Q&A z Delhroh – hiszpańskim CM

Jest to krótkie Q&A z Delhroh – hiszpańskim Community Managerem z działu Wargaming Europe. Może znajdziecie odpowiedzi na niektóre z nurtujących Was pytań 😉

Q: Jeśli rankingówki się przyjmą, czy przemyślicie wprowadzenie ich na inne tiery (np. VIII i VI)?
A: Zawsze jest miejsce na zmiany w trybie. Ten sezon jest dla nas tylko betą. Po zakończeniu sezonu i procesu zbierania danych, możemy przemyśleć różne zmiany. Jak na razie nie planujemy jednak poszerzenia ograniczenia tierów.

Q: Chociaż jeszcze za wcześnie na wnioski, czy nie uważacie, że ulepszone wyposażenie może jeszcze powiększyć różnicę między graczami?
A: Naprawdę wcześnie, żeby oceniać, ale zapewniamy, że zbierzemy dane na temat ulepszonego wyposażenia żeby mieć pewność, że nie wpłynie ono negatywnie na balans gry.

Q: Tylko najlepsi dostaną dość obligacji, żeby móc kupić ulepszone wyposażenie. Z jednej strony to dokładnie cel tej rywalizacji, z drugiej jednak, najlepsi będą otrzymywać ogromny bonus w porównaniu do innych. Czy to nie zniszczy balansu gry?
A: Dlatego właśnie skupiamy się na misjach/wydarzeniach specjalnych na obligacje w bitwach losowych. Chcemy dać wszystkim naszym graczom opcję otrzymania obligacji.

Q: Czy będzie szansa na zdobycie obligacji w inny sposób, niż w bitwach rankingowych? Jeśli tak, jakie?
A: Odpowiedziałem na to pytanie w poprzedniej odpowiedzi. Zdecydowanie będzie opcja zdobycia obligacji w normalnych trybach gry z okazji eventów i misji. Póki co musimy ściśle kontrolować ilość obligacji w grze, żeby zachować możliwość zmian.

Q: Czasem otrzymujemy wyposażenie/materiały eksploatacyjne za ukończenie konkretnych misji. Czy będzie to też możliwe w przypadku dyrektyw/ulepszonego wyposażenia?
A: Póki co sprawdzamy możliwości na przyszłość. Nie mamy konkretnej odpowiedzi na to pytanie.

Q: Niektórzy gracze na serwerze NA doświadczają problemów z listami znajomych. Czy pracujecie nad ostatecznym naprawieniem tego problemu?
A: O ile wiem, ma to związek z problemami serwera i dotyczy tylko serwera NA. Nie mam więcej informacji.

Q: Jakie jest Twoje zdanie na temat ulepszonego wyposażenia?
A: Dla mnie osobiście ulepszone wyposażenie polega bardziej na poczuciu siły. To tak samo, jak z materiałami eksploatacyjnymi za złoto. Czuję się pewniej kiedy je mam, ale i bez nich nie tracę poczucia, że jestem zdolny rywalizować na poziomie.

Q: W odniesieniu do odpowiedzi graczy na forum jak do tej pory, jakie jest zdanie na temat bitew rankingowych? A dyrektyw/ulepszonego wyposażenia?
A: Sam tryb ma pozytywny feedback, ale musimy go jeszcze ulepszyć. Ten sezon był tylko betą i pokaże nam, w którą stronę iść w przyszłości. Największym problemem dla graczy są nagrody. Ich postrzeganie jest naprawdę negatywne. Wszystko to spowodowane jest przez problem z komunikację. Nie zaznaczyliśmy jasno na samym początku, że obligacje nie są ściśle powiązane z bitwami rankingowymi.

Ź: RdB

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Podpis1

Pozytywny Feedback no tak.
50% przebić to uszkodzenie ammoracka:)

Gdyby tak nie usuwać amunicji premium ale zrobić taki mały myk
Zwykły pocisk za zadany dmg 1x mnożnik do expa
Goldowa pestka 0,1X mnożnik do expa
Ciekawe czy wtedy gold sypał by się strumieniami gdy wystarczyło by oddać 3 strzały zwykłym pociskiem żeby goldem musiał 10x tyle dmg zrobić 🙂
Więc np. zadałem ob.140 1000 dmg
Gracz z golda żeby otrzymać tyle samo xp za strzelanie goldem musiał by zrobić 10000 dmg

Pozdrawiam 🙂

J-23 znów nadaje

“Naprawdę wcześnie, żeby oceniać, ale zapewniamy, że zbierzemy dane na temat ulepszonego wyposażenia żeby mieć pewność, że nie wpłynie ono negatywnie na balans gry.”
Czyli tłumacząc na nasze zamiast zrobić dokładne testy robią “rozpoznanie walka”, a potem się zobaczy, czyli będzie jak będzie.
Sam tryb mówiąc delikatnie jest lekko upośledzony.

Fear

A orientuje sie ktos czy bedzie mini kampania ?

ehh

widać następny szkolony na Łubiance…

Dewastator

Ja w rankingówkach pograłem trochę i już więcej grał nie będę. Ludzie grają wyłącznie pod siebie, potrafią wypchnąć Cię pod lufę przeciwnika, lub nie strzelać do nich, by tylko być od Ciebie lepszym. Sama idea nie jest głupia, ale to co się dzieje w tych bitwach niestety woła o pomstę do nieba.

t.

A ja do tej pory zarobiłem na tym trybie około 1kk kredytów. Co prawda 90% trafiających we mnie pocisków to gold, ale ja używam golda nie częściej niż na randomie czyli prawie wcale.

Kociak

Pozytywny feedback od działu finansów, bo ludzie wydają góry srebra by grać.

“Dla mnie osobiście ulepszone wyposażenie polega bardziej na poczuciu siły. To tak samo, jak z materiałami eksploatacyjnymi za złoto. Czuję się pewniej kiedy je mam, ale i bez nich nie tracę poczucia, że jestem zdolny rywalizować na poziomie.”

Może psychoterapia się przyda albo zbyt dużo Nietzschego się naczytaliśmy za młodu?

Zobaczycie co się będzie działo jak będzie można kupić obligacje za pieniądze, wszyscy kupią, biedni co nie płacą mają za wygraną mają problem, a kasa w WG się zgadza.

Przy okazji kwintesencja sposobu mówienia by w sumie nic nie powiedzieć. Dobrze, że nie dodał, że zbierają dane by odpowiedzieć na to pytanie.

miotacz

“tryb ma pozytywny feedback”

zrob sobie ****** baranie 5 range i wejdz sobie do kolejnej bitwy.
takiego poziomu zezwierzecenia jaki ma miejsce w bitwatch rankingowych jeszcze nigdy w WoT nie spotkalem w zadnym innym trybie lub tez evencie.

najbardziej oslabiaja mnie terrorysci bez klanow na is-7, po prostu *********** lbem o kraweznik bo dla tych chorych umyslowo oraz manualnie podludzi nie ma ratunku.

Znafca

Niestety masz rację. Poziom rankingówek jest żenujący. Na początku grałem sporo Batem i radzieckimi medami, bo grało się jak na zwykłym randomie. Z czasem jednak dochodzę do wniosku, że tylko pancerne HT mają sens jak bitwa się kładzie. Maus, czy IS-4 pozwoliły mi wczoraj w sumie w ciągu 1,5 godziny bezstresowej gry wbić 3 rank’a.