Obierzcie drogę na Berlin i zgarniajcie nagrody!

Grajcie w pięcioosobowych drużynach przeciwko ulepszonym przeciwnikom AI.

W tym roku obchodzimy 75. rocznicę wielkiego zwycięstwa w Europie. W World of Tanks pojawi się wydarzenie “Droga do Berlina”, które ma uczcić tę wspaniałą okazję. Walczcie z wrogami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Odkrywajcie mapę, atakujcie pozycję wroga i odpierajcie jego kontrataki. Przejdźcie “Drogę do Berlina” od początku tylko w World of Tanks!


Witajcie Dowódcy!

Aby uczcić pamięć ostatnich tygodni II wojny światowej w Europie, World of Tanks przedstawia nowy tryb gry PvE: Droga na Berlin.

Podobnie jak w Ostatniej granicy mającej miejsce ubiegłego lata, będziecie grać w pięcioosobowych drużynach przeciwko armii wrogich czołgów sterowanych przez AI. Jednak tym razem rolę się odwrócą i będziecie musieli zająć terytorium wroga, jednocześnie odpierając jego brutalny kontratak. Przygotujcie się na ofensywę, stawcie czoła przebiegłym i niebezpiecznym przeciwnikom i zdobądźcie wyjątkowy radziecki czołg ciężki premium VII poziomu i inne nagrody!

Droga na Berlin

4 maja, 08:00 UTC do 18 maja, 08:00 UTC

Rozgrywka

Bitwy między pięcioosobowymi drużynami odbywać się będą na czterech mapach zaprojektowanych specjalnie dla tego trybu. Wśród nich znajduje się nowa mapa Berlin (więcej informacji poniżej). Możecie dołączyć do jednej z pięciu jednostek (trzy jednostki radzieckich czołgów, jedna amerykańskich i jedna brytyjskich), a każda z nich składać się będzie z trzech średnio poziomowych pojazdów tego samego typu:

 • Skrzydlaty grot
 • Zabójcy potworów
 • Żelazna rota
 • 1. Batalion Czołgów
 • 48. Pułk Czołgów

Każda jednostka posiada własny niepowtarzalny symbol, doładowania bojowe oraz trzy pojazdy, które będą odblokowywane stopniowo. Wybierzcie swoją jednostkę i kliknijcie przycisk „Bitwa” by rozpocząć grę. Możecie grać ramię w ramię z losowymi sojusznikami lub w plutonie składającym się z maksymalnie pięciu osób.

Zamiast odpierać ataki przeciwników sterowanych przez AI, nadszedł czas przejść do ofensywy i wykonywać dynamiczne manewry, aby podbić specjalne strefy na terytorium wroga. Misje bitewne:

 1. Zająć strefę A.
 2. Obronić strefę A.
 3. Zająć strefę B.
 4. Obronić strefę B i przełamać obronę wroga.
 5. Unicestwić wrogich dowódców w ostatecznym starciu. Podczas ostatniej misji bitewnej napotkacie przeciwników, z którymi możecie walczyć, ale Waszym głównym celem będzie pokonanie nieprzyjacielskich dowódców.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

Po zapoznaniu się z Waszymi uwagami związanymi z Ostatnią granicą, ulepszyliśmy modele wrogich pojazdów sterowanych przez AI. W tym roku tryb PvE wprowadzi inteligentniejszych i niebezpieczniejszych przeciwników, więc przygotujcie się na intensywniejsze bitwy!

Robi się kolejka! W drodze na Berlin ustawia się wielu graczy chcących zmierzyć się z przeciwnikami sterowanymi przez AI, szczególnie w czasie otwartych okien czasowych, zatem będziecie musieli poczekać kilka minut, aby dostać się do bitwy. Czas oczekiwania zależeć będzie od długości bieżącej kolejki i może zmieniać się z dnia na dzień.

Być może będziecie musieli poczekać nieco dłużej w dniu rozpoczęcia wydarzenia. Jeśli oczekiwanie na wejście do bitwy zajmuje za dużo czasu, możecie wypełniać specjalne misje w bitwach losowych i otrzymać w nagrodę rozkazy x15, które pozwolą Wam wykorzystać maksimum Waszego potencjału w bitwach, kiedy już do nich dołączycie, gdy kolejki nie będą już tak długie.

Wraz z Drogą na Berlin startują dodatkowe misje, które będą dostępne jedynie 4 maja. Możecie je wypełniać pojazdami VII lub wyższego w bitwach losowych (łącznie z wielkimi bitwami). Łącznie będzie dostępnych 10 misji, a każda z nich może dać 30 000 kredytów. Aby zdobyć nagrodę, musicie po bitwie znaleźć się w pierwszej 10 graczy w Waszej drużynie pod względem zdobytego doświadczenia. Grajcie, farmcie i napychajcie kieszenie kredytami, czekając na dołączenie do bitew wydarzenia!

Odrodzenia pojazdów

Na początku każdej rozgrywki Wasz pojazd będzie posiadał trzy kolejki, lub, innymi słowy, odrodzenia. Jeśli Wasz pojazd zostanie zniszczony, odrodzi się, ale tylko pod warunkiem, że zostały Wam jeszcze możliwości odrodzenia.

Możecie zdobyć do 2 dodatkowych odrodzeń, wypełniając misje bitewne. Jeśli Wasz pojazd zostanie zniszczony, ale Wasi sojusznicy zdołają odeprzeć ataki wroga i obronić wyznaczone strefy, nadal otrzymacie swoje dodatkowe odrodzenia. Zatem nawet, jeśli straciliście już trzy odrodzenia, nie opuszczajcie bitwy — istnieje szansa, że ponownie wrócicie do akcji i pomożecie swojej drużynie!

System postępów i „Atak!” Rozkazy

Poziom jednostki podnosi się z I do III, zależnie od Waszej skuteczności w bitwie. W miarę zwiększania poziomu jednostki, będziecie mogli wybierać spośród coraz większej liczby potężnych czołgów, z coraz lepszymi charakterystykami. Każda jednostka ma 3 czołgi, co oznacza, że w sumie dostępnych będzie 15 czołgów. Jednocześnie Wasi przeciwnicy sterowani przez AI także będą stawać się coraz bardziej niebezpieczni.

W tym trybie nie można zdobywać kredytów. Za miast tego, zbierać będziecie punkty rozwoju, w miarę uszkadzania i niszczenia wrogich pojazdów:

 • Doświadczenie jednostki podniesie Wasz poziom jednostki
 • Punkty zwycięstwa dadzą Wam nagrody (więcej informacji poniżej)

Im wyższy poziom Waszej jednostki, tym więcej punktów rozwoju zdobędziecie w bitwach.

Chcecie przyspieszyć Wasz postęp i zarobić więcej punktów rozwoju, aby szybciej zdobyć nagrody? Zróbcie użytek z „Ataku!” Rozkazy— specjalne ulepszenia, które podniosą doświadczenie Waszej jednostki i zwiększą liczbę punktów zwycięstwa zarabianych w bitwach. Istnieją 3 rodzaje „Ataku!” Rozkazy, z których każdy ma przypisany określony mnożnik: x5, x10, i x15. Każdy z nich aktywowany jest przed rozpoczęciem bitwy.

Wszystkie jednostki otrzymują jeden rozkaz x5 w momencie rozpoczęcia każdego dnia gry. Ponadto możecie:

 • zakupić rozkazy x10 za złoto, w kliencie gry lub zdobyć je ze specjalnych zestawów.
 • otrzymać rozkazy x15 za żetony zdobywane w specjalnych misjach w bitwach losowych.
Rozkazy x15 pomogą Wam skuteczniej walczyć z przeciwnikami sterowanymi przez AI, zatem nie zapomnijcie o bitwach losowych. Wypełniajcie ekscytujące misje i zdobywajcie najwartościowsze ulepszenia!
Doładowania bojowe

Każda jednostka będzie miała swój własny zestaw doładowań bojowych, który pomoże w szybkim rozprawieniu się z przeciwnikami. Na przykład:

 • Nalot
 • Ostrzał artyleryjski
 • Pociski specjalne
 • i nie tylko…

W miarę wzrastającego poziomu Waszej jednostki, podnoszą się Wasza skuteczność, moc dostępnych doładowań bojowych, a także charakterystyki bojowe Waszych pojazdów. Sprawdźcie sami.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

Zmaksymalizujcie swój bojowy potencjał!

Możecie przyspieszyć swój postęp i szybciej zdobyć nagrody, kupując specjalne zestawy w kliencie gry. Podniosą one momentalnie poziom wszystkich Waszych jednostek do poziomu III, a do tego zawierać będą praktyczne dodatki, a w tym:

 • 25 rozkazów x10, po 5 dla każdej jednostki
 • 30 dni konta premium WoT
 • 20 rezerw osobistych: +50 PD (przez godzinę)
 • 20 rezerw osobistych: +50 kredytów (przez godzinę)
Odbierzcie swoje nagrody!

Pomówmy teraz o bardziej nęcącym temacie – nagrodach!

Po wypełnieniu wszystkich pięciu etapów operacji w wydarzeniu i pokonaniu wszystkich dowódców będziecie mogli otrzymać najcenniejszą nagrodę, Wentylację z nagród, wraz ze specjalnym medalem.

Ponadto będziecie mieli szansę na zdobycie unikalnego radzieckiego czołgu ciężkiego premium VII poziomu, legendarnego VII IS-2 z ekranem przeciwkumulacyjnym. Ten potężny zawadiaka posiada solidną wieżę, korzystnie pochyloną płytę pancerza, a także zadaje imponujące uszkodzenia alfa. Pod koniec II wojny światowej IS-2 był często wykorzystywany w szturmach na dobrze ufortyfikowane miasta, w tym Budapeszt i Berlin.

Jeśli nie będziecie mieli wystarczająco czasu, by ukończyć to wydarzenie, możecie od razu zakupić IS-2 z ekranem przeciwkumulacyjnym za złoto, w kliencie gry. Otrzymacie zniżkę do 100% za wypełnianie kolejnych etapów operacji w postępie wydarzenia oraz za zdobywanie wystarczającej liczby punktów rozwoju. Ponadto Wasza osobista zniżka na IS-2 zostanie uzupełniona o podręczniki dla załogi oraz rozkazy „Atak!”.

 • 25% zniżki, 5 książeczek szkoleniowych (ZSRR), 3 misje: 5x PD za zwycięstwo w bitwach losowych.
 • 50% zniżki, 5 książeczek szkoleniowych (Wielka Brytania), 3 misje: 5x PD za zwycięstwo w bitwach losowych.
 • 75% zniżki, 5 książeczek szkoleniowych (USA), 3 misje: 5x PD za zwycięstwo w bitwach losowych.
 • 100% zniżki, 1 uniwersalna książeczka szkoleniowa.

Kiedy Wasza jednostka osiągnie najwyższy poziom, otrzymacie też ekskluzywną odznakę.

Mapy

Będziecie walczyć z przeciwnikami AI w następujących czterech lokacjach, specjalnie przeprojektowanych dla wydarzenia związanego z mapami z trybu bitew losowych:

 • Kvelburg
 • Odra
 • Wał Zachodni
 • Berlin (nowa mapa, która zostanie wprowadzona dla bitew losowych w późniejszym czasie)

Początkowo tylko trzy pierwsze mapy będą dostępne w tym trybie. Berlin, nowa, specjalna lokacja, zostanie udostępniony nocą (22:01 UTC) 8 maja, by upamiętnić czas, kiedy nastąpił oficjalny koniec wojny w Europie. Od tego momentu mapa Berlin będzie na stałe dostępna. Kilka ważnych charakterystyk mapy Berlin:

 • Szansa na trafienie na tę nową mapę wynosi 30%.
 • Aby zyskać szansę na trafienie na mapę Berlin, musicie wejść do bitwy w jednostce III poziomu.

Wszystkie punkty zwycięstwa zdobyte na mapie Berlin są podwajane.

Aby uczcić 75 rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie, 8 maja o 22:01 podniesiemy uroczystą atmosferę w Waszych garażach.

Znane problemy

Droga na Berlin to innowacyjny tryb gry wprowadzający kilka nowych elementów mechaniki i kompleksowe ustawienia gry, w tym najnowsze rozwiązania techniczne w World of Tanks. Ze względu na zaawansowaną mechanikę gry, problemy uwidoczniły się w późniejszym etapie rozwoju tego trybu. Niestety, nie dysponujemy wystarczającą ilością czasu, aby naprawić je przed rozpoczęciem wydarzenia.

Jesteśmy świadomi istnienia tych błędów i nasz zespół deweloperów już nad nimi pracuje. Oto lista problemów, jakie możecie napotkać w tym trybie. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i prosimy o Waszą wyrozumiałość.

 • Gracze z procesorami i kartami graficznymi niskiej wydajności mogą napotkać usterki i problemy ze stabilnością podczas rozgrywki w tym trybie. Możecie też natknąć się na niespodziewane problemy jak czarny ekran, niewczytywanie tekstur lub zawieszenie się klienta gry podczas ładowania Drogi na Berlin.
 • W niektórych przypadkach, jeśli jesteście w plutonie, po zakupie specjalnego zestawu i awansu jednostki na poziom III, możecie nadal wejść do bitwy jako jednostka I poziomu. Są dwa sposoby, by temu zapobiec:
  1. Kliknijcie przycisk „Niegotowy”, a następnie „Gotowy”.
  2. Wyjdźcie z plutonu i utwórzcie go jeszcze raz.
 • Czasami, po ponownym przyłączeniu do bitwy (na przykład, po wciśnięciu kombinacji ALT + F4 lub po zawieszeniu się systemu), czerwony celownik wrogiego Ostrzału artyleryjskiego może być błędnie wyświetlany na powierzchni terenu.
 • W nielicznych przypadkach, po użyciu niektórych doładowań bojowych, zielona strefa celowania może pozostać na powierzchni terenu. Aby wyjść z trybu celującej kamery do normalnego widoku, naciśnijcie klawisz ESC lub uruchomcie następne doładowanie bojowe.
 • Mogą pojawić się różne pomniejsze problemy z powtórkami. Niektóre elementy UI mogą zniknąć podczas odtwarzania powtórki z Drogi na Berlin. Możecie też mież problemy z wydajnością i stabilnością w związku z powtórkami.
 • Czasami, kiedy pojazd znajduje się na pochyłej powierzchni, promień zasięgu doładowania bojowego może wyglądać na nieco większy, niż w rzeczywistości jest . Aby rozwiązać ten problem, zmieńcie pozycję na polu bitwy i wjedźcie na płaską powierzchnię.
 • Możliwe są pomniejsze błędy UI w garażu podczas sprzedaży IS-2 z ekranem przeciwkumulacyjnym, a następnie ponownym jego zakupie. Aby ich uniknąć, wystarczy ponownie zalogować się do gry.
 • Mogą wystąpić różne pomniejsze techniczne problemy z lokalizacją.

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

27 komentarzy

 1. Anonim pisze:

  medalu na pewno nie będę zdobywał (t34 z ruską flagą)

 2. Zygfryd pisze:

  Lipa, nie ma żadnego kamuflażu historycznego do wygrania. W poprzednim wydarzeniu PvE było 60 kamo do zgarnięcia.

 3. .,. pisze:

  IS-2 przygotowany jak na jakieś derby Ekstraklasy

 4. robertunio pisze:

  T-44-85 to premka siódmego tieru dostepna tylko na RU. 🙂

 5. Anonim pisze:

  W tym opisie jest taki sajgon że nic nie wiadomo

 6. Bobby pisze:

  Dwa pytania:
  IS-IIS to czolg premium czy specjalny?
  Co to jest T44-85?

 7. Glusek pisze:

  I co debile. Miałem rację. IS2b będzie za darmo.

 8. Anonim pisze:

  A taka była jazda na WG że nie będzie można zrobić czołgu za darmo. Jak zwykle dzieciaki bez myślenia rzucały mięsem

 9. Dziara pisze:

  Oczy mnie nie mylą czy to T-44-85 !?

 10. Edek pisze:

  Kurde, chyba szykuje się grindowanie 🙁 jeśli średnio będzie się zbierało 50 pkt jak pokazane jest to na filmie, to bez tych bonusów x5 trzeba bedzie rozegrać 410 bitew, żeby zdobyć IV poziom :O

  • Sla pisze:

   Czyli w przypadku takich trybów o jakieś 385 za dużo. Dobrze, że są te mnożniki i może da się jakoś grać, chociaż po Linii Frontu mam trochę dość wydarzeń.

 11. warGAYming pisze:

  Po oglądnięciu filmu jestem pozytywnie zaskoczony 🙂 Mam nadzieję, że nie zmieni się to po zagraniu kilku gier xD

 12. Anonim pisze:

  Który?

  Skrzydlaty grot
  Zabójcy potworów
  Żelazna rota
  1. Batalion Czołgów
  48. Pułk Czołgów

 13. Captain_Pepege pisze:

  Zapowiada się fajny i ciekawy event

 14. Anonim pisze:

  Bardzo ładny garaż, a czołg z chęcią przygarnę. IS-1 i IS-2 Berlin to moje ulubione siódemki.

 15. michu pisze:

  i już nie płaczecie że zamiast czołgu będzie do zdobycia zniżka na niego lecz na odwrót ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.