Starcie Drużyn: Wspierajcie Waszego ulubionego twórcę zawartości!

Weźcie udział w wyzwaniu, w którym główną rolę grają CC World of Tanks.

W World of Tanks w Europie pojawi się nowe dynamiczne wydarzenie na dużą skalę – Starcie Drużyn 2020. Dołączcie do drużyn dowodzonych przez czterech znanych youtuberów: Mailanda, Skill4ltu, Dezgamez i AwesomeEpicGuys. Walczcie, zwyciężajcie i zdobywajcie punkty dla drużyny i nagrody! Powodzenia w Starciu Drużyn!


Witajcie Dowódcy!

Cztery drużyny dowodzone przez pięciu twórców zawartości są gotowe, aby zmierzyć się ze sobą w brutalnej walce o dominację. Weźcie udział w tym epickim starciu i dołączcie do jednej z drużyn, aby wesprzeć ją w walce o zwycięstwo. Zażarte bitwy, nowy format gry i góra nagród czekają na horyzoncie. Przygotujcie się na niesamowitą zabawę!

Starcie Drużyn

Od 30 stycznia, 2020, 11:00 UTC do 10 lutego, 2020, 01:00 UTC

Okna czasowe

od 13:00 do 01:00 UTC (serwer EU1)

Podczas wydarzenia Starcie Drużyn wielkie bitwy nie będą dostępne.
Ogólne zasady i nagrody

Do tej bitwy wyznaczeni zostali Skill4ltu, AwesomeEpicGuys, DezGamez i Mailand, ale tylko jeden z nich zwycięży. Od 30 stycznia dołączajcie do jednej z drużyn dowodzonych przez twórców zawartości w kliencie gry, wypełniajcie misje bojowe w formacie 7 na 7 z osobnym systemem doboru, zdobywajcie punkty dla wybranej drużyny i otrzymujcie wspaniałe nagrody!

Pamiętajcie: Po dołączeniu do wybranej drużyny nie możecie jej zmienić, więc dobrze przemyślcie, kogo naprawdę chcecie wspierać.

Bitwy toczyć się będą w formacie 7 na 7 wyłącznie pojazdami X poziomu dostępnymi w Waszych garażach. W trakcie wydarzenia dostępne będą dwa typy systemu postępów — pozycja osobista oraz drużynowa — każdy z nich da Wam osobny zestaw nagród.

Wszystkie zebrane przez Was punkty wliczane są do postępu osobistego oraz pozycji drużyny. Drużyna, której członkowie zdobyli najwięcej punktów wygrywa. Przeczytajcie tekst poniżej, by dowiedzieć się więcej o drużynowym systemie postępów.

Uczestnicząc w tym wydarzeniu możecie zdobyć:

Jednak najcenniejszymi zdobyczami są:

 • Unikalny spersonalizowany dowódca o wyglądzie Waszego ulubionego twórcy zawartości, z indywidualnym podkładem głosowym
 • Przepiękny styl 2D
 • Ekskluzywne naklejki oraz personalizacje załogi
Mailand

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

————————————————————-

Skill4ltu

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

————————————————————-

DezGamez

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

————————————————————-

AwesomeEpicGuys

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

————————————————————-

Jak mogę zacząć grać?

Aby dołączyć do wybranej drużyny, musicie zarejestrować się w okresie od 30 stycznia do 6 lutego poprzez zakładkę misji w garażu.

Po rejestracji i dołączeniu do wybranej drużyny należy:

 1. Przejść do trybu Starcia Drużyn przez rozwijane menu po prawej od przycisku „Bitwa”.
 2. Użyć widżetu pod przyciskiem „Bitwa” w garażu. Po kliknięciu zostaniecie przeniesieni do garażu Starć Drużyn.
Zdobywanie punktów

Cztery drużyny rywalizują o pierwszeństwo poprzez zdobywanie punktów i systematyczne torowanie sobie drogi do głównej nagrody. Równolegle do postępu drużyny, Wy także będziecie czynić postępy w systemie osobistym — przeczytajcie o tym poniżej.

Wszystkie drużyny będą miały możliwość zdobycia wspaniałych nagród — wyjątkowego spersonalizowanego dowódcę oraz unikalny styl. W pogoni za nagrodami nie zapomnijcie także o głównym celu tego wydarzenia. Musicie poprowadzić swojego ulubionego twórcę zawartości do zwycięstwa i pokazać najmocniejsze strony swojej drużyny.

Możecie zdobywać punkty na dwa sposoby:

 • Walcząc w nowym trybie gry, w formacie 7 na 7 na wybranym zestawie map*. Bitwy odbywać się będą w trybie spotkaniowym, wyłącznie pojazdami X poziomu. Wszyscy gracze z jednej drużyny walczą pod dowództwem jednego twórcy zawartości przeciwko drużynie dowodzonej przez innego twórcę. W drużynie nie może się znaleźć więcej niż jeden pluton i jedno działo samobieżne. Podczas wydarzenia system doboru stworzy osobną kolejkę dla graczy grających w tym trybie.
 • Wypełnijcie następujące misje bojowe w bitwach losowych pojazdami IV-X poziomu i w nagrodę zdobywajcie osobiste punkty postępu.
Dobry początek

Cel

Zadać 5000 PW uszkodzeń w dowolnej liczbie bitew

Ograniczenia

 • Poziomy pojazdów: IV–X
 • Tylko w bitwach losowych
 • Raz na dzień

Nagroda

4 punkty

————————————————————-

Krok po kroku

Cel

Zdobyć 4000 PD w dowolnej liczbie bitew

Ograniczenia

 • Poziomy pojazdów: IV–X
 • Tylko w bitwach losowych
 • Raz na dzień

Nagroda

8 punktów

————————————————————-

Marsz zwycięstwa

Cele

 • Być w swojej drużynie wśród pierwszych 5 graczy pod względem zdobytego doświadczenia
 • Wygrać bitwę

Ograniczenia

 • Poziomy pojazdów: IV–X
 • Tylko w bitwach losowych
 • Raz na dzień

Nagroda

5 punktów

————————————————————-

*Lista map
 • Linia Zygfryda
 • Lakeville
 • Step
 • El Haluf
 • Redshire
 • Murowanka
 • Ruinberg
 • Malinowka
 • Prochorowka
 • Piaszczysta rzeka
 • Ensk
Wypożyczanie czołgów

Aby zagrać w Starciu Drużyn w formacie 7 na 7 należy posiadać przynajmniej jeden pojazd X poziomu. Jeśli nie macie żadnych czołgów X poziomu w garażu, ale chcecie spróbować swoich sił w tym nowym trybie, wypożyczcie pojazdy z darmowej oferty. Pierwszy czołg do wypożyczenia zostanie przyznany wszystkim graczom, którzy dołączyli do którejkolwiek drużyny na początku wydarzenia. Wraz z robieniem postępów drużynowych oraz zbieraniem punktów, stopniowo odblokowywane będą dla Was łącznie cztery czołgi do wypożyczenia.

Wszystkie czołgi do wypożyczenia dostępne są wyłącznie dla Starć Drużyn. Nie można wejść o bitew losowych ani do innego trybu używając tych czołgów.

Podczas selekcji jednostek przeznaczonych na czołgi do wypożyczenia staraliśmy się wybrać czołgi o wysokiej skuteczności, oferujące zróżnicowane style gry. Oto one:

 1. X WZ-111 model 5A
 2. X Object 140
 3. X Pz.Kpfw. VII
 4. X UDES 15/16
 5. X Progetto M40 mod. 65

Weźcie te czołgi na przejażdżkę i cieszcie się nowymi doznaniami z gry!

Możliwości

Wasze zagorzałe wsparcie dla ulubionego twórcy zawartości będzie decydujące dla jego zwycięstwa. Jednak twórcy także będą aktywnie dokładać starań, aby drużyna przeszła przez trudy walki obronna ręką. W tym celu muszą oni aktywować globalne możliwości, które pomogą Wam i reszcie drużyny zdobywać więcej punktów postępu wyłącznie w formacie 7 na 7.

Łącznie jest 6 możliwości. Oto one:

Wzrost morale Daje premię do liczby punktów zdobytych przez całą drużynę, w zależności od jej pozycji.

Fortele taktyczne. Pozwalają na zdobycie takiej samej liczby punktów niezależnie od przegranej lub wygranej.

Intensywna bitwa. Podwaja punkty zwycięstwa, jeśli osiągniecie je w ciągu pięciu minut.

Rozwaga. Podwaja liczbę punktów w przypadku, jeśli wygracie bitwę i jeśli Wasza drużyna straci poniżej dwóch pojazdów.

Kontrola terytorialna. Podwaja Wasze punkty, jeśli wygracie bitwę poprzez zajęcie bazy.

Frontalny atak. Aktywowanie tej możliwości otwiera wyzwanie, w którym Wasza drużyna musi zdobyć określoną liczbę punktów drużynowych. Ta możliwość nie wpływa na punkty osobiste, ale daje zwielokrotnioną premię do punktów drużynowych, zależnie od pozycji twórcy zawartości.

Wartości mechanik i możliwości nie są ostateczne i mogą ulec zmianie przed rozpoczęciem wydarzenia. Czas trwania efektu każdej możliwości od momentu jej aktywowania to godzina, z wyjątkiem możliwości Wzrost morale.

Twórcy zawartości mają dowolność w doborze możliwości oraz czasie jej aktywacji. Każdego dnia mogą oni aktywować wszystkie sześć możliwości, ale tylko raz dziennie. Jednocześnie nie może być aktywna więcej niż jedna możliwość.

Oferty: Pomocna dłoń dla drużyny w tyle

Wraz z rozpoczęciem wydarzenia aktywuje się bonus Oferta. Jest on przeznaczony dla graczy, którzy skończyli z najmniejszą liczbą punktów na pozycji drużynowej i pozwala im zdobyć więcej punktów. Jeśli zarejestrujecie się i dołączycie do drużyny, która pozostaje z tyłu i korzysta z Oferty, podwoicie Wasze punkty zdobyte w kolejnych 10 bitwach w formacie 7 na 7. Ten bonus ma także na celu zapewnić sparowanie Was z drużynami na podobnym poziomie.

Starcie Drużyn będzie intensywne, drużyny będą zmieniać swoją pozycję aż do końca, a ten bonus będzie przechodził z rąk do rąk. Możecie bez obaw dołączyć do drużyny, która ma najmniej punktów, aby skorzystać z Oferty i wesprzeć ją w walce o lepsza pozycję.

Drużyna na najniższej pozycji będzie wskazana automatycznie. Bonusowe punkty, które zdobędziecie, wliczane będą do osobistych jak i drużynowych postępów.

Systemy postępów

W trakcie wydarzenia dostępne będą dwa typy systemu postępów — pozycja osobista oraz drużynowa. Są one ze sobą ściśle powiązane.

Osobiste punkty postępu zdobywacie poprzez uczestnictwo w bitwach w formacie 7 na 7 i za wykonywanie misji w bitwach losowych. Po osiągnięciu 60 punktów, Wasz osobisty postęp zostanie wyzerowany i podniesiony o jeden poziom. Za osiągniecie każdego nowego poziomu otrzymacie Nagrodę za zasługi, ale z coraz bardziej wartościową zawartością. Na początku wydarzenia znajdziecie się na 1. poziomie, z zerową liczbą punktów.

Punkty powyżej pułapu wymaganego do ukończenia obecnego poziomu zostaną przeniesione na kolejny poziom. Na przykład, jeśli posiadacie 59 pkt. z 60 i zdobywacie 3 kolejne, 1 punkt zostanie przeznaczony na ukończenie obecnego poziomu, a 2 pkt. zostaną przeniesione na nowy poziom.

Główne trofea w tym wydarzeniu (zdobywane za osobisty i drużynowy postęp) czekają na Was na dziesięciu etapach postępu drużyny. Przez osiąganie kolejnych etapów osobistego postępu przyczyniacie się także do postępu Waszej drużyny. Wraz z osiągnięciem nowego etapu, otrzymacie nagrodę, ale tylko pod warunkiem, że poziom Waszego osobistego postępu jest równy lub wyższy od obecnego poziomu postępu drużyny. Na różnych etapach możecie otrzymać:

 • Specjalny medal
 • Napisy
 • Naklejki i emblematy
 • Przepiękny styl 2D
 • Czołgi X poziomu do wypożyczenia

Jednak jeśli chcecie pójść dalej i zdobywać nagrody nawet po osiągnięciu 10. poziomu w postępie drużyny, możecie otrzymać dodatkowe nagrody za zasługi, aż do 30. poziomu.

Ostateczna nagroda, jaką otrzymacie po ukończeniu 10. etapu postępu drużyny to unikalny spersonalizowany dowódca z atutem zerowym i Szóstym zmysłem, który wygląda jak znany twórca zawartości i posiada specjalny podkład głosowy . Ilość doświadczenia wymagana, aby móc nabyć dodatkowe umiejętności i atuty zależy od miejsca Waszej drużyny na finalnych pozycjach. Zwycięska drużyna otrzyma członka załogi, który posiada wystarczająco dużo doświadczenia, aby nabyć maksymalnie trzy umiejętności/atuty. Drużyny, które uplasują się na 2. i 3. miejscu otrzymają dowódcę z wystarczającą ilością doświadczenia, aby nabyć kolejno dwie lub jedną umiejętność/atut. Ostatnia drużyna otrzyma dowódcę z atutem zerowym i Szóstym zmysłem, ale bez dodatkowych atutów.

Jeszcze więcej unikalnych elementów personalizacji!

Chcecie dostać dodatkowe ekskluzywne style i elementy personalizacji bez konieczności dostania się do finału? Żaden problem! Rzućcie okiem na te cztery wypasione spersonalizowane wyglądy i inne przedmioty ze wszystkich uczestniczących drużyn, które możecie nabyć za złoto. Zobaczcie sami!

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

Dołączcie do drużyny Waszego ulubionego twórcy zawartości, grajcie o nagrody i chwałę i wyjdźcie zwycięsko z najbardziej epickiego starcia streamerów w World of Tanks! Powodzenia na polu bitwy! Niech wygra najsilniejszy!

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
35 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Buszwanker xD

Anonimowo

powie mi ktos czemu skill jest u Nas a nie na serwerze RU na tym wydarzeniu?

bot

bo on gra na eu.

na ru robi wyzwanie 100%moe bo jest trudniej

iXdE

A gdzie NewDonateShow i jego pomidorowa drużyna ???

ave666

Wkur…iają ludzi na randomkach ;p

Kamilek999

zamknij się… To że 60% klanu jest tylko przyjęta na parę dni za 5zł nie znaczy że trzeba jechać po całym klanie.

Anonimowo

Trzeba. Takie klany to wstyd i porażka jak osławiona NISZA.

Anonimowo

60%? Nigdy w nich nie byłem ale sądzę nawet, że 85% xd. Z resztą co to za klan w którym kupuje się miejsca?

Anonimowo

Mnie zastanawia gdzie QB się zgubił 😛 Albo gdzie Zurugula się zapodział 😀

Anonimowo

QB walnął focha. Żaden z CC nie ma z tytułu tego eventu żadnych profitów, to odmówił. A pan 5zł, to pewnie nawet propozycji nie dostał a jak dostał, to jak to tak, bez kasy? 😉

jezzman

QB odmówił udziału w wydarzeniu, sprawę wyjaśnił dokładnie we wczorajszym filmiku.

tuitam

Nie znam, wolałbym naszych

Panijadzia

Snajper sznitzel ♥️

iwciulo

#King Baboon Team XD

xm

Hjello ar ju redi for jor dajli dosis of skil ?
No i ta “jagdpi.da” :)))))

Tylko team Skill :))))))))

Pun

BUT SKIEEEELLLLL!!!!!!!!!!!!!!#Team skill4ltu = banana/10

Kiwamy luffami na bazie zamiast ruszać ;-)

Skill4ltu to jakiś cyborg, on nie robi 3 MOE lecz 100% na każdym czołgu 😉

Mailand też jest niezły.

NewMultiShow

Jesli chodzi o skill to Mailand>cała reszta

Rafał The Baboon

TYLKO MASTER BABOON SKILL4LTU. Kocham go miłością czystą i nieskończoną. Kto nie widział, niech odpali na YT albo na Twitchu:)

Paweł

Wow …. w końcu jakiś inny tryb niż bitwa losowa czy twierdza

Przesmiewca

musze miec 6 znajomych? czy jestem w stanie dołaczyć jakoś randomowo do jakiejś drużyny ?

vice

Random i max jeden pluton na team

Tomashco

#Skill

Fuse

“Traaaaaaak!”

Fuse

#Baboon

Jędrek

Raczej;)

Czytelnik

#Team skill4ltu

Jędrek

Raczej 😉

vice

Jakiej jest on narodowości?

Tak było nie zmyślam

litwin niemieckiego pochodzenia z rosyjskim akcentem strimujacy w jezyku angielskim

vice

No i Ch.. J namówiłeś.

Anonimowo

chyba ukr

Rafał The Baboon

Jest Litwinem o imieniu Vytautas. Nic nie zmyślam:) Nasz człowiek!

Vroo

Witek!

Jędrek

Raczej;)