował siły japońskie z Guadalcanal, czy niszczyciel Yugumo eskortujący admirała Nagumo z Wysp Salomona. Mimo iż większość okrętów będzie pochodzić z czasów Imperium Japońskiego, nie zabraknie także jednostek powojennych, w tym PT-15 – ostatniego kutra torpedowego w służbie tego kraju.

Japońskie torpedy tlenowe Typ 93 były jednymi z najbardziej zaawansowanych w swoim czasie. Charakteryzowały się dużą prędkością, zasięgiem oraz siłą rażenia. Ze względu na te właściwości, po wojnie historycy opisywali je terminem „długiej lancy”. Wszyscy gracze War Thunder będą mieli wkrótce okazję samemu przekonać się, skąd ta nazwa – zarówno wygląd jak i możliwości japońskiej marynarki zostały bowiem odwzorowane tak dokładnie, jak to tylko możliwe. Dla przykładu, Yugumo uzbrojony jest w osiem wyrzutni torpedowych w układzie poczwórnym na środku okrętu, dzięki czemu razić można pełną salwą w obydwu kierunkach.

Po premierze aktualizacji 1.89 każdy z graczy będzie mógł zyskać dostęp do testów, poprzez wykonywanie zadań w grze. Jeśli ktoś pragnie zasiąść za sterami okrętów szybciej, może zakupić jeden z zestawów premium w przedsprzedaży. Zestawy zawierają unikalne tytuły oraz oznaczenia, jeden z nich posiada kuter PG-02 (Era II), a drugi niszczyciel Kiyoshimo (Era III)

Premiera japońskiej marynarki wniesie również kolejną nowość, mowa tutaj o ciężkich krążownikach. Więcej informacji o nich pojawi się w nadchodzących blogach deweloperskich.

guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Pytanie do redakcji:
Planujecie jakieś nowe Q&A z ludźmi z Gaijin?
Ostatnim razem były fajne pytania, i się sporo ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy 🙂

luki

Tylko tak dalej a wygryzą wowsa aż miło, wprowadza większe jednostki takie jak pancerniki i większe obszary do walki, może ktoś w końcu obudzi się tam w WG. I przestaną wprowadzać coraz większą lipe do gry.

Anonimowo

Niestety, marynarka w WT nie jest zbyt popularna.
Nie postarali się jeśli chodzi o metagame i design map leży. W obecnym stanie marynarka WT nie jest żadnym zagrożeniem dla WoWS, muszą sporo przysiedzieć na podstawami żeby najpierw odzyskać popularność wśród własnych graczy, nie mówiąc już o graczach z innych gier.