10 lat World of Tanks na komputerach osobistych!

10 lat World of Tanks na komputerach osobistych!
Najnowsze statystyki gry w Polsce i na świecie; urodzinowe prezenty dla graczy; gamescom 2020; Lundgren Buffon, The Offspring i Sabaton w okolicznościowym wideo.

World of Tanks na komputerach osobistych działa i rozwija się aktywnie od 10 lat. Tylko nieliczne sieciowe gry komputerowe mogą pochwalić się takim osiągnieciem. Obecnie gra może się poszczycić 160 000 000 zarejestrowanymi graczami na całym świecie. Przez ten czas World of Tanks doczekało się ponad 100 aktualizacji, dzięki którym gracze mają dostęp do ponad 600 czołgów z 11 krajów świata. Wirtualni czołgiści rozegrali już ponad 5.8 bilonów bitew spędzając w grze 48 tysięcy lat. Średnio w jednej bitwie niszczonych jest 25 czołgów (na 30 biorących udział).

Z okazji 10. rocznicy istnienia gry, Wargaming udostępnia najnowsze statystyki zarejestrowanych graczy w Polsce. Bazując na najświeższych danych mamy ponad 4 649 472 zarejestrowanych Polaków w World of Tanks na komputerach osobistych. Oznacza to, że 12% populacji naszego kraju miało styczność z tytułem. Warto podkreślić również, że obecna liczba zarejestrowanych graczy jest o prawie milion większa niż ta, podawana z okazji wprowadzenia polskich czołgów do gry w 2018. Polska jest kluczowym rynkiem dla firmy Wargaming w Europie.

10. rocznica World of Tanks to również moc atrakcji dla graczy. Wcześniej, na przestrzeni bieżącego roku, odbywały się wydarzenia związane z kluczowymi momentami historii tytułu, a obecnie przypada kulminacja obchodów. Przejawia się to w licznych konkursach, misjach i wyzwaniach dla czołgistów, a obecnie każdy kto zaloguje się do gry otrzyma 7 unikatowych czołgów premium! (akcja trwa do 12 października) Na szczególną uwagę zasługuje polski TKS z n.k.m. 20 mm, a także zupełnie nowy, premierowy brytyjski czołg Valiant. Pozostałe maszyny to Type 97 Te-Ke, BT-7 art., T-45, T-29 oraz T-116. Każdy z tych czołgów ma załogę wyszkoloną w 100% oraz miejsce w garażu. Szczegóły pozostałych wydarzeń rocznicowych -> https://worldoftanks.eu/pl/content/anniversary-mechanics/

Wargaming będzie również obecny na tegorocznym gamescom 2020 (27.08 – 30.08.2020).  Jesteśmy na nim obecni co roku także i teraz nie mogło nas zabraknąć. Wydarzenie odbywa się cyfrowo i naszej dedykowanej stronie https://now.gamescom.global/partner/wg/ (strona powinna być aktywna podczas ceremonii otwarcia zaplanowanej na 20:00 czasu polskiego) będzie moc atrakcji (streamy, nagrody, konkursy, itp.) dla graczy World of Tanks PC i konsolach, World of Warships i World of Tanks Blitz, które miało swoją premierę wczoraj na Nintendo Switch. Warto podkreślić, że World of Tanks na PC zostało nominowane do nagrody „Best Ongoing Game” przez kapitułę gamescom 2020.

Aby dodatkowo uczcić dekadę bitew czołgów World of Tanks wydaje swój własny artbook. Jest on dostępny w przedsprzedaży pod adresem https://worldoftanks.eu/pl/news/general-news/pre-order-wot-artbook/. Fani znajdą w nim mnóstwo ciekawych faktów, przełomowych momentów i niepublikowanych grafik – jest to prawdziwa podróż przez dziesięciolecie World of Tanks.

Przez dekadę działania World of Tanks współpracowało z wieloma sławnymi zespołami, aktorami oraz sportowcami. Życzenia graczom składają Dolph Lundgren, Gigi Buffon, The Offspring i Sabaton.

“Dekadę temu stworzyliśmy coś wyjątkowego – grę komputerową, w której trzeba być mądrym aby zwyciężać,” mówi Wiktor Kisły, prezes Wargaming. „World of Tanks to coś więcej niż gra, to hobby dla naszych graczy, które zbliża ich do siebie poprzez pasję. Przez te wszystkie lata tworzymy i wspieramy branżę gier komputerowych. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tegorocznego gamescomu, zwłaszcza że mamy 10. rocznicę istnienia World of Tanks.”

Ź: Informacja Prasowa

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
St33l_M45zyn4

Ludzie w komentarzach lubią tylko hejtować :p

Lukaszenkosuckme

Propaganda sukcesu, dajcie więcej hajsu! Gracze no nie wiemy już jak Was okłamywać, dajcie kasy to może przestaniemy? Żarcik! PRIMA P2W

Anonimowo

Naucz się grać, a nie oskarżasz o swoje niepowodzenia innych 🙂

JKM

hahaha, ale propaganda,

zarejestrowanych to może i mają kilka mln kont, ale co z tego skoro aktywnych graczy jest zaledwie kilka procent…

dla serwera eu liczba aktywnych graczy to zaledwie niecałe 3% z wszystkich kont LMAO

Number of active play per weeks (error about 5%) 689 977 (2.987%)

Anonimowo

Polska kluczowy rynek ktory WG ma gleboko…
I nie 12% tylko nie wiecej jak 6% ze wzgledu na multikonta.
Do tego aktywnych jest jeszcze mniej duzo mniej.
Czesciej spotkasz bylego gracza Wota niz aktywnego.

darek

Jasne co 8 Polak ma konto/gra czy cos.Juz widze te klany emerytow kupujace za rentki prem tanki.Same botowe konta i tyle ale za to do statystyk ok.