Czołgi Valkyria Chronicle: Kontrowersja, Rekompensata & Wyjaśnienie

Problemy, problemy, problemy. Tyle mniej więcej oznaczało dla Wargamingu wydanie pojazdów z serii Valkyria Chronicle w World of Tanks. Jak niektórzy z was zapewne już wiedzą zarówno Nameless jak i Edelweiss mają załogi przypisane tylko i wyłącznie do swojego pojazdu – są one unikatowe, zarówno ze względu na głosy załogi jak i na ikonki, które towarzyszą nam w garażu przez co nie można przenosić ich do innych pojazdów, a co za tym idzie nie można tych pojazdów używać do szkolenia innych załóg.

Jedynym z wielu problemów stało się to, że Wargaming wprowadzając czołgi do sprzedaży zapomniał na samym początku o poinformowaniu graczy na temat tego drobnego szczegółu i każdy kto marzył o rozwijaniu swojej własnej załogi w tych interesujących pojazdach niestety napotkał na przykrą przeszkodę. W ciągu minionego weekendu przez azjatyckie forum przewinęła się potężna gó*noburza stworzona przez zasmuconych i zawiedzionych graczy. To z kolei zmusiło Wargaming do reakcji i przyjęcia oficjalnego stanowiska, które śpieszę zacytować poniżej:

Drodzy gracze.

Jak zapewne zdajecie sobie sprawę Wargaming Asia nawiązał współpracę z firmą SEGA w celu wydania czołgów z serii Valkyrie chronicles. Czołgi te posiadają specjalną załogę z anime, która posiada własny, powiązany z czołgami voiceacting co spowodowało, że są one niewymienialne.

Nasza oryginalna wiadomość o wprowadzeniu tych czołgów do sprzedaży była niejasna, co doprowadziło do zakupu tych pojazdów przez graczy nieświadomych tego, że posiadają one tego typu załogę. W związku z tym jeśli kupiliście czołg przed godziną 19 dnia 19 Czerwca, zanim nasze newsy na stronach zostały poprawione macie pełne prawo zażądać jednej z dwóch możliwych opcji rekompensaty poprzez nasz support:

1. Pierwszą opcją jest paczka przyśpieszonego szkolenia załogi, zawierająca:
10x rezerw +300% expa dla załogi przez 2 godziny.
3 dni konta premium
800 złota
W związku z czym mamy nadzieje, że ciągle będziecie mogli cieszyć się z dokonanego zakupu.

2. Albo jeśli wolicie możecie po prostu zwrócić czołg i odzyskać pieniądze.
Notka : Pamiętajcie proszę by usunąć z niego wszelkie wyposażenie, by nie zostało ono utracone razem z czołgiem.

Obie te opcje dostępne są poprzez napisanie do supportu.

Przepraszamy za te niegodności i problemy związane z naszym błędem.

Pozdrowienia i najlepsze życzenia
Tan

Mimo prawidłowej reakcji Wargamingu czołgi te napotkały kolejne problemy w świecie World of Tanks. Koniec końców bardzo niewielu graczy będzie wspominało wprowadzenie ich do gry pozytywnie.

via TDB

guest
12 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kurczak

Bardzo lubię waszą stronę, ponieważ mogę się dowiedzieć mnóstwo żeczy o wot. Jednak częściej gram w mobilną wersję tej gry a na waszej stronie brakuje mi artykułów na jej temat. Dlaczego w sekcji zwykłego wota tworzycie artykuły o 250 golda, natomiast o wot blitz nawet nie napomklneliście o zbliżającej się aktualizacji 3.10 oraz o nowych pojazdach i eventach (mam na myśli szczegółowych info o np GuP, ale również o pojazdach jak t28 consept). Mam nadzieję, że w przyszłości pojawi się więcej artykułów odnośnie mobilnej wersji wot. Ostatni artykół był 20 maja a mamy 20 czerwca:)

Kurczak

Rozumiem:( Dziękuje za odpowiedź.

T.

Zbytnia zachłanność jeszcze nikomu na dobre nie wyszła. Może czas zmienić brand na cartoongaming.

Papaja

To ktoś te czołgi miał w ogóle wspominać pozytywnie? ;D

Plum69

Niestety czołgi trafiają 23 czerwca czyli w piątek do sprzedaźy w Europie.
Wargaming West wydało stosowny komunikat.
Oficjalnie na swojej stronie.
Szkoda.
(dotyczy WoT na konsole)

BrudnyKartofelProstoZPola

Oni na Blitzie i Konsolach taki syf robią że się w pale nie mieści a teraz na PC’tach też nam opychają bajkowe czołgi.

Znafca

WoT na konsole od samego początku był tworzony dla uzyskania jak największego dochodu. Tam czołgi premium pojawiają się w zatrważającej ilości. Niestety WG wyczuło podobny zysk na PC i też się zrobił taki burdel. Niemniej, póki co oczywiście, cieszy fakt, że tych infantylnych i odbiegających koncepcją maszyn nie będzie u nas na EU.

Pan Kadlubek

Odbiegajacych koncepcja? A niby jaka? Przeciez te tanki niczym sie nie roznia od swoich konkurentow z drzewek. Poza tym o jap. HT od VII tieru wzwyz, czy VK 45.02 B, FV 215b i wielu innych ktore sa fikcyjne i wymyslone na potrzeby WOT-a, nikt nie psioczy. Ludzie to jest GRA arcade o czolgach, nie radykalna historycznie, z fikcyjnymi dzialami, z znikajacymi czolgami, HP itd. itp.

Znafca

Tylko, że obecne czołgi w grze miały faktycznie szansę istnieć, być szkicem i mają jakieś cechy wspólne dla tamtego okresu. Ni stąd nagle pojawiają się czołgi wyglądem odbiegające i nieprzypominające nic do tej pory. Dlatego też nie gram choćby w WoT Blitz gdzie jest jakiś komiksowy Panzer IV, który na tle normalnych maszyn wygląda co najmniej dziwnie.

Pan Kadlubek

Jak nic nie przypomina? Nameless to taki lekko zmodyfikowany Tiger II a Edelweiss to Pantera.

Znafca

I nie chodziło mi o ich parametry, które też jakoś odbiegają od tych z drzewka. Mam tu na myśli głównie tego ciężara, który nijak ma się do O-Ho. O ile O-Ho to typowy przedstawiciel swojej klasy, o tyle Nameless to utwardzony med, któremu ciężko na tym tierze i w tej klasie znaleźć odpowiednika. Edelweiss wydaje się lepiej zbalansowany, bo w zamian za świetną mobilność otrzymujemy dość przeciętne działo.