Wargaming.net najpopularniejszym wydawcą gier na Ukrainie

Firma analityczna badające rynek gier wideo Newzoo przeanalizowała firmę Wargaming od początku 2018 roku.

Na poziomie krajowym Wargaming.net jest najbardziej popularny na Ukrainie – 29,7% graczy gra w co najmniej jeden z ich tytułów, co czyni go najpopularniejszym wydawcą w kraju. Rosja i Czechy zajmują drugą i trzecią pozycję z odpowiednio 26,6% i 19,5% udziałem. W Rosji Wargaming.net jest drugim największym wydawcą gier, tuż za Valve Corporation, który ma 28,3%. Duża część graczy w tych krajach gra w więcej niż jeden tytuł WG: od 12% do 19%.

World of Tanks jest najpopularniejszym tytułem na PC zarówno na Ukrainie, jak i w Rosji. W Rosji duża część graczy World of Tanks spędza czas również przy PUBG’u – bo aż 8,9%.

Jeżeli chodzi o World of Warships, to największa publika, bo aż 3% graczy pochodzi z Niemiec, co czyni z niego 18. najpopularniejszą grą wśród niemieckich graczy na PC.

Greccy gracze spędzili najwięcej czasu grając w tytuł ze średnią sesją trwającą niecałe trzy godziny, w porównaniu do średniej światowej wynoszącej dwie godziny. Amerykańscy gracze spędzają najwięcej czasu grając w World of Tanks, ze średnią długością sesji 2 godziny 49 minut, w porównaniu do średniej światowej wynoszącej dwie godziny. Gra zajmuje 25. miejsce w kraju.

Ogólnie rzecz ujmując, gry Wargaming mają jeden z najwyższych wskaźników czasu spędzonego w grze, spośród wszystkich gier na PC – to dowód na ich wysoką skuteczność w przyciąganiu i utrzymywaniu graczy.

Ź: WoT Express & Newzoo.com

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
QngFu

Murowany kandydat na następne drzewko – UKRAINA

Zenek

LOL, ja myślałem że już dawno jest!

Exor

Polecam przeczytać *

Anonimowo

a można było głosować na kogoś innego?