Jak zdobyć więcej książek dla załogi w aktualizacji 1.24.1?

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

54 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
LOL

Jak dla mnie ta zmiana w załogach to porażka. Wolałem już wcześniejszy model załóg. Owszem teraz od razu masz załogę 100% ale tracisz na perlach. Trzeba rozegrać ileś bitew aby perki miały swoją pełną moc co jest moim zdaniem idiotyczne. Wcześniej wystarczyło zostawić na ostatnim perki nie wybranie atutu i to z niego redukowało się kilka % a w zamian miałem 100% załogę przeszkoloną i pozostałe perki w pełni działające. Teraz już tego zabiegu nie da się zrobić bo i tak po przeszkoleniu ma się około 66% skuteczności perków
Jak dla mnie ogromna porażka i gdybym mógł wybrałbym poprzedni model

Benko

po konwersji wyszło; 130szt III, 9szt II, 39szt I – GG WG

danio

działa

Danio

Ktoś sprawdził czy działa na NA?

Nauczyciel

Dziala, wydalem 200k w ksiazkach na polska zaloge (5 zolnierzykow) i dostalem 480k

darasb

No cóż to nic nowego że ktoś będzie w plecy , jedni zyskają a drudzy stracą ale to nic nowego w tej grze.

elo

Ja niestety kliknąłem wyczyszczenie garażu a w czołgach została mi masa ludzi.
Niby człowiek wie że z WG powinien najpierw czytać jak się wycwanić szukać drobnych druków i przeglądać strony zanim coś zrobi… ale jak ktoś gra dla zabawy to nieustannie jest w plecy.

karolcio

A propos przeszkalania za darmo. Jestem beta testerem i na testowym nie miałem możliwości przeszkalania atutów załóg bez kary za darmo.

danio

Czyli cały wielki trick się sypie.
Pytanie na jakim koncie robił Hallack, ale w artykuł jest wyraźnie napisane że to dla “nowych graczy”

danio

Czyli pewnie dla ludzi którzy na żadnej załodze nie mają 100% pierwszego i potem 100% drugiego perkaa.

danio

Oczywiście -gamon nagrał film na koncie prasowym lol.

danio

Karolcio ważne- możesz sprawdzić czy nie bardziej opłaca się kupić teraz w 50% wyszkolone załogi i potem dać im po 1 free expa. Z tego co czytam w komentarzach to podobno wystarcza na jedną książkę.

mjm

ale załoga 50% jest darmowa a darmowe rekrutowanie jest ograniczone. Nie mozesz sobie zrekrutowac w jeden dzień 100 załogantów za darmo. Łatka wchodzi za 2 dni a na dzień mozesz ich zrekrutować coś koło 15-20

karolcio

to też był mój komentarz, ale dzięki za troskę 😛

morph

Ja mam konto z 2013 i miałem taką możliwość, ale nie we wszystkich czołgach i nie każdego załoganta.

Danio

Cooo?? O co tu chodzi??

olo

Mowa jest o darmowym przeszkalaniu a nie o darmowym resetowaniu atutów!!! Pomyliłeś dwie rzeczy!

karolcio

Nie pomyliłem, mówię o przeszkalaniu.

ratujmy co sie da

za darmo przeszkolisz tylko NOWYCH zalogantow, jak maja po kilka perkow to placisz

mjm

tylko że jest limi darmowych załogantów na dzień

Konraddno

Ponad 500 załogantów w koszarach, ale czeka mnie roboty xd

aha

Kiedy jedna załoga na 3 pojazdy? Aha, nigdy. Tak myślałem.

Robertunio

Przeciez jest zaloga na ponad 3 pojazdy, np. ja mam 1 zaloge na 4 pojazdy: Defender, IS-6, IS-6 Black, IS-4. Podobnie Alpine Tiger, 112, WZ-111, WZ-111 5A. 🧠🤪🙃

Danio

To tylko dla nowych.

Danio

CO ZROBIC PRZED AKTUALIZACJĄ:
Kupić jak największej załogi za kredyty do 75% żeby potem zrobić z nich książki załogi

karolcio

Dodatkowo jeżeli masz załogę, którą planujesz w przyszłości przenieść na inny czołg za kredyty, to warto to zrobić już teraz. Dostaniesz mniejszy bonus do expa, ale za to nie dostaniesz kary do perków.

Przykłady dla załogi 100% + X perków:

  1. STARY SYSTEM: 100 % + X perków -> konwersja za 20k kredytów -> 90% + X perków -> potrzeba 39k expa by przywrócić 100% głównej kwalifikacji.
  2. NOWY SYSTEM: 100% + (X + bonus 83k expa) perków -> konwersja za 20k kredytów -> 100% + (X + bonus 83k expa) -50k expa kary do perków -> potrzeba 50k expa by przywrócić 100% skuteczności perków.
  3. ZALECANA ŚCIEŻKA: 100% + X perków -> konwersja za 20k kredytów -> 90% + X -> aktualizacja -> 100% + (X + bonus 33k expa) perków

Jak widać, dzięki konwersji załogi przed aktualizacją, dostaniemy po aktualizacji bonus 33k expa, zamiast 83k, ale nasze perki będą od początku aktywne w 100%.

kaja

zmiana specjalizacji np z ładowniczego z Tigera 2 na dowódce PZ1 jest za golda na zwykłym serwerze

sadad

jak on w ogole na filmie moze przekonwertować np ładowniczego z tigera 2 na lolke gdzie nie ma ładowniczego? u mnie nie działa. Na lolke 1-2 tieru z 2 załogantami moge jedynie dowódce i kierwoce przerobić. Jakim cudem on przerabia radiooperatora, ładowniczego na czołg który nie ma takich załogantów

karolcio

Najlepiej jest przemielić załogę, którą dostaje się z czołgami premium np na często rozdawanych lolkach 2-4 tieru lub wypożyczanych w dropach.

Dodam też, że obecnie załoga do przemielenia może mieć max 86% perka, gdyż po akutalizacji będzie to 99%. Można to oczywiście zbić za darmo przeszkalajac na inny czołg, który ma mało członków załogi.

karolcio

Można też to zrobić za kredyty. Wystarczy teraz wszystkie miejsca w koszarach zapchać załogą na 1 tiery (lub inne, które mają mało załogantów), przeszkoloną za 20k kredytów na 75%. Po aktualizacji każda taka załoga otrzyma bonus do expa, co da łącznie, ok 51% pierwszego perka. Za takich 2 załogantów powinniśmy dostać 1 książeczkę 20k, czyli wychodzi 40k kredek za 20k expa (dla całej załogi) co daje 0.5 expa za 1 kredke. Normalnie podrecznik 250k expa kosztuje 2mln kredek, co daje 0.125 expa za 1 kredke.

Danio

Czyli dokładnie 4 razy więcej expa z tego sposobu. Dzięki za obliczenia

Danio

Z drugiej strony czy nie lepiej na spamować załogi 75% w czołgach które mają dużo załogi a dopiero po aktualizacji przenieść je na mało załogowe???

karolcio

Po aktualizacji po przeniesieniu takiej załogi dostaniesz karę do perków 50% więc pewnie też mniej książeczek. Jak wytrenujesz przed aktualizacją to dostaniesz bonus za darmo.

karolcio

Dodam też że na drugim teście publicznym nie dało się zrekrutować nowej załogi za kredki by mieć 50% pierwszego perka. Istniała możliwość rekrutacji tylko za darmo, więc prawdopodobnie wg zrezygnowało z tego pomysłu.

sadad

da sie za załoganta z np 4 perkami dostać ksiażki?

karolcio

Musisz go zdropić poniżej 1 perka, przeszkalając kilkukrotnie za darmo. Moim zdaniem szkoda załoganta, żeby dostać jakąś marną książeczkę. 20k expa dla załogi to w obecnych realiach przy koncie premium + rezerwach + rezerwach klanowych + mnożnik do expa za zwycięstwo = 2 zwycięskie bitwy. W koszarach taki nie wadzi, a nóż się przyda ja wg doda nową linię.

takitam

Można sobie koszary wysprzątać z wszystkiedo co ma od 1 do 5 perków. ( O ile się ma lepsze załogi z atutem zerowym ) Wiem że bedą przetapiani na książki tylko ci co mają mniej niż 2 perki ale z wyżej klasyfikowanych da się zrobić tak że resetujemy im perki w ten sposób procent spada i tak dochodzimy do momentu aż ma 90 pare procent i cyk z bezużytecznego załoganta mamy książkę

Bz176_destruktor

Jestem przekonany, że oni o tym dobrze wiedzą, ale mają na tyle wywalone, żeby już tego nie poprawiać… 😂

Weles_z_Nawii

Wydać książki żeby zyskać książki. Bzdury.

Edek

wydajesz 1 ksiazke, dostajesz 2 – gdzie tu jakieś bzdury są?

bino1980

Działa to? Mam na mysli glowny, nie testowy..

Weles_z_Nawii

Jak chcesz sprawdzić na głównym jak jeszcze pacza nie było/ :)))))

bino1980

Kurna, nie obc,ailem, ze dopiero jutro aktualizacja, siadam do wota dopiero wieczorem.. sry

Hazokk

aktualizacja wchodzi 11 kwietnia

Wild_Butter

no niech całe komunity zrobi poradniki tak żeby WG sie połapało że trzeba to ukrucić xD

M@c

Robienie czegos na szybko i WG…nie, to sie nie klei 🙂
Swoją drogą troche sie boje tego patcha.
Robimy zaklady co ********** tym razem?

morph

Wszystko pięknie, ale przy założeniu, że będziesz traktowany jako nowy gracz. Robiłem testy na 2 iteracji CT i wyszły ciekawe kwestie. Mianowicie na jednych czołgach można było tak robić jak podałeś, na innych bezstratnie tylko za 100 golda (50% przeceny od normalnej kwoty). Być może jest tu również korelacja z czołgami z zerową ilością bitew lub/i załogą z zerową ilością bitew. Nie udało mi się jednoznacznie tego określić. Temat dyskutowaliśmy na DC WG, są też przykładowe screeny.