O e-Sporcie, wydarzeniach i turniejach – Konferencja Wargaming

O e-Sporcie, wydarzeniach i turniejach

LeBwa: Chciałem zapytać o e-Sport. Ci, którzy przynajmniej trochę dyskutują na ten temat, rozumieją, dlaczego go zamknięto, dlaczego tak się stało.. Pytanie brzmi: czego mogą się spodziewać “Cybersportowcy”?

Pankov: Dobrze. Mamy w opracowaniu system, który zastąpi dotychczasową ligę Wargaming.net League. Nie ogłosimy jeszcze szczegółów. Zachowamy nagrody pieniężne, będę pewne cykliczne wydarzenia offline, które będą Finałami.

LeBwa: Czy na tym można będzie dalej zarabiać?

Pankov: Tak, można na tym zarobić. Być może ktoś z twoich byłych towarzyszy na tym zarobi. Doszliśmy do wniosku, że obecny format jest nieaktualny, przestarzały. Widać, że wszyscy są zmęczeni, musimy pomyśleć o czymś “świeżym”. Szczegółów zdradzić teraz nie mogę. Spróbujemy uczynić go interesującym, zbliżonym do gry, którą zna większość naszych graczy.

LeBwa: Kiedy spodziewać się można wstępnych informacji?

Pankov: No cóż, jeśli wszystkie pójdzie dobrze, to pod koniec lata. Wówczas ujawnimy więcej detali i opowiemy szczegółowo, co chcemy zrobić.

Jove: Czy to oznacza w tym roku?

Pankov: Oczywiście. Naszym celem jest przetestowanie tego formatu do końca roku i przeprowadzenie na nim pierwszych rozgrywek. Chcemy odświeżyć i jednocześnie uczynić go bardziej interesującym dla zwykłych widzów, aby mogli się czegoś nauczyć, a następnie zastosować nabyte umiejętności w grze. To jest najcenniejsza rzecz, jaką dają Wasze streamy. Ludzie z pierwszej osoby zobaczą, jak strzelacie, jak celujecie, celem jest właśnie pokazanie tych rzeczy. Oczywiście, nowo wprowadzony system, który właśnie dodaliśmy, daje nam więcej miejsca i pola do manewru na pojawienie się dodatkowego kontentu w grze. Pracujemy, czas pokaże.

EviL GrannY: Mówisz, że format ligi jest przestarzały, masz na myśli ogólny format Ligi i ogólnie walki drużynowe?

Pankov: Tak.

EviL GrannY: Będzie coś jeszcze?

Pankov: Będzie do całkowicie inna forma rozgrywki, od tego co mamy teraz. Dotyczy to również modyfikacji z której korzystamy itd. Możliwość patrzenia z kamery pierwszej osoby, etc.

Ushakov: Co by nie mówić, pustka jest zajęta przez Bitwy klanowe. Być może to jest interesujące? Być może to warto wesprzeć na kanałach prywatnych?

Pankov: Jesteśmy gotowi wspierać, sponsorować i promować takie kanały.

EviL GrannY: Wcześniej WG nie lubił wspierać turniejów organizowanych przez osoby / firmy trzecie.

Pankov: Każdy turniej nie jest sobie równy. Chętnie wesprę turnieje Chucka. Osiągnięcia indywidualne, powtórki.

Ushakov: Rozmawialiśmy o wydarzeniach, które rozgrywają się w grze, praktycznie nic nie wymagają, Marsz Narodów, na przykład. Mam proste pytanie: co w takim razie dalej z trybami, wydarzeniami typu Halloween, piłka nożna?

Pankov: Odpowiedzieć można krótko: w tym roku też będą takie wydarzenia. Tryby okolicznościowe od zawsze były dobre, ponieważ mamy więcej miejsca i czasu na testowanie czegoś.

LeBwa: W bitwach treningowych brakuje narzędzi do sprawdzenia niektórych rzeczy czy przeprowadzenia show-meczy, np. brakuje trybów Ataku i Obrony.

Pankov: Nasz system turniejowy, który działa na Mapie Globalnej, ma podobne narzędzia, ale nie są one dostępne dla osób prywatnych. Spróbujemy zrobić to inaczej: zbierzemy wszystkie życzenia i postaramy się stworzyć wspólną i otwartą platformę dla takich działań.

via WoT VK

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments