Piaskownica: Wyposażenie 2.0 – Kolejny krok naprzód

Tak prezentują się wyniki przeprowadzonego testu.


Witajcie, Dowódcy!

Po pierwsze, chcielibyśmy wyrazić naszą ogromną wdzięczność dla graczy, którzy wzięli aktywny udział w testowaniu i dyskusjach na temat przeprojektowanego systemu Wyposażenia 2.0. Szczerze doceniamy Wasze nieustające zainteresowanie i zaangażowanie, które są dla nas niezwykle cenne!

Podczas tych dwóch iteracji testu obserwowaliśmy Wasze reakcje i dyskusje na forum oraz innych platformach online, jednocześnie analizując zebrane dane. Możemy teraz podzielić się z Wami wynikami tego wielkiego testu i ogłosić kilka dodatkowych zmian w Wyposażeniu 2.0, które planujemy wprowadzić do gry w Aktualizacji 1.10. Z pewnością będziecie mieć okazję wypróbować i przedyskutować te zmiany i ulepszenia podczas testu publicznego tej wersji.

W skrócie, wszystkie testy, jak dotąd, zakończyły się sukcesem i wygląda na to, że idziemy w dobrym kierunku. Jednak nad niektórymi elementami tej funkcjonalności trzeba jeszcze popracować. Oto nasze sugerowane ulepszenia.

Główne zmiany po dwóch iteracjach testów w Piaskownicy

Wentylacja zostanie teraz skojarzona ze wszystkimi czterema kategoriami: siłą ognia, żywotnością, mobilnością i wykrywaniem. Uprzednio była dostępna tylko dla trzech kategorii, oprócz żywotności. Obecnie Wentylacja będzie kompatybilna ze wszystkimi miejscami z przypisaną kategorią, dając Wam miłą premię do pojazdu. Jeśli miejsce nie posiada kategorii, Wentylacja da standardową premię.

W dodatku zdecydowaliśmy się nieco dostosować premie dla następujących typów wyposażenia:

Kategoria Wyposażenie Nowa premia standardowa Nowa ulepszona premia 2. iteracja Piaskownicy (premie standardowe/ulepszone)
Siła ognia Ulepszony system celowania 5% 7% 7% / 9%
Mobilność Dodatkowe ostrogi Prędkość obrotu kadłuba: 15%

Przyspieszenie: 10%

Prędkość obrotu kadłuba: 20%

Przyspieszenie: 15%

Prędkość obrotu kadłuba: 10%/ 15%

Przyspieszenie: 7,5%/ 10%

Mobilność Turbosprężarka Maksymalna prędkość jazdy naprzód: 4 km/h

Maksymalna prędkość jazdy w tył: 2 km/h

Maksymalna prędkość jazdy naprzód: 5 km/h

Maksymalna prędkość jazdy w tył: 3 km/h

Maksymalna prędkość jazdy naprzód: 5 km/h/ 6 km/h

Maksymalna prędkość jazdy w tył: 3 km/h/ 4 km/h

Zwiad Cichy układ wydechowy Czołgi lekkie i średnie: 6% Czołgi lekkie i średnie: 8% Czołgi lekkie i średnie: 7%/ 9%

Premie i charakterystyki pozostałych typów wyposażenia nie zmienią się w porównaniu z drugą iteracją Piaskownicy. Jednak na wszelki wypadek je przypomnimy.

Wybierz zakładkę z kategorią wyposażenia, by poznać szczegóły efektów działania i koszt danego wyposażenia. W opisie wyposażenia pierwsza wartość to standardowy efekt, a druga to efekt powiększony (dla przypadków, gdzie kategoria wyposażenia i jego miejsca są zgodne).

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

Zmiany warunków zamiany

Koszt obecnego wyposażenia nie przekroczy 50 000 kredytów dla pojazdów z poziomów II-IV i 300 000 kredytów dla czołgów poziomów V-VII. Koszt wyposażenia dla pojazdów poziomów VIII-X nie ulegnie znacznym zmianom.

Nowe wyposażenie zostanie podzielone na trzy klasy o takich samych właściwościach. Każda klasa wyposażenia będzie dopasowana do określonego poziomu pojazdu. Im wyższa klasa wyposażenia, tym większa cena.

Wyjątek stanowią Siatka maskująca i Osłona przeciwodłamkowa. Siatka maskująca będzie kosztować 50 000 kredytów dla pojazdów z poziomów II-IV i 100 000 kredytów dla pojazdów z V poziomu i wyżej.

Osłona przeciwodłamkowa nie będzie miała przypisanej klasy. Dostępne będą cztery różne wersje, każda dopasowana do konkretnego pojazdu.

 • Małą osłonę przeciwodłamkową można zamontować na czołgach lekkich poziomów V-X oraz niszczycielach czołgów na podwoziu CL.
 • Średnią osłonę przeciwodłamkową można zamontować na czołgach ciężkich poziomów V-VII, a także na czołgach średnich i niszczycielach czołgów na podwoziu CŚ poziomów VIII-X.
 • Dużą osłonę przeciwodłamkową można zamontować na czołgach ciężkich poziomów VIII-X i niszczycielach czołgów ważących poniżej 75 ton.
 • Bardzo dużą osłonę przeciwodłamkową można zamontować na czołgach ciężkich poziomów VIII-X i niszczycielach czołgów ważących powyżej 75 ton.

Stare wyposażenie zostanie zastąpione nowym, z uwzględnieniem specyfikacji przeprojektowanego systemu. Na przykład, Mechanizm dosyłający do dział średniego kalibru dla czołgów i dział samobieżnych stanie się Mechanizmem dosyłającym 2. klasy, zatem możecie zamontować go na pojazdach poziomów V-VII oraz czołgach poziomów VIII-X, z którymi był uprzednio kompatybilny. Mechanizm dosyłający do dział dużego kalibru dla czołgów i dział samobieżnych stanie się Mechanizmem dosyłającym 1. klasy, kompatybilnym z czołgami poziomów VIII-X.

Stara cena Nowa cena
Mechanizm dosyłający do dział średniego kalibru: 200 000 kredytów

Mechanizm dosyłający do haubic średniego kalibru: 300 000 kredytów

Mechanizm dosyłający 2. klasy: 300 000 kredytów
Mechanizm dosyłający do dział dużego kalibru: 500 000 kredytów

Mechanizm dosyłający do haubic dużego kalibru: 600 000 kredytów

Mechanizm dosyłający 1. klasy: 600 000 kredytów

Przykład:

Jeśli czołg średni X poziomu posiadał Mechanizm dosyłający do dział średniego kalibru, ten stanie się Mechanizmem dosyłającym 2. klasy.

Tylko jeśli czołg z poziomu między VIII-X miał uprzednio Mechanizm dosyłający do dział dużego kalibru, będzie on kompatybilny z Mechanizmem dosyłającym 1. klasy w przyszłości.

Następujące wyposażenie zostanie zastąpione analogicznym sprzętem:

 • Ulepszona wentylacja
 • Mechanizm dosyłający
 • Ulepszony system naprowadzania
 • Stabilizator
 • Osłona przeciwodłamkowa
 • Dodatkowe ostrogi
 • Siatka maskująca
 • Lorneta polowa
 • Powłoka antyrefleksyjna

Następujące stare wyposażenie zostanie zastąpione nowym:

Stare wyposażenie Nowe wyposażenie
„Mokry” magazyn amunicji

Filtr cyklonowy

Napełnienie zbiorników CO2

Skrzynka z narzędziami (także ulepszone wyposażenie i wyposażenie z nagród)

Ulepszona konfiguracja
Ulepszone zawieszenie (wszystkie typy) Ulepszone wzmocnienie

W dodatku planujemy wprowadzić Dyrektywę dla ulepszonej konfiguracji, w zastępstwie Skrzynki z narzędziami:

Kategoria Typ wyposażenia Efekt
Żywotność Dyrektywa dla ulepszonej konfiguracji Przyspiesza naprawę o 10%

Wyposażenie, którego klasa zmieni się w porównaniu z obecną klasą pojazdu, zostanie oznaczone ikonką ostrzegającą. Możecie nadal użyć go na wybranym czołgu, jednak nie będzie można go zamontować ponownie, po uprzednim zdemontowaniu. To wyposażenie zostanie wysłane do magazynu wraz z rozpoczęciem aktualizacji.

Powyższe zasady tyczą się jedynie pojazdów z poziomów IV-VII.

W momencie, kiedy Wyposażenie 2.0 wejdzie na serwery zwykłe, całe ulepszone wyposażenie zamontowane na Waszych pojazdach zostanie automatycznie przeniesione do magazynu.

Zestawy demontażowe

Po wprowadzeniu tej funkcjonalności będziecie mogli zdobyć Zestawy demontażowe, wypełniając dzienne misje w bitwach losowych. Co więcej, będziecie mogli otrzymać nawet więcej Zestawów demontażowych, kupując różne zestawy za kredyty. Te zestawy będą dostępne raz na konto. Dodatkowo, wraz z rozpoczęciem nowej aktualizacji, wszyscy gracze otrzymają pewną liczbę Zestawów demontażowych odpowiadających liczbie pojazdów poziomów VI-X w ich garażach, jednak nie więcej niż 30 zestawów na konto.

Dowódcy! Jeszcze raz dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie! Więcej szczegółów ujawnimy w późniejszym terminie.

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
16 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Poprosimy o nowy moduł – zestaw pluszowych misiów na otarcie łez dla włoskich czołgistów po tym jak zayebali im dosyłacze…

Anonimowo

Idealnie mieć około 70 pojazdów w garażu i teraz z każdego wyposażenie out i baw się od nowa w układanie co na co w każdym pojeździe oj nudzi im się w tym Mińsku za bardzo chyba gdzie aktualny system jest prosty i czytelny to lepiej skomplikować wszystko a potem znowu będą przepraszać i na któreś lecie gry będą mogli powiedzieć jak na rubikonie ze gracze byli nie zadowoleni xD tylko że każdy co tam pracuje praktycznie nie gra w tą grę a jak zagra to raz na ruski rok i udają że o grze wiedzą najwięcej haha śmieszki dobre 🙂 mete zamawiają z tego samego miejsca co kierowcy autobusów

Pytający Pytajnik

Wiadomo kiedy będzie ta aktualizacja na serwerze ?

Anonimowo

Nie rozumiem po co dodają kolejny przedmiot do poprawy celowania.
Rzeczywiście „uproszczenie”, z 2 przedmiotów do wyboru zrobią się 3.

Sebastian CH.

30 zestawów demontażowych na konto…
To jest okradanie WG z naszych pieniędzy. Będę mógł tylko na 10 czołgach ściągnąć stare zestawy, których bym nie ruszał, gdyby nie wprowadzali zmian. Ja również zastanawiam się nad odejściem od WOTa – po 8 latach…. Brawo WG

Anonimowo

Stare zestawy w momencie wprowadzenia aktualizacji zostaną automatycznie ściągnięte za darmo. Te max 30 to dodatek gdybys chciał eksperymentować.

Ech

Nie i nie wprowadzaj kolegi w błąd.
A co dokładnie się nie zgadza z twoim punktem widzenia radzę się dokładnie przeczytać w powyższej wiadomości. Żebyś nie był zaskoczony.

Specjalnie kombinują żeby jak najwięcej zyskać.

KapiutanBomba

To ty “Ech”-u głąbie czytać nie potrafisz..
“W momencie, kiedy Wyposażenie 2.0 wejdzie na serwery zwykłe, całe ulepszone wyposażenie zamontowane na Waszych pojazdach zostanie automatycznie przeniesione do magazynu.”

Interex

Szczerze? To mi to lotto. Moim zdaniem te zmiany sa totlanie nie potrzebne i nic nowego do tej gry nie wnosza. Ja sobie odpuscilem granie na jakkis czas.

Jerzaq

Kiepsko to widzę ale może być. Życzę powodzenia wszystkim grającym dalej ja pasuję 6,7lat we wocie to sporo a to co się dzieje teraz wyczerpało moja cierpliwość i zaufanie do WG . Cieszę się że nie doświadczę tego co nastąpi przy najbliższych większych łatach – (będzie masakra na uczciwych graczach) Powodzenia w bojach

Anonimowo

Czyli wszystkie skrzynki z narzędziami które walają się po magazynie trzeba sprzedać puki można bo wyparują

Anonimowo

„Puki”… nie wyparują, dostaniesz rekompensatę.

Ech

30 zestawow na konto. Brawo. Tak “zachecicie” czesc graczy do zmiany.

Anonimowo

Dają w końcu te zestawy i jeszcze za darmo a Ty narzekasz?

Kacper_PL

Jedynie co mi nie pasuje w nowym wyposażeniu to ceny wyposażenia 1. klasy (czyli 600 tys. kredytów)… Powinny wynosić 500 tys. kredytów…

Marcin

mi pasuje wszystko bo wlaśnie wystawiłem konto na alegrze