AMX 30 B – niechciany Leopard

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

25 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
eRat

A to nie jest teraz tak że aktualnie ma DPM taki sam jak nie lepszy niż 907? – tylko minusem jest to że jest papierem

Co 6 sek – 420 dmg ?

RafalEater

Pamiętam 30B przed nerfem i był to jeden z moich ulubionych czołgów na X tierze. Warto też wspomnieć o IX tierze, na którym z przyjemnością wbijało się MoE. Pancerz w obu przypadkach był podobny, większy spokój na IX z uwagi na brak ogromnego włazu (jakiś co prawda był, ale nie taki jak w wersji B). Pociski miały przyjemną prędkość lotu, penetracja też była na dobrym poziomie i trzeba zaznaczyć, że celność była o wiele lepsza, niż ta w stanie obecnym. Osobiście dobrze wspominam oba tiery, można powiedzieć, że z lekkim sentymentem do tego co było, bo kiedyś to byli czasy, a teraz to ni ma 😆. Na ten moment oba czołgi zmarkowane, ale nie uważam żeby bez ciekawego buffa, na którego raczej się nie zanosi, można je było odkupić. Artykuł świetny.

Wut

Wow! Świetny artykuł. Gratulacje dla autora, oby jak najwięcej tego rodzaju publicystki pojawiało się na tej stronie bo naprawdę dobrze się to czyta.

mjm

jak odebrać fioletowy wyposażenie za sztandary z natarcia? Miałem wbite srebro i 3 sztandary a teraz wchodze do gry i mam 1 sztandar i wyzerowane pkt rankingowe z 3 sezonu a miałem i ponad 1000

dudek_21

wchodzisz w menu trybu natarcie i tam bodajże 3 zakładka „odbierz nagrody”

Yoyo

Gratulacje za świetny artykuł, oraz dzięki za poświęcony czas!

BaBaBaboon

Nienawidzę WG za to, że boją się wprowadzać zmian. Zbuffowali by go za mocno, to jaki problem troszkę osłabić w następnym patchu. Kompletnie bez sensu, cały czas czekamy a i tak nic się nie zmieni XDDD

Mrczołgista

Serwerowi RU wyszło na dobre że jest zarządzany przez Lesta Studio tam właśnie amx 30 b dostał kilka buffów albo taki fv215b ciężki. Tam umieją zmienić statystyki pojazdów a u nas możemy sobie czekać o czekać i nic ze zmianą zapominanych czołgów.

xRyuenjinZeroEX

Bardzo dobry artykuł.
WG tego lefH18B2 nie chciało ruszyć (a mogło) ze względu na potencjalny negatywny odzew ze strony graczy.

Prometeusz

B.dobry artykuł.

Osobiscie przyjemniej mi sięgra IX niż X.

Blighthorn

Bardzo podobają mi się takie artykułu. Szczegółowość i merytorycznosć podsumowania.
Jedyna uwaga do drugiego tabelkowego podsumowania – przy różnych patchach ma to niewiele sensu. Leo i STB też przechodziły zmiany przecież.

Przy okazji – podajesz daty patchy EU, czy RU? O ile pamiętam te starsze patche wchodziły ok. dzień wcześniej na RU, a te najstarsze to może i jeszcze wcześniej.

Co do worka kolekcjonerskiego upchnięto tam też problematyczne czołgi – które dopiero po latach znerfiono. Np T67, który kosił, że aż strach na V tierze. Hetzer, Marder 38t, T71DA –
Wszystkie niskopoziomowe arty – zakładam, żeby zmniejszyć ich liczbę w bitwach początkujących graczy.

Blighthorn

(kontynuacja)
Ale znalazły się tam też czołgi, które były słabe po prostu, albo niepasujące, bardzo odmienne od reszty.
Jak Churchill Gun Carrier, wszystkie mediumy mięciutkie wielgachne brytyjskie.
„Nowe” japońskie ciężkie na low-tierach.
Albo czołgi w sumie niedawno dodane (z mojej perspektywy) jak gifty od USA dla GB – czyli Shermany, Granty, Stuarty (ale nie wszystkie – Achilles).
Albo francuskie medy low i mid tier.

Czyli cała zgraja, których nie chciano balansować (w górę lub w dół), oraz freaki, słabo pasujące.
Pamiętam, że w tamych czasach (trochę przed zmianami) temat rebalansu był żywy i WG skomentowało to tak, że będą balansować od X tieru w dół i kiedyś dojdą do niskich tierów. Ale jak widać woleli to wypierdzielić z drzewek.

Blighthorn

(kontynuacja)
Co do tej zmiany to też początkowo baliśmy się, że zrobią jak chwilę wcześniej w Blitz i w ogóle nie będzie tego można kupić. Albo np właśnie dadzą tylko topowe konfigi (co np. zepsuło by Shermana Jumbo i jego twardą stockową wieżę).
Koniec końców (dzięki protestom) wyszło jak wyszło, tylko rzeczywiście szkoda, że z załogami nie jest tak jak w czołgach specjalnych.

Blighthorn

(kontynuacja) w ogóle to był patch przedziwny.
Niektóre czołgi zmieniły tiery, a inne klasy…
I to czasami zmiana po raz drugi np. Crusader LT -> MT -> LT (znowu)
A do tego tier 5 na 6.

bruh

Super artykuł 😉 Liczę na więcej takich materiałów 😁 Co do zmian to jak najbardziej spoko. Trochę szkoda, że WG idzie w stronę dodawania nowych linii z coraz to różnymi nowymi mechanikami na siłę. Czasem mam właśnie wrażenie, że brakuje pojazdów w innych drzewkach, które mają podobne parametry, aby gracz miał alternatywę, a nie z góry narzucony pojazd. Osobiście wolałem stary układ drzewek technologicznych, był ciekawszy, a tak niestety wiele maszyn odeszło w zapomnienie…

Blighthorn

To wygląda jak wyciszenie fragmentów ze względu na prawa autorskie do utworu, który w danym momencie gra.

BZ-176_Enjoyer

Lubiłem bardzo, a IX za swoich najlepszych lat była jednym z moich ulubionych czołgów.
No ale WG wzięło się za ulepszanie swojej gry i czołg stał się niczym. Z ciekawej alternatywy dla Leo zamienił się w pseudo STB, który jest gorszy prawie pod każdym względem.
Przywrócenie go do poprzedniego stanu gry by nie zabiło, a ze względu na wygląd wielu z chęcią by nim grało. Balans jest jednak dla WG ekonomicznie i krótkoterminowo nieopłacalny.

Vroo

O i na takie autorskie teksty czekam. 🙂

BTW. stare forum WG już nie istnieje. Taka masa wiedzy poszła się…

Kall

Pamiętam jak go wbiłem.
Mój pierwszy med X tieru.

Maciej

Pamiętam jak bardzo chciałem zdobyć ten czołg że względu na jego wygląd. Był naprawdę niezwykły i unikalny z wiekiem włazem. Niestety, byłem wtedy słabym graczem. Więc udało mi się zdobyć tylko 8 poziom, w między czasie czołg, ostał usunięty z drzewka technologicznego i zapomniałem o nim.😔

Wild_Butter

w Armored Warfare na PVE jest bestią <3 w WOT też go lubię

KebsLover

fajny, rzetelny wpis o czołgu ciekawostce 🙂