G-X-B – klan stracił złoto przez oszustów

Wypraszanie ludzi oraz kradzież złota ze skarbca – tak w skrócie można opisać sytuację, jaka dzieje się obecnie w klanie G-X-B. Informacje o tym dostaliśmy od dowodzących grupą, którzy poprosili o nagłośnienie całej sprawy. A wszystko zaczęło się od niepozornej degradacji dwóch członków klanu.

Według rozmowy, którą przeprowadziłem ostatnio z dowódcą klanu, Piotr1WoT, zalążka obecnej sytuacji należy szukać w degradacji dwóch członków klanu – pierolle_cheal_ i Kroker332. Pełnili oni wyższe funkcje w klanie, ale (według Piotra), nie wywiązywali się ze swoich obowiązków, co poskutkowało degradacją na niższe stanowiska. Nie spodobało się to dwóm innym klanowiczom (aliant28 oraz zelman2002), którzy dali swoje niezadowolenie w postaci kilku pyskówek na komunikatorze głosowym TS, jak i na chacie klanowym. Poskutkowało to wydaleniem z klanu wszystkich czterech graczy, zaś funkcję pełnioną przez pierolle_cheal_ i Kroker332 otrzymał gracz Electric_Shock, który był zaufanym klanowiczem dowódcy.

Jak mówi Piotr1WoT dnia 01.08.2017 o godzinie 6:30 Electric_Shock zalogował się na konto innego klanowicza – robercio_2014 (nadal nie wiadomo skąd pozyskał dane do logowania), który również pełnił funkcje wykonawcze w klanie. Za pomocą tego konta  Electric_Shock usunął większość graczy z klanu, przy okazji zapraszając na ich miejsce swoich znajomych (czyli Pierolle_Chael_ , aliant28, _Zelman_2002 i kroker332), by Ci mogli skorzystać z odpalonych bonusów. Dodatkowo cała zawartość skarbca (ponad 10 000 złota) została rozdysponowana pomiędzy wspomnianymi graczami.

Obecnie klan powoli podnosi się po zadymie, jaka miała miejsce kilka dni temu. Osoby biorące udział w zdarzeniu oczywiście zostały zgłoszone do supportu, a sprawą zainteresował się nawet sam Falathi oraz kilku YouTuberów.

Co do samego klanu – wielu graczy kojarzy grupę z kilku dram, jakie miały miejsce (chociażby poważny konflikt z klanem VIVE). Mimo renomy, jaka wisi nad G-X-B, żadnemu klanowi nie życzymy, by znalazł się w sytuacji, gdzie całe zdobyte środki zostają ukradzione, a członkowie klanu w konsternacji nagle zostają bez tagu przy nicku.

MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

guest
30 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
RandomBlank

Właśnie odbyliśmy z nimi bitwę, broniliśmy prowincji – chyba nie wiedzą, że w tym typie bitwy remis oznacza zwycięstwo strony broniącej, bo całą bitwę kampili, nie wyjechali, nie zaatakowali – efekt: prowincja obroniona. Pzdr, ARHEO

MIYAGIvonSKILL

niestety taka sytuacja tyczy się wielu klanów. w TDSTX też niestety takową mieliśmy, ale chociaż mniej golda poszło się je****

pozdro
Miyagi

Aniutka

W filmie jest błąd. ”Pierolle_Chael_” a nie ”Pierolle_Chael” a więc nie 3 bitwy tylko ponad 15800 bitew.

WN8_Maker

Ano, skurczysyny się z nami, VIVE, kłócili, bo grac nie umieją :P.

Łuk@sz

Wy w sumie też nie 🙂

Dante

VIVE to patologiczny klan, z dowódczynią na czele 🙂

PapiTHC

Mialem podobna sytuacje w klanie KO- KnockOut ale cale szczescie ze niezadowoleni klanowicze podczas CW przeprowadzili sabotaz na TS tylko. Ale dzialo sie . Pozdrawiam. A i jeszcze jedno ranga nie zdobi gracza , zdobia go czyny 😉

Anonimowo

No proszę,aliant28 coś mi świtało i bam! Razem z nim w klanie byłem,wydawał się normalny (miał wysokie stanowisko) a tutaj takie coś.Wstyd

Gustawpol

Jakoś nie potrafię się jednoznacznie do tego odnieść. Wszystko zależy jaka była w istocie sytuacja. Wiem z własnego doświadczenia, że bywają sytuacje bardzo nieprzyjemne dla członków klanu – np graj codziennie z nami po 3h przez dwa miesiące, dostajesz za to 200golda kiedy funkcyjni zgarniają po 2k na głowę a jak się odezwiesz to zostajesz wyrzucony i jeszcze kilka wulgaryzmów na do widzenia. W takich sytuacjach można się nieźle wkurzyć.

Anonimowo

Tubyla zlodziej i do tego na hakach platnych lata wrzystko wyslane z dowodem do WG i glöwno zrobili ********** gra

MDMuminek

Takie same złodzieje i pojeby jak Tubylca -> MrJarooo.

Anonimowo

Weź ty sie ***** pierdolni w głowe nie wiesz jak było a ********** głupoty

Anonimowo

Osobiście miałem podobną sytuację tylko że zamiast stracenia złoto to typ wywalił mi 90 osób z klanu.

tankista4

Ten cały system rang jest powalony. Jest taka toksyczna funkcja do której lgną najwięksi debile i niedowartościowane jednostki. Nazywa się “Oficer wykonawczy”. Ta ranga nie powinna móc robić wypłat w klanie i burzyć budynków na twierdzy i wszystkim żyłoby się lepiej.

trime

Absolutnie się z Tobą nie zgodzę. Po 1 co w sytuacji gdy dowódcy nie ma, bo gdzieś wyjechał? Czasami klany robią tak, że konto dowódcy jest nowe a kilku graczy jest na stanowisku oficera wykonawczego. Dzięki temu zabiegowi nie ma nikogo ponad, a oni są na 1 poziomie. Moim zdaniem głupi jest ten kto daje nieodpowiednie rangi dla nie odpowiednich osób. Masz rangę np Oficera polowego, który może odpalać bonusy, nie może nikogo degradować, nie może złota wypłacić. Problem jest po stronie, którzy źle dobierają osoby do rang.
Nie jestem ani niedowartościowany ani debilem, staram się prowadzić i dbać o klan. Mam wrażenie, że Ty nigdy nie dostałeś żadnej funkcji i nikt Tobie nie zaufał….

ja

dużo lepszym wyborem powinna być możliwość stworzenia własnych rang, albo po prostu lista kwadracików do “odptaszkowania”, gdzie każdy kwadracik to odpowiedni przywilej

Ktoś

To samo było w STRNX (podklan stronkow), teoretycznie ktoś wbił na konto dowódcy strnk w podklanie i wywalił dowodzacego podklanem, a cała reszta zostala szeregowymi. Ten ktoś używał rezerwy w środku nocy, nie było kontaktu z prawdziwym dowódcą i ****. Cześć ludzi przeszła do STRNK, bo tak miało być na czas kampanii, ale i tak stamtąd ludzie powrócili na stare graty po odzyskaniu podklanu.

Takie rzeczy zdarzają sie często.

Kris

sam tez doswiadczylem podobnego zdarzenia w swoim klanie. osoba ktorej ufalem sama sie obsluzyla 😉 zabierajac polowe tego co bylo w skarbcu. dlatego nie trzymamy zlota tylko na bierzaco jest rozdzielane miedzy graczy.
Pomimo ze wiedzialem kto zrobil sobie wyplate 😉 nic nie mizna z tym zrobic. Support i samo WG nie ingeruje w takie sprawy. Dlatego trzeba grac z tym problemem i odpowiedzialnie dobierac osoby na stanowiska funjcyjne. Czasem trudno znalezc zaufanych ludzi ale to tylko gra i nic na to nie poradzimy

ehh

haha a to dobre, nie wiedzą skąd mają inne passy do kont? sami je między sobą wymieniają, posprawdzajcie sobie ip logowania, ludzie się nie teleportują tylko na legalu wymieniają passy i grają cudzymi kontami

Anonimowo

Eeee tam robią nius z niczego

KOX

Ja nic nie zrobiłem 😛 To plagiat ktoś chciał zrobic reforme KOX-a ale mu nie wyszlo 😀

władek69

10k golda na kilka osób!!!!!! to majątek życia

ktos

omg bot drama

ZnowuCyrki

Wow ale nius, szczena mi aż do podłogi spadła i nie mam jak podnieść! Normalnie z tego można nakęcić ze dwa odcinki dla serialu “Trudne sprawy”.

Tomek

No i co to niby miało znaczyć..

Anonimowo

Też nie wiem

Łuk@sz

Miqt pokazuje swoje uposledzenie…

MIYAGIvonSKILL

po co czytacie i komentujecie skoro tylko hejtujecie?

jak nie pasuje to wyjazd, Miqt jest nietykalny 🙂