[WaThunder DevBlog] I-225: Zawodnik wysokich lotów

Prototyp myśliwca wysokościowego I-225 został zaprojektowany przez biuro Mikojana, a pierwszy egzemplarz powstał 9 maja 1944 roku. Samolot posiadał silnik o mocy 2000 KM wspomagany turbosprężarką. W porównaniu do poprzedników zwiększono siłę ognia, od teraz myśliwiec odznaczał się czteroma działkami SzWAK kal. 20 mm. W testach maszyna okazała się poprawna, potrafiła rozwinąć 560 km/h tuż nad powierzchnią ziemi, oraz 720 km/h na dużej wysokości. Zbudowano łącznie dwa prototypy, które niestety zostały rozbite.

W marcu 1947 projekt ostatecznie anulowano. W War Thunder, I-225 znajdzie się na IV erze rosyjskiego drzewka rozwoju. Jego zaletą jest wysoka prędkość maksymalna, lecz musicie pamiętać że osiąga ją tylko na sporych wysokościach. I-225 dobrze się wznosi oraz jest zwrotny, lecz jego osiągi spadają, gdy leci tuż nad ziemią. Jeśli zaś chodzi o uzbrojenie, to wszystkie działka zamontowane są w nosie maszyny, co znacznie ułatwia celowanie. W przeciwieństwie do rzeczywistości, wady silnikowe nie mają tutaj wpływu na sukces samolotu. Aczkolwiek posiada inne: brak uzbrojenia podwieszanego, wyraźnie odczuwalny moment obrotowy podczas skrętu, jedynie dwie pozycje klap i trudności w lądowaniu. Poza tym aspektami maszyna jest godna wypróbowania i z pewnością przypadnie lotnikom do gustu!

Lancetti

Gracz War Thunder od fazy beta - 2012 roku. Tester jednostek naziemnych i okrętów. Wiedzę zdobytą w grze, staram się przekazać w jak najlepszy sposób początkującym oraz weteranom.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments