World of Warships: Halloweenowe Q&A

Q&A podsumowujący World of Warships Halloween. Dzięki za zgromadzenie w jednym miejscu MrFingersEU. Na pytania odpowiadali LordofDroidKandlyPh3lan. Całość znajdziecie pod tym linkiem na World of Warships Reddit. Natomiast tekst możemy przeczytać dzięki Harkonnenowithedailybounce.net

Jak według ciebie przyjął się tryb Halloween?

Pierwsza wersja (niskotierowa), została przyjęta bardzo dobrze. Nowy tryb gry, na tierach VIII jest również został przyjęty dość dobrze. Gracz ma szanse na bardzo fajne nagrody, więc zainteresowanie jest spore.
Tryb Halloween jest używamy także jako tryb testowania funkcji, które mogą być użyte w przyszłości w grze. “Mgła” może stać się częścią gry jako “anomalia pogodowa” dla konkretnych części mapy, w przeciwieństwie do cyklonu, który obejmuje cały teren zmagań. Są także badane nowe materiały eksploatacyjne, mające wpływ na graczy, zarówno te z korzyścią dla sojuszników (naprawa w BB-ku), jak i działające na niekorzyść przeciwnika.

Czy tryb Halloween nie jest zbyt trudny?

On ma być (bardzo) trudny, a najciężej powinno się zdobyć maksymalną ilość gwiazdek, czyli 5. (ale nagrody warte są tego trudu! – dop. red.)

Wstępne statystyki UE dotyczące wojen klanów?

W sumie, 15000 graczy, którzy wzięli udział w bitwach klanowych (więcej niż w jednej bitwie), jest obecnie w 1000 (TYSIĄCU!!!) klanów. Najpopularniejszym obecnie okrętem, który jest wypożyczony, jest Zao (15%), a następnie GK (mniej niż 15%), a na końcu Shimakaze (9%). Z wyjątkiem wynajmu: Montana & Conquerer (więcej niż 25%), a następnie Des Moines (21%), Gearing (13%), Henry IV (3%).

Reworkacja CV, czyżby słoń w składzie porcelany?

To bardzo bolesny temat. Powodem, dla którego lotniskowce nie są zbyt rozpowszechnioną klasą, jest to, że nie działają zgodnie z planem, są niezbalanowane, a deweloperzy są zbyt świadomi tego. Miano to poprawić w 2017 roku, jednak pociąga to za sobą zmianę całej mechaniki obrony przeciwlotniczej oraz rebalans samych okrętów i samolotów. Możemy się spodziewać, że dopiero w 2018 roku zostaną wprowadzone jakieś poprawki w tej materii.

A co z nadchodzącymi okrętami i nowym wyposażeniem?

USS Kidd jest testowany i przez testerów uznany za “wystarczająco dobry” (potwierdzamy! – red.), więc jest uważany za gotowy do wprowadzenia do gry. Huang He (Chiński krążownik T6) nadal nie spełnia wszystkich założeń, a wrażenia od graczy nim pływających, są bardzo rozbieżne. Coraz bliżej końca wydają się być testy Grafa Zeppelina, ale jeszcze trzeba na niego chwile poczekać. Jeśeli chodzi o inne jednostki, na razie jest to objęte tajemnicą.

Nadmierne uszkodzenia BB AP-kami przez DD, o co tu chodzi?

Jesteśmy tego świadomi i nie długo wejdzie nowa mechanika, która jest obecnie testowana.

Dlaczego Sub Octavian jest bardziej aktywny niż pracownicy WG-UE?

Sub jest bardzo dobry w swojej pracy, jest wielkim pasjonatem, a jego stanowisko wyróżnia się dlatego, że często zajmuje się sprawami na wysokim szczeblu…

Czy są w planach jakieś ulepszenia dotyczące czatu?

Jest to bardzo wrażliwy temat: czat jest bardzo aktywny, niestety jest w nim rownież dużo “toksyczności” i to chcielibyśmy zmienić.

WoWS – dlaczego nie jest nadal połączony z innymi tytułami WG?

WoWS nigdy nie był zaprojektowany jako gra międzyplatformowa i nigdy nie został zaprojektowany tak, by był zintegrowany z innymi tytułami… Biorąc pod uwagę ramy czasowe, z którymi musieliśmy się zmierzyć, separacja była jedyną opcją.

Gdzie jest obiecana ankieta dotycząca primetime wojen klanowych na forach?

Przyjedzie niebawem, bez obaw.

Kiedy Khabarovsk dostanie jakieś buffy?

A może nerfa? Khabarovsk radzi sobie bardzo dobrze i nie wymaga teraz żadnych zmian.

Dlaczego premia klanu 10% nie jest stosowana ze specjalnością?

Nie jestem pewien … będę musiał o to zapytać Tuccy. Tuccy mówi, że są to dodatki, a nie multiplikatywne (z wyjątkiem Premium), więc klan-bonus nie sprawi, że jesteś o 10% bardziej konkurencyjny.

Jak grasz w trybie T8 Halloween? Jakieś wskazówki?

Dla BB: walka na srednim i bliskim dystansie, więc wejdź do mgły (tak Ph3lan, możesz wejść do mgły!), Materiały eksploatacyjne sprawią, że szybko nie padniesz, użyj ich w razie potrzeby!.

CV ręczny zrzut w mgle jest zbyt trudny, siatka jest mało widoczna?

Whoopsie!

Dlaczego zdecydowano, że wojny klanowe są na X tierze, a nie na przykład VII, czy VIII?

Bo T10 rządzi 😉

 

Lex

Były żołnierz, fascynat broni palnej, marynista, historyk (Barula twierdzi, że "histeryk" ;) ), rekonstruktor historyczny. W redakcji wprowadzam totalny chaos i zamieszanie (Lex, gdzie te recenzje??!!), i notorycznie wkurzam kolegów - redaktorów.

guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bruno

Ciekaw jestem czy ktokolwiek obronił 2 wieże, niszcząc jednocześnie wszyskich przeciwników wraz z lotniskowcem i zdobył 5 gwiazdek… Chyba tylko nierandomowe drużyny.

seba74

[grammar nazi mode on]
“reworkacja” – zęby mnie bolą kiedy próbuję to wymówić
[grammar nazi mode off]

USS Kidd – ma być w listopadzie w sklepie
Huang He – ma być w listopadzie w sklepie