„Siliwangi” – Indonezyjski łowca

Lex

Były żołnierz, fascynat broni palnej, marynista, historyk (Barula twierdzi, że "histeryk" ;) ), rekonstruktor historyczny. W redakcji wprowadzam totalny chaos i zamieszanie (Lex, gdzie te recenzje??!!), i notorycznie wkurzam kolegów - redaktorów.

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
J_jW

Obawiam się, że z racji wynikających z toczonej dyskusji ta strona umarła

Anonimowo

kiedy beda te okrety podwodne???????? ciagle wszedzie reklamuja tak jakby juz byly ci sciemniacze czy to na YT czy na FB wku*wia juz to bo skoro nie ma ich w grze to na ch*j sie afiszuja z tym? co za duzo wiary odinstalowalo gre?

J_jW

Cóż, znowu bardzo blisko polskiej floty… I to nie dlatego, że wystarczy odwrócić banderę Indonezji i jest biało-czerwona… Niszczyciele projektu 30 bis, choć były już przestarzałe, gdy je wybudowano, to reprezentują jeden z liczniej budowanych typów po wojnie. NATO nadało im kryptonim Skoryj , a także nazywano je Smiełyj, i to właśnie Skoryj trafił do MW PRL pod nazwą ORP Wicher (II), dołączył także drugi, ktróy otrzymał nazwę ORP Grom (II). Służył do mniej wiecej połowy lat 70-tych, po czym je skasowano, tak, że uzbrojenie wieże armat 130 mm, wieża 85 mm, wyrzutnie torped i inne znalazły się w tzw. skansenie MW, dziś MW przy plaży miejskiej w Gdyni, gdzie możecie zobaczyć je do dzisiaj. Natomiast ogołocone kadłuby stały się elementem falchromu portu wojennego na Helu i też je możecie zobaczyć otwierając sobie zdjęcie satelitarne w mapach google. Leżą tuż przy zachodnim (od strony Juraty) falochronie bazy MW, tuz przy plaży częściowo w łachach piachu… Z tego co pamiętam deweloperzy pracowali nad tymi okrętami w grze już w 201, w czasach kiedy zbadano archiwa francuskie i pojawiły się te krązowniki. Na co tak długo czekali z tym okrętem… Aha, de facto ten projekt jest u źródeł Nieustraszonego, ta sama koncepcja uzbrojenia, tylko nowocześniejszy okręt, ale to inna historia…

J_jW

chodzi rok 2017 w grze, przepraszam za literówki

torpedo-beat

“…maksymalne obrażenia od salwy, to 17933hp” – 10 torped zadaje tylko tyle? Toż to najmniejsza wartość w całej grze…

Swędziwór

Gość nie rozróżnia parametrów więc się nie dziwię. Jakby tak było jeszcze 0 przed “hp” to by można mówić o salwie i alpha strike, a tak to tylko można mówić o maksymalnym dmg 1 torpedy. Ale tak to jest jak ktoś się nie zna, a bierze się za recenzowanie. Z reguły w takich przypadkach zaczyna to trącać grafomaństwem.

OpiateWarrior

Chyba nie wiesz czym jest grafomania. Żadne z fabularyzowanych opowiadań Lexa nie trąci grafomaństwem. Natomiast każdy normalny gracz czytający tę recenzję załapie, że chodzi o obrażenia od jednej torpedy. Ot, lapsus się zdarzył i bez sensu się czepiasz.

Januż

Co to są typowe misje zwiadowcze w WoWsie? Może w złą gre gram?
Skoro działa są podwójne to salwa składa się z dwóch pocisków. Wartości które podałeś dotyczą jednego pocisku. Naucz się to rozróżniać

Januż

Skoro już coś napisałeś i publikujesz to chyba podlega to ocenie czytelników? Więc zamiast się puszyć weź się przykładaj trochę to tego co robisz bo na razie robisz to niezwykle na odpierdziel. Nie wspominając już o kompetencjach do oceny okrętów.

ORP.PL

A może zamiast się puszyć jak grzybek i wszechwiedzący pokrzywdzony przez cały świat człowieczek postarasz się merytorycznie odpowiedzieć koledze?Od tego chyba są komentarze żeby ktoś mógł się wypowiedzieć i o coś zapytać?A jako “super gracz” to chyba masz obszerną wiedzę na temat mechaniki gry i ogólnie o całej grze?Przecież kolega wcale cie nie obraża ani nie jest nie miły, normalnie zadał pytanie!!!