113 – „Średni” Czołg Ciężki

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

17 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kacperek

Warto jeszcze sobie przypomnieć o 112, premce VIII tieru z ograniczonym MM. Nieco ulepszony kadłubek 113 na tierze 8 robi ogromną robotę. Jest też akceptowalnie mobilny. Jedynie działo jest trochę koślawe, które WG od czasu jego premiery nieco poprawił. Nie wiem jak teraz, ale można go było za darmo z programu rekrutacyjnego wyciągnąć.

Ogólnie lubię chińskie konstrukcje. Może są gorsze od odpowiedników z innych drzewek, ale mają w sobie to coś. W sumie musiałbym sobie kiedyś 121 odkurzyć. Porzuciłem grę nim jakiś czas temu na rzecz 121B, które ma znacznie bardziej przewidywalne działo. Do 113 raczej już nie wrócę z tego względu, że WZ-111 5A bardziej mi odpowiada przez ilość zadawanych obrażeń na strzał oraz lepszą depresję.

RogFrog

W chińskim drzewku są też czołgi republiki chińskiej. Jest to type 64 i właśnie dodany w zeszłorocznych paczkach świątecznych Vickers, tyle że on niestety ma błędne emblematy (czerwona gwiazda zamiast białej na niebieskim tle), których niestety nie można zmienić. Nie chcę tutaj o coś posądzać Wargamingu, ale i guess po prostu poświęcili prawdę historyczną po to by nie wkurzać serwera chińskiego, szczególnie biorąc pod uwagę ostatnio bardzo napiętą sytuację w konflikcie chiny-tajwan.

sante_Paulus

*Lend Lease
Co do „type T-34” to nie ma chyba żadnych dowodów na to że Chiny kiedykolwiek otrzymały ten model T-34 (T-34-85 już tak, podobnie IS-2).

Fajne te artykuły o perypetiach danej maszyny w grze. Wielu graczy jest zbyt świeżych aby to pamiętać, myślę że może ich to zainteresować, choć raczej nie będą to tłumy.
Te propozycje przywrócenia kolekcjonerskich pojazdów z nową linią też są dobrym pomysłem na uzupełnienie artykułu.

PaK_Wagen

Jest zdjęcie jednego T-34/76 z kołami jak od T-55 który stoi sobie w muzeum w Chinach, ale prawie na pewno jest to maszyna ex-koreańska z północy. Tak poza tym to nie ma dowodów by ten czołg jeździł w armii ludowowyzwoleńczej

olo

Fajny artykuł. Jak dla mnie 113 może pozostać tu gdzie jest obecnie. Nie wierzę, że WG chciało by do niej zrobić osobną gałązkę, za słaby w tym mają interes, niestety.
Ze swojej strony dodam ciekawostkę o której niewielu pamięta (autor też o tym nie wspomniał) – na serwerze testowym przy pierwszej prezentacji drzewka chińskiego jako topowy widniał inny czołg – WZ-111 4/5 (czyli w zasadzie WZ-111 5A). Dopiero przy wypuszczeniu patcha na „normalny” serwer podmieniono go 113 – stwierdzono, że WZ-111 4-5 niewiele różnił się od IX tieru i trzeba to zmienić.

olo

Dla niedowiarków pierwotny wygląd drzewka chińskiego:
comment image?MEDIA_PREFIX=/dcont/fb/

sante_Paulus

kolejną ciekawostką jest że Lesta wypuściłą premkę 8 tieru WZ-111 model 6

Konraddno

Pamiętam czasy kampanii gdzie się grało 113 i fv215b który był bestią i chyba dalej ma najlepsze działo z ciężkich w grze🙂 i pierwszy mocny Polski klan SFA później era sedesów, whyme, whyyou🙂

olo

Drugi artykuł w tak krótkim odstępie czasu? Normalnie rozpuszczacie nas 😉 Duży plusik!
Biorę się za czytanie obu 🙂

Hugo Stuglitz

Świetny artykuł

bezetkowiec

ten czołg jest skończony, podobnie jak gra.

AnitoySvietchwanov

Zgadza się, wasza gra upadnie niebawem, a wy jeszcze wydajecie na nią pieniądze.WG samo do tego doprowadza, ludzie kończą granie w wota, dlatego otwierają serwery dla innych i sciągają ru i ua do was byście mieli z kim grać.WG tworzy nową grę, wot padnie prędzej czy później także masz rację kolego.

mamon

Gówno cię obchodzi na co wydaję swoje pieniądze. Jak ci żal to idź do pracy zamiast wypisywać tu swoje żale …..

Wild_Butter

naczelne szury już obecne XD

hmm

To zwykły hate, ale fakt faktem gra nie ma się dobrze.

mgssnake

Kto minusuje takie dyskusje. Fakt faktem ze jest wiele głosów,ze wg ma swoją gre w *****. Wystarczy spojrszeć na kontent. Na to jakie… nudy teraz zapodają. Fakt faktem wakacje są. Zobaczymy co przy jesieni wymysla czy znow odgrzewane kotlety. Daliby z 3 stare mapy to by podniosło morale strarszej braci jak i nowszych. ALe nie ****** bobsleje budynkowo wysokowo. Byl KOMARYN bylo BAGNO . Na konsoli jest tyle swietnych map na open field to nie przeniosą.