Nowa mapa w AW: Niebezpieczne Wybrzeże

Region Morza Czarnego od zarania dziejów odgrywał ekstremalnie ważną rolę ze strategicznego punktu widzenia. Z uwagi na znaczenie handlowe wiele stron starało się przejąć i sprawować nad nim kontrolę. Pod koniec lat 20. XX wieku sytuacja w obszarze basenu Morza Czarnego poważnie się zaostrzyła. Cały region przeobraził się w pole starć różnych interesów, często wspieranych przez siły zbrojne założonych niedawno prywatnych firm wojskowych.

Spokojne, sielskie dotychczas miasteczka ogarnął ogień walki, którego żarłoczne płomienie zaczęły zagrażać całemu światu. Najemne jednostki walczyły ze sobą o każdy, nawet najmniejszy port, który teoretycznie mogłyby wykorzystać do swoich celów. Ich misja polegała na unicestwieniu wszystkich przeciwników.

scr1

Mapa Niebezpieczne Wybrzeża, która do gry zawita wraz z aktualizacją 0.13, stanowi gruntownie zmienioną wersję starszej mapy o tej samej nazwie, która w Armored Warfare była dostępna podczas wczesnej fazy alfa. Celem przeróbki mapy była bardziej komfortowa i płynniejsza gra.

scr2

Mapa o wymiarach 1200 x 1200 składa się z kilku regionów – południowego obszaru z zatoką i północnego szerokiego łuku ogarniętego ogniem, przy czym cięższe i wolniejsze pojazdy mogą się przedzierać do przodu, korzystając z osłony budynków. Cała mapa kryje w sobie wiele możliwości oskrzydlania przeciwników.

mapprocessed

Zielony obszar, z wyjątkiem mostu, jest generalnie zamknięty. Podczas przemierzania mostu należy zachować ostrożność, ponieważ każdy przejeżdżający nim pojazd jest narażony na ostrzał przeciwnika, czyhającego na drugim brzegu i dodatkowo od północnej części miasta. Z kolei na plaży znajdzie się kilka bardzo dogodnych punktów, z których można ostrzeliwać centrum miasta.

Na niebieskim obszarze, który oferuje wiele możliwości ukrycia się przed ostrzałem i jednocześnie relatywnie przestronne odsłonięte linie ostrzału, będą mogły zabłysnąć czołgi podstawowe. Gracze, przemierzający tę część mapy, powinni jednakże z uwagi na groźbę ostrzału lub oskrzydlenia od strony zielonej i czerwonej strefy mieć się na baczności.

Czerwony obszar nie jest tak bogaty w możliwości ukrycia się jak pozostałe części mapy, ale prowadzi przez niego prosta i być może rentowna droga do bazy wroga. Choć szybkie pasy mogą się znajdować pod ostrzałem niszczycieli czołgów, odważne rajdy opancerzonych wozów bojowych przez tę część mapy mogą niespodziewanie zaskoczyć przeciwnika i przeważyć szalę zwycięstwa.

scr9

scr10

scr11

scr3

scr4

scr5

scr6

scr8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.