Q&A 26-05-16

Untitled-1

EiKarrRamba z WG-news skompilował kilka pytań do Wargamingu i podzielił się odpowiedziami na nie:

– Dlaczego podjęto decyzję o podmianie WT auf E-100 na Grille 15? Czy nie myślano o tym, żeby zatrzymać oba na tierze X?
– Waffenträger auf Е-100 został usunięty z gry z dwóch powodów:

  • Był kompletnie niehistoryczny i grało się nim zupełnie inaczej niż jego poprzednikami w gałęzi
  • Czołg odstawał od innych pojazdów swojego tieru i typu pod względem efektywności
  • Dlatego zdecydowaliśmy się usunąć go z gałęzi. Jego przyszłość ciągle nie jest przesądzona. (Wiemy już, że czołg do gry nie wróci – red.)

– Czy są jakieś plany odnośnia zmiany rotacji map? Niektórzy gracze mają już od długiego czasu wrażenie, że grają w kółko te same mapy.
– Matchmaking w tej chwili podlega całkowitej przemianie; Z nowym systemem, mapy będą się zmieniać w poprawny sposób.

– Słuchaliście opinii graczy podczas zmian w 9.15 i zmieniliście/dostosowaliście kilka czołgów. Jak podjęto decyzję, które dokładnie czołgi są do zmiany?
– Słyszaliśmy głos naszych graczy i określiliśmy czas wymagany do dopasowania tych pojazdów. Ilość pracy była w akceptowalnych granicach i udało nam się wprowadzić te zmiany w 9.15.

– Mody są aktualnie głośnym tematem wśród niemieckiej społeczości. Skoro ostatnio raczej przychylaliście się opiniom społeczności, czy są jakieś wstępne rezultaty, którymi możecie się podzielić w tej kwestii?
– Nie mogę komentować wewnętrznych zmian w tej chwili, ale bierzemy kwestię uczciwej gry bardzo poważnie, żeby zapewnić naszym graczom jak najlepsze doświadczenia z gry. W przyszłości będziemy kontynuowali wsparcie dla naszych modderów, ale zdecydowanie postaramy się ukrócić jakiekolwiek mody, które dają nieuczciwą przewagę albo nadużywają mechaniki gry. To dla nas priorytet, możecie spodziewać się dokładniejszych informacji wkrótce.

– Mówiono już kilka razy, że arta będzie dostosowywana/zmieniana. Czy możesz powiedzieć coś na ten temat?
– Pozbieraliśmy problemy związane z tym typem pojazdów, przeanalizowaliśmy opinie artylerzystów i ludzi, którzy spotykają działa samobieżne w bitwach. Ten typ pojazdów będzie zrebalansowany przy globalnym rebalansie. Specyfika zmian będzie ogłoszona później. Więc przykro mi, ale w tej chwili żadnych spojlerów.

– T-22 dostał dość drastycznego nerfa. Jak podjęto tak ekstremalną decyzję?
– Po głębokich analizach statystyk tego pojazdu, podjęliśmy decyzję o dostosowaniu części parametrów do poziomu dorównującego efektywności medów X tieru możliwych do zbadania. Tymczasem jego główna cecha – twardy przód i boki pozostają niezmienone.

– Ze zmianą dynamicznego wyświetlania charakterystyk w garażu, czy są planowane podobne zmiany?
– Jeśli mówimy o implementacji modów do gry to tak, dalej będziemy wprowadzali ich funkcjonalność do klienta gry.

– Z jakiego powodu 9.15 jest troszkę mniejszy dla graczy niż wcześniejsze łatki?
– Ten update jest ukierunkowany na ulepszenie dwóch dużych cech: fizyki i dźwięki. Ulepszyliśmy też charakterystykę kilku pojazdów premium; to pierwszy krok w kierunku globalnego rebalansu. Kontynuujemy też ulepszanie strony technicznej dla przyszłych zmian w grze. Mimo to patch ma mało do zaoferowania z perspektywy nowej zawartości (nowe mapy/pojazdy/funkcjonalności). Jednak pomimo mniejszych rozmiarów to nie najmniejszy patch, jakiego mieliśmy.

Ź: SR

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Plum1973

Kurczę a.ja mam ping 215ms i 2% utraty pakietów i to na kablu.bezpośrednio z Neostrady.(Sagem biały.ten mały 😉 l
(W amerykańskiej edycji WoT’a)

Anonimowo

najgorsza aktualizacja jaką widziałem , problemem nie są mody( gram bez ) dziwne zwiechy, przy wczytywaniu intra gra ładuje się w oknie a samego intra brak , dzwięki wystrzłów raz są raz nie, komunikatów głosowych załogi też nie ma tylko po to żeby w nastepnej bitwie były itd. masakra totalna

McThar

Ja też tak mam z tymi komunikatami załogi – raz są, a raz nie.

mr. ja

Po ostatnim patchu ciągłe zwisy i lagi, i wiele innych błędów także w interfejsie. Najgorsza wersja jak do tej pory.

Dzony

Wywal mody i dokup ram 😉 po owej aktualizacji 9.15 wzrost fps na HD jest ok 15% in +
ping na poziomie 25-30 czyli lux w porównaniu do poprzednich