9.20 – zmiany czołgów ciężkich: Japonia

Nie tak dawno, deweloperzy poinformowali o planach rebalansu niektórych drzewek technologicznych. Dziś na Superteście testowane będą zmiany japońskich czołgów ciężkich. Planuje się przetestować pojazdy od V do X tieru.

Czołgiści,
nie tak dawno podzieliliśmy się z Wami naszymi planami rebalansu niektórych gałęzi drzewek. Dziś nadszedł czas, by zdradzić co nieco odnośnie nadchodzących zmian, ponieważ na supertest trafiają czołgi japońskie. Zamierzamy przetestować kompleksowe zmiany maszyn średnich i topowych poziomów. Powodem rebalansu japońskich czołgów ciężkich jest poprawa balansu tej gałęzi, zmiana skuteczności i wartości bojowej japońskich ciężarków i zrównanie ich szans na tle maszyn pozostałych krajów.
Planujemy wprowadzenie następujących zmian:
  • IX i X czekają zmiany w pancerzu. Ich prędkość i manewrowość będzie na takim samym lub nieco lepszym poziomie niż Mausa. Na froncie dodaliśmy kilka kawałków pancerza grubości 240-260mm dla X i 220-240 dla IX. Pancerz przedni tych czołgów nie posiadał żadnych słabych punktów i jego penetracja była gwarantowana jedynie przy użyciu amunicji Premium. Dodane zmiany mają na celu wyrównanie szans w walce z super ciężkimi jednostkami japońskimi.
  • Czołg O-Ho VIII poziomu otrzyma pociski premium o penetracji rzędu 250-260mm dla działa 10cm Experimental Tank Gun Kai. Jak dotąd, to działo nie posiadało amunicji PP zdolnej skutecznie spenetrować przeciwnika i jako taki, czołgu używano jak sławnego KW-2
  • Czołg O-I otrzyma nieco słabszy pancerz z tyłu. Zmiana ma na celu zmniejszenie dominującej roli tego czołgu w bitwach, zwłaszcza w starciu z niższymi poziomami. Poprzednio, pojazdy niskiego poziomu nie miały szans na penetrację nawet objeżdżając O-I wokoło. Od teraz, manewr ten będzie skuteczniejszy.
  • Pancerz przedni czołgu piątego poziomu O-I Exp V zostanie wzmocniony aby mógł mierzyć się z pojazdami wysokiego poziomu. Jego rolą ma być bezpośredni szturm na wzmocnione pozycje wroga. Ponadto, działo 105mm zostanie usunięte ze względu na jego zbyt wysoką wydajność wobec przeciwników na tym poziomie. Ostatnią wprowadzoną zmianą jest zmniejszenie mobilności tej jednostki.

Ź: WoT VK

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
22 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mustafa

Biedny OI-exp.,. odebrali mu wszystko, co sprawiało że warto było nim pogrywać.
Wargaming największym wrogiem graczy

FanJapońskichCiężkich

j*bać WG ktoś znajdzie pasjonującą linie i to k*rwa nerfią , kończę z WoT

Mydaw

Drugi nerf dla O-I brawo wargaming zróbcie jeszcze trzeci nerf dla O-I to w ogóle przestane grać bo teraz już rzadko gram.

Kociak

Czyli linia robiona bez sensu, superciężkiej ale muszą bgo LAT móc przebić bo płaczą po nocach zamiast flankować.

Binio

Jak zwykle, jak robię czołg to zaraz go nerfią. I wyjdzie tak, że kupię czołg, dwa dni i patch wejdzie w życie. Jak ja to znam. Wał tobie WG.

Niezly Szajs

Jak się robi jedną bitwę dziennie od wprowadzenia Japan HT (9.10, rok 2015), to wtedy się płacze

Truth is God

OI Kiedyś to był czołg. Miał świetną mobilność. A teraz nawet armatę mu nerfią. 🙁

Wiesław Paleta

NIEE O-I exp… Nie odchodź.. :CC

Niezly Szajs

Kolejny Idiota…

Szmitu

R.I.P O-I exp. ;___; [*]

Niezly Szajs

Nie wiedziałem że go usuną. Zamknij ryj idioto. KW miał działo co biło po 300, a wprowadzili O-I Exp, WG nie pamięta? Pewnie dopiero teraz sobie przypomnieli. Jebaki gówniaki jak zwykle płacz i RIP, o ELC to samo było że rip, a co jest? JEST w grze ćwoki bez mózgu z wn8 czerwone/pomarańczowe/żółte…

dram123

Nie spinaj **** i nie wyzywaj nikogo od idiotów, bo po treści twojej wypowiedzi wynika że ty jesteś idiotą.

Oskar

Czyli wszystkie czołgi dostaną nerfa poza O-Ho?

Meh

Rip Type 5. Jedyne co bylo dobre – pancerz przedni znerfia. Ale P2W amunicje zostawiaja.

JABKO1414

przecież to nic nie zmieni i tak wszyscy będą ładować goldem

Gal Anonim

Tak, straci

Ja i tylko ja

czyli O-I.EXP straci swoje działo które strzela po 300 ?

MrPL5

tak

Anonimowo

I bardzo dobrze

Ja i tylko ja

też tak uważam , działo które ma BDR jest za dobre a strzela po 240 , a co dopiero 300 , wystarczy ze dobrze wylosuje DMG i zabije na strzał TD V i prawie każdy czołg IV

Ja i tylko ja

tez tak uważam , działo które ma bdr jest zbyt dobre jak na swój poziom a on ma 240 na strzał
Taki OI exp mógł zabić prawie każdy VI na strzał , a jak dobrze mu wylosowało DMG to i TD V

Ja i tylko ja

Nie VI na strzał, a IV , pomyłka