Dzień Czołgisty Q&A, cz. II

Ciąg dalszy odpowiedzi deweloperów WoT. Na pytania odpowiadał Anton Pankow, producent wykonawczy World of Tanks.
Wielkie podziękowania dla Tranka! 😉
 
Q: Podczas tegorocznego Gamescom 2017 pokazano szereg nowych map w jakości HD, ale żadna z nich nie była mapą zimową. Z czego to wynika? Czyżby problemy z renderingiem?
A: Nie mamy problemów z renderingiem. Map zimowych, o czym wiadomo nie od dziś, nigdy nie było zbyt wiele – a z tych które są, większość jest właśnie w trakcie prac. W zasadzie jako potencjalny problem można wskazać tylko fakt, że na zimowych lokacjach należy bardzo uważnie dobierać gammę i punkty oświetlenia – w końcu wszystko tam jest białe. Podczas tegorocznego WG Fest przedstawimy kilka map zimowych. A do releasów, mapy będą trafiały gdy tylko będą gotowe.
 
Przy okazji – WG Fest będzie w tym roku, ale w jakim mieście nie mogę jeszcze powiedzieć.
 
Q: W kwestii czołgów podarunkowych była podjęta bardzo ważna decyzja. Czy to już na stałe i nawet w tym roku nie należy spodziewać się noworocznego pojazdu?
A: Na nowy rok na pewno nie będzie. Zdecydowaliśmy na razie zrezygnować z tej praktyki. Podjęto taką, a nie inną decyzję, ponieważ planuje się poważny rebalans niższych tierów. Nie chcemy odwalać jakiejś tymczasowej “maniany”.
 
Q: Nie planuje się na ten rok nowych nacji, a co w takim razie z nowymi gałęziami rozwoju w już istniejących drzewach? Jeśli nawet tego nie – to jaka nacja jest obecnie priorytetem?
A: Oficjalnie tak. Zobaczymy jak będziemy się wyrabiać z pracą, póki co nie będzie żadnych zapowiedzi. Mamy kilka nacji “na świeczniku” nad którymi pracujemy. Ale oficjalnych zapowiedzi Polaków i Włochów na razie zrobić nie możemy. Za to mamy kilka fajnych alternatywnych linii rozwoju – w tym czołgów ciężkich i niszczycieli czołgów. Jak będziemy gotowi je wam pokazać, to na pewno pokażemy.
 
Q: Czy IS-6 kiedykolwiek zagra z nowym malowaniem? Czy w ogóle wyjdzie?
A: Algorytm jest stary i prosty, trzeba by mu tylko zwiększyć penetrację i usunąć preferencyjny matchmaking. Albo zachować preferencyjne losowania i kompensować to czymś jeszcze. Na razie nie wiemy które z rozwiązań będzie lepsze. Będziemy eksperymentować.
 
Działamy także w kwestii chatu ogólnego.
 
Q: Co najchętniej osobiście zmieniłbyś w WoT, gdyby była możliwość cofnięcia się w czasie i zmiany tylko jednej rzeczy?
A: Nie zapowiedziałbym wersji 10.0 i nie puszczał jej do premiery.
 
Q: T92 LT do kolejnej przeróbki, czy planowany był jeszcze jakiś inny wysokotierowy czołg w ramach co-brandu (kolaboracji) z jakąś firmą, ale nie wyszło lub nie udało się porozumieć? Może Belavia (Białoruskie linie lotnicze), ale pewien nie jestem. Czy obecnie są podobne plany jak z Rostelekomem?
A: Plany były, ale to nie był T92 LT. Nie dogadaliśmy się, coś nie zagrało. Czołg, który był wytypowany do tych prac leży w szufladzie – bardzo ładny, z atrybutami i grafiką firmy. Firmy nie wymienię, chyba wiadomo dlaczego. A co to był za czołg to na logikę można się domyślić.
 
Q: Współpraca z Warhammer 40000 została podpisana przez WG, ale wszystkie nowości i ogłoszenia dotyczą tylko WoT Blitz. Jak zawsze, przygrywka w Blitzu, a potem w wersji PC tylko dla klastra azjatyckiego?
A: Pragmatyzm. Jeśli coś z Warhammera pojawi się w “dużych” Czołgach – to nie tylko dla azjatyckiego serwera. Setting Warhammera wydaje nam się naprawdę dobry. Zarówno dla serwera EU, NA, jak i RU. Jest szansa, że coś się pojawi.
 
Q: Czy w związku z niedawnym anonsem w kwestii personalizacji czołgów, modyfikowalne kadłuby odejdą w niebyt?
A: Na razie nie zdecydowaliśmy co robić z tymi kadłubami. Są dostępne, ale nie na wszystkich maszynach. Może będą częścią dozwolonych modyfikacji, może nie – jeszcze zobaczymy.
Trade-in’ów na tych samych zasadach co ostatnio, wprowadzać nie planujemy. Jako wydarzenia OK, z rozszerzonym asortymentem, z niektórymi dodatkowymi opcjami, takie się pojawią.
 
Q: Czy to prawda, że w tym roku do WG przyszedł człowiek odpowiedzialny za Balans 2.0 w Armata (główny twórca Balansu 2.0 w AW)?
A: Nie, nie przyjmowaliśmy takich programistów. Czy dokładniej programisty. Choć faktem jest, że istnieje przepływ ludzi pomiędzy firmami, zatrudniamy ludzi, którzy wcześniej pracowali nad projektem Armata – ale nie tego.
 
Q: 2017 był “Rokiem Koguta” – zmieniliście arty. Czego rokiem będzie rok 2018?
A: Będą dwie nazwy, będzie to rok zmian (jakich domyślicie się sami) i przygotowań.
 
Q: “Czołgi HE” – będą jakieś zmiany w kwestii tych pojazdów? Ogólne albo szczególne? Jak widzicie ten aspekt gry wewnątrz WG? Traktujecie to jak problem?
A: Jeśli to pytanie dotyczy ciężkich czołgów japońskich IX i X tier, to owszem trzeba się temu przyjrzeć bliżej, ale tutaj lepiej pytać Murazora.
 
Q: Czy Defender będzie jeszcze w sprzedaży w tym roku?
A: Zobaczymy. A chcecie?
 
Q: Jeszcze o HD. Czy można i czy warto wprowadzać na mapach obiekty dynamiczne, poruszające się i wpływające na rozgrywkę? Tak, jak w 2016 r. próbowano na mapie Pilzno wprowadzić drzwi?
A: Ogólnie tak, pomysł się trzyma – zniszczenia mostów na mapach miejskich, obruszenia osuwisk i lawiny na mapach górskich, zniszczenia obiektów. Ale najpierw przerobienie map do HD. A potem pomyślimy.
 
Q: Czy statystyka dla czołgów lekkich X tier wskazuje, że ich wprowadzenie było dobrym pomysłem?
A: Na moje oko tak, czołgi lekkie nie zabrały za dużo chleba czołgom średnim. Trochę je przycisnęły i zajęły swoją niszę. Warto pamiętać, że to było niezbędne również ze względu na nowy matchmaker.
via WoT Express

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
28 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fuse

Kilka prawd o WOCIE. Bitwy 15:3 lub 3:15 albo naprawdę poziom ludzi jest tak ubogi albo mieszali coś w mm i jest gorsze niż rzucanie na X(sztuczne wydłużenie czasu gry) . Dodanie mastodontów niemieckich których z boku często nie można przebić. Czołgi HE czyli stworzone pod ameby czyli jakieś 75% graczy tej gry którzy bez aimbota mieliby pewnie 0 wn8 a takto maja 300.

Informacja jaką podali że tworzą grę ala CS ale w której nie liczyć się będzie tak skill i bedzie skierowana do starszych graczy pozwoliło mi zrozumieć że właśnie dla takich graczy jest WOT!!!. Idąc dalej z tą myślą właśnie dlatego mamy wysyp czołgów premium (stara pierdząca parówa sobie kupi i przez chwile poczuje się lepiej). Dodanie mocno opancerzonego gó**a, którego bez golda często nie ruszysz wyposażonego w pociski HE którymi nawet nie trzeba trafić żeby zadać DMG!!!! Nie zapominajmy że te czołgi spotykają takie co mają np. 145 peny. Więc jeśli szukasz wymagającej gry która nagrodzi Cię za skill, za przemyślaną taktyczną grę to poszukaj czegoś innego i nie narzekaj!!! ps. w tej grze bot dostaje zazwyczaj zaledwie 200 expa mniej na bitwe…pomyśl o tym

Maruś

A wystarczyło tylko lajtom dać normalny mm i problemu by nie było. Ósme tiery i tak na dziesiątych by walczyły więc gdzie tu problem WG miało? Zabierać fajne 8 i robić z nich bezużyteczne czołgi na 9 tierze i dodawać 10 tiery po nic? I tak ich nikt nie używa na klanówkach czy innych bitwach na 10 tierze. Jak były medy tak i są medy a lt są bezużyteczne. Za to na 8 już nie ma takiej frajdy z lajtów a cholernymi 7 i 9 nie można grać nic innego poza randomem cholera wie dlaczego.

Pvo

Potrzebne te x tierowe lajty jak ****** majtki. Co ma ***** mm do wprowadzenia tego gowna?

Więcej tedeków mniej art

Na lajty ty mi tu nie narzekaj bardziej bym na arte narzekał bo to ona jest bardziej szkodliwa od lajta X a nie zapomnij że mało kto ma czołgi lekkie X bo w większości są one bardzo drogie

Lubie placki

Nie są drogie tylko są *******.Ja mimo że już nie gram w tą grę (aż tak dużo jak kiedyś) to jak mnie LT X wywaliło na top na bitwę typu 3-5-7 to się czułem głupio bo miałem wrażenie że osłabiam drużynę bo gdybym wziął 140,50/51 czy nawet Leo/STB to bym bardziej się przydał.

Na RU mając teraz 9k bitew prawie 2,5k miałem rozegrane właśnie na nim bo bardzo lubiłem ten czołg.Fajnie że w nowym rebalansem dali mi “lepsze” działo ale mi nie przeszkadzało stare działo czy to że mnie rzucało na X tier ciągle.Nawet mi się lepiej grało bo tym RU mogłem sobie klanówki zagrać.Fakt że przez tamten MM niektóre LT dostawały ostro po ***** (jak AMX 13 57) ale ludzie specialnie nie narzekali na to bo Lightem się trudno grało na wysokich tierach.

hadrian

na święta o japońskie niszczyciele czołgów poproszę wg portfel napchany na premke japońską i na całą linie gotowy polskie drzewo mam gdzieś ale Japońcem nowym nie pogardzę chwała cesarskiej armi Japońskiej mam 2 japońce 10 tieru i 3 ósmego tieru nowych 2 kompanów się przyda albo 3 z premkom

Anonimowo

grudzien 2017 mapy hd grudzien 2018 propozycja polskiego drzewka 2019 polskie drzewko 2020 włoskie drzewko 2021 czołgi średnie szwedzkie i dopiero 2022 japońskie niszczyciele.

Grzybek

jaki marzyciel

Migo

Kolejny rebalans tym razem niskich tierów. Czy ich kompletnie popi@rdoliło? W dup@ niech sobie wsadza wszystkie rebalansy. Kazdy kolejny tylko psuje ta grę, która była taka fajna 3 lata temu…

Defender spie*dalaj

Nick mówi sam za siebie

Tomek

A niech dodają, u mnie 8 odeszły do lamusa, napierdalam tylko X. Nowy Foch kocha defendery 🙂

Reksio

Chyba na full goldzie, bo bez ogarniętego gracza nawet nie ruszysz.

1234567890

Jeśli tobie nie wystarcza ponad 250 penetracji na defendera, to ja nie chcę wiedzieć co ty robisz.

Znafca

Dokładnie. Defender jedynie gdzie jest poważnym przeciwnikiem to od 6 do 8. Na 9 i wyżej już nie stanowi aż tak wielkiego zagrożenia (co oczywiście nie znaczy, że nie musimy celować).

Co do samego Defendera… Jestem prawie pewien, że wróci. Coś mi mówi, że kalendarz adwentowy będzie go zawierać, ale nie “gołego”, a w obfitej paczuszce. Coś jak E-25. Sam generalnie tylko czekam aż wprowadzą paczkę lolków-prezentów (m.in. Tetrarch, Te-Ke, etc.), które kiedyś bezmyślnie sprzedałem. Raz już dali, więc liczę na powtórkę, a tym samym dopełnienie mojego celu w WoT – As na każdej maszynce, którą kiedykolwiek kupiłem/posiadałem.

Reksio

To ja Ci powiem tyle weź sobie czołg, który ma 250 peny i spotkajmy sie na treningówce. O ile mnie nie objedziesz możesz mi jedynie naskoczyć z tą peną.

1234567890

Taaaa….

spart

Japierdole defendera to ja od przodu co 3 strzałem przebijałem is-6, ale głupie retardy wiedzą swoje :/

Reksio

Jak trafiłeś na czerwoną aleję to się nie dziwie. Jakbyś trafił na fioletu to może byś przebił ale raz na 10 razy.

sdfsdfsd

jestescie glupimi retardami jak nie potraficie przebic dziurawego defendera zal mi was zjebane lamusy

Anonimowo

“Ale oficjalnych zapowiedzi Polaków i Włochów na razie zrobić nie możemy. Za to mamy kilka fajnych alternatywnych linii rozwoju – w tym czołgów ciężkich i niszczycieli czołgów. Jak będziemy gotowi je wam pokazać, to na pewno pokażemy.”Czyli Polacy jak i Włosi będą mieli po 2 bądź 3 linie pojazdów?

World of Tanks

Chodzi o to że do istniejących już drzewek dodadzą nowe czołgi (m.in. chodzi o nową gałąź Japońskich TD która ma się pojawić w przyszłości (możliwe że nawet przed Polskim Drzewkiem)

Dziwny dywan

Możliwe? Raczej pewne

Anonimowo

WG nie chce chyba zarobic :p

KINGMAN

O drugiej gałęzi francuskich czołgów ciężkich mówiono już z 3-4 lata temu i nadal nic nie wiadomo co z nimi

olo

Teraz to nie wiem z czego mieliby tą gałąź ulepić skoro topowa X stała się premium VIII (tak, AMX M4 mle 49 miał być zwieńczeniem drugiej linii HT) a przewidziany na VII tier Somua SM za chwilę stanie się kolejną premką VIII tieru

Grzybek

więcej się w ten sposób zarobi

Mateusz123_4

interesujące