Nowe modyfikacje T-72: nadjeżdżają najlepsze rosyjskie czołgi!

W nadchodzącej aktualizacji War Thunder do gry zostaną dodane trzy nowe modyfikacje legendarnego rosyjskiego czołgu – T-72B z 1989 roku, T-72B3 z 2011 roku i najnowszy T-72B3 z 2016 roku!

Dowódcy czołgów War Thunder powinni już dobrze znać radziecki T-72, który był najczęściej produkowanym czołgiem drugiej połowy XX wieku. Obecne modyfikacje; T-72A i T-72B radzą sobie dość dobrze w bitwach VI ery, ale nie radzą sobie już tak dobrze z czołgami zachodnimi najwyższych poziomów. Można to wyjaśnić z kilku powodów: ich przeciętnej mobilności, braku nowoczesnych systemów ERA i kierowania ogniem oraz niewystarczającej siły niszczącej pocisków. Fani radziecko-rosyjskiego drzewka technologicznego pojazdów opancerzonych musieli wiele przemyśleć, głównie ze względu na niewiarygodnie szeroką gamę dostępnych modyfikacji T-72, opracowanych zarówno w kraju, jak i za granicą. W nadchodzącej dużej aktualizacji do War Thunder zostaną dodane trzy nowe modyfikacje czołgu, które pozwolą przenieść T-72 z jego obowiązków w drugorzędnym froncie ofensywnym do gorących walk na pierwszej linii ognia . Powitajcie model T-72B z 1989 r., Model T-72B3 z 2011 r. I to jest możliwa do zbadania modyfikacja T-72B3 z 2016 r., Która zapewni T-72 na poziomie najbardziej zbliżonym do współczesnych czołgów podstawowych!

  • T-72B (1989)

To, co przede wszystkim oddziela modyfikację T-72B z 1989 roku od reszty, to Kontakt-5, reaktywny system opancerzenia drugiej generacji. Bloki ERA zamontowane z przodu tworzą jedną płaszczyznę z kadłubem, w przeciwieństwie do dobrze znanego graczom Kontakt-1. Bloki na wieży są ustawione pod kątem względem siebie, tworząc w ten sposób rozpoznawalną sylwetkę konstrukcji, co było częstym widokiem na rosyjskich paradach wojskowych i w rosyjskich wiadomościach. Kontakt-5 zapewnia znaczące wzmocnienie czołowej obrony czołgu zarówno przed amunicją kumulacyjną jak i kinetyczną. Nowy zestaw opancerzenia pozwoli atakować czołowo wrogów, ale pamiętaj o wrażliwych punktach z przodu wieży – zalecamy odwrócenie działa od przeciwnika w trakcie przeładowywania.

  • T-72B3 i modyfikacja T-72B3 UBH

Plusy

  • Nowoczesny celownik z termowizją
  • Ochrona wszystkich sektorów przed pociskami kumulacyjnymi
  • Dobra mobilność

Minusy

  • Słaba prędkość cofania
  • Słabe kąty celowania w pionie
image
image

Podstawowa modernizacja czołgu T-72B, wydana na początku 2010 roku. Główną różnicą jest celownik z termowizją, który sprawia, że nocne bitwy są znacznie wygodniejsze, ale brak ulepszeń w zakresie mobilności i ochrony.

W drugiej połowie 2010 roku zainicjowano nowy program modernizacji, T-72B3 (2016), często nazywany T-72B3 UBH (skrót w języku rosyjskim dla „ulepszonych charakterystyk bojowych”). Ta modyfikacja jest możliwa do zbadania dla T-72B3 w grze i znacznie poprawia potencjał bojowy pojazdu.

Przede wszystkim jest wyposażony w nowy, mocny silnik 1130 KM, nowy stabilizator działa, a także zaawansowane opancerzenie „Relikt” z elementami ERA. Boki kadłuba i wieży są dodatkowo pokryte ekranami przeciwkumulacyjnymi. Te ulepszenia przenoszą starego dobrego T-72 na równy poziom z najbardziej zaawansowanymi czołgami podstawowymi w War Thunder.

Lancetti

Gracz War Thunder od fazy beta - 2012 roku. Tester jednostek naziemnych i okrętów. Wiedzę zdobytą w grze, staram się przekazać w jak najlepszy sposób początkującym oraz weteranom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.