Q&A WoWs ze Studia Lesta z Petersburga

Mały World of Warships Q & A od Wellone, przeprowadzony w Lesta Studios. Pamiętajcie, że zostało to przetłumaczone z języka rosyjskiego i mogą występować błędy.

 • W tej chwili MM jest dla nas w miarę poprawny. Jest na pewno bardziej sprawiedliwy niż w czołgach. Ale zrobimy coś dla poprawienia go w tej aktualizacji.
 • Eliminujemy sytuacje, w których okręty z niższych poziomów “wpadają” “do bitew z wyższymi poziomami. To nie jest właściwa sytuacja i chciałbym aby w  przyszłości było co najmniej po 4 okręty danego poziomu Żeby wszyscy w bitwie mieli antagonistów, z którymi mogli by walczyć na równi.
 • Eliminacja problemu “grania na 1-2-3”. Problem ten występuje gdy gracze z jednego klanu idą do walki na odliczanie i wpadają do tej samej bitwy. Nie twierdzę, że jest wiele takich przypadków, ale kiedy się to dzieje, może to powodować dyskomfort. W przyszłości planujemy uniknąć takiej sytuacji. Jeśli gracze z tego samego klanu naciskają przycisk “do walki”, nie będąc w jednostce – będą wrzucać różne walki.
 • Cztery limity DD. Nie jest to ścisłe ograniczenie, a jeśli niszczyciele czekają w kolejce zbyt długo – to ograniczenie zostanie zdjęte. Ale w sumie bitew z 5 lub więcej niszczycielami będzie znacznie mniej.
 • Zrównoważenie poziomów i narodowości. Zawsze mamy reguły narodowe, ale chcemy dodać do nich również reguły tierów.
 • Nie ma planów na + 1 / -1 MM. Każdy okręt może zatopić inny. Choć np Nagato ma większe szanse na zniszczenie Ibuki.
 • Ale równowaga klasowa ulegnie poprawie. Papier-kamień-nożyczki w każdej bitwie nadal będą obowiązywały.
 • Penetracja AP bez uszkodzeń zostanie naprawiona. Zdarzają się sytuacje, gdy jakiś pocisk przebija przeciwnika w bąbel przeciwtorpedowy (i nie ma XP), ponieważ dociera do głównego pola pancernego i nie ma już na nim penetracji.
 • Nie planuje się wprowadzenia operacji dla poziomów 2-4. Ale w przyszłości może zostać dodany.
 • Nie zauważyliśmy braku zbalansowania w drużynach, gdy jedna z nich dostaje się 3 hydro / radar, a pozostała dostaje 1 lub 0. Statystyki mówią, że szanse 50 do 50 nadal obowiązują.
 • Na niektórych mapach istnieją punkty, w których okręt może zaparkować bez szans na odpłynięcie (zaklinowanie się). Ten problem nie jest systematyczny. Jeśli masz taki przypadek, zrób zrzut ekranu i skorzystaj z raportu o błędzie. Takie “miejsca parkingowe”, gdy tylko informacje na ich temat dotrą do odpowiedniego działu, zostają poprawione.
 • Oficjalna pozycja – nie powinno być żadnych miejsc na mapie, gdzie utkniesz bez prawa do powrotu do bitwy.

 

Źródło: thedailybounce.net

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
DGN

Dopóki rosyjskie studio “Lesta” tworzyło tę grę (World of Warships), to ta gra była niezwykle miodna, dobrze pomyślana, i dawała mnóstwo frajdy z gry.
Jak już “Lesta” produkt dopracowała na tyle, że WG grę totalnie “przejęło”* to z WoWs’a zrobiła się taka sama patologia, jak WoT.
Teraz być może jeszcze “Lesta” coś tam robi na zlecenie, ale to już kompletnie pod wymagania chciwych “Cypryjczyków” z WG.
Widać Rosjanie nie mają zamiaru kopać się z koniem, i tworzą g***o zgodnie z wymaganiami zleceniodawcy.

* “Lesta” to rosyjskie studio, które na zlecenie WG opracowało całą mechanikę gry w okręty, pierwotne założenia, balans gry.