Bitwy rankingowe: Zagraj swoją rolę jak trzeba

Dowiedzcie się wszystkiego o doświadczeniu roli.


Teraz macie na to szansę, wykorzystując najpotężniejszą broń: wiedzę. Zapoznajcie się z najlepszymi praktykami dla ról czołgów i doświadczenia roli, a z pewnością podkręcicie swoje wyniki w bitwach rankingowych.

Czym jest doświadczenie roli?

Zacznijmy od przypomnienia: doświadczenie roli wprowadzono do bitew rankingowych, aby bardziej wycyzelować grę poszczególnymi pojazdami. Oczywiście, to nie kłóci się z zasadami podstawowymi – jeśli lubicie ciężkie czołgi, nadal musicie odbić kilka pocisków – ale tym razem możecie zabłysnąć na polu walki.

Krótko mówiąc, doświadczenie roli zdobywacie po każdej bitwie , zgodnie z Waszą skutecznością (w zadawaniu uszkodzeń, niszczeniu przeciwników i wspieraniu sojuszników) i z Waszym zachowaniem na polu bitwy. Wracając do przykładu czołgu ciężkiego – odbicie pocisków przyniesie trochę dodatkowych PD. Jednak, naturalnie, doświadczenie roli zdobywa się inaczej, zależnie od poszczególnej klasy. W dodatku, jako że żaden pojazd nie jest taki sam, wprowadziliśmy dziewięć roli czołgów, które rozbudowują taktykę bojową poza zakres tradycyjnych klas.

Przeczytajcie o nich w tekście poniżej i zobaczcie, jak zdobyć możliwie najwięcej PD roli.

Obrońca

Dobry obrońca trzyma swoich przeciwników na dystans. W tym przypadku dostaniecie dodatkowe PD roli za blokowanie uszkodzeń i zadawanie uszkodzeń z odległości poniżej 300 metrów.

Przykład: dzięki grubej wieży i mocnemu kadłubowi 60TP może stać się fortecą nie do zdobycia, jeśli postawicie go na właściwej pozycji i będziecie prowadzić z niej ostrzał.

————————————————————-

Czołgi przełamujące

W takich czołgach musicie przebijać się wgłąb terytorium wroga. Zostaniecie nagrodzeni za blokowanie , ale także za zadawanie uszkodzeń w promieniu 300 metrów.

Przykład: szybko dotrzyjcie na front czołgiem 113, odsłaniając jedynie swój przód i strzelając do przeciwników ile fabryka dała!

————————————————————-

Ciężki niszczyciel

Ta rola dotyczy też ciężkich czołgów z automatycznym mechanizmem ładującym i sprowadza się do zadawania uszkodzeń w zasięgu pola widzenia (z własnym wykryciem) oraz blokowania uszkodzeń.

Przykład: z jego korzystnie pochylonymi płytami pancernymi Jagdpanzer E 100 jest w stanie zająć i utrzymać doskonałe pozycje, zadając w międzyczasie strzały o śmiertelnej mocy.

————————————————————-

Wsparcie dużego kalibru

Ta rola przeznaczona jest dla niszczycieli czołgów, posiadających potężne działa i/lub pociski HESH, które zostaną wynagrodzone przez samo zadawanie uszkodzeń. Im bliżej jesteście celu, tym więcej PD zdobywacie.

Przykład: wykorzystajcie doskonały kąt opuszczenia działa niszczyciela czołgów FV4005 Stage II i trzymajcie się blisko przeciwnika bez stawiania siebie w niebezpiecznej sytuacji. Niech Wasze działo zajmie się resztą.

————————————————————-

Osłona ogniowa

To rola dla lekko opancerzonych czołgów średnich, które mają dobrą mobilność i solidne działo. Zostaniecie wynagrodzeni za pierwsze wykrycie przeciwnika oraz zadawanie uszkodzeń w zasięgu swojego pola widzenia po ich wykryciu.

Przykład: dzięki swojej świetnej ogólnej mobilności, Bat.-Chatillon 25 t potrafi bez wysiłku wykryć nieprzyjaciela zanim mocno go poturbuje swoimi pociskami!

————————————————————-

Lekki pojazd szturmowy

W tym przypadku korzystajcie z mocnego przedniego i ogólnego pancerza, aby grać w stylu zbliżonym do czołgów ciężkich. Zaróbcie więcej PD roli poprzez zadawanie uszkodzeń w zasięgu pola Waszego widzenia, po tym, jak dokonacie wykrycia, lub blokujcie strzały!

Przykład: dzięki dobrze opancerzonej wieży i mocnemu pancerzowi przedniemu kadłuba Object 140 potrafi odbijać pociski i jednocześnie ostrzeliwać przeciwnika ze śmiertelną precyzją.

————————————————————-

Snajper

Ta rola polega na oddawaniu strzałów z dużego dystansu i przynosi zyski dla przyczajonych niszczycieli czołgów, które zadają uszkodzenia ze średniego i dużego dystansu.

Przykład: strzelający szybkimi pociskami z potężnego działa Strv 103B jest doskonale przystosowany do snajperki z dużego dystansu. Co więcej, zyska on większą szansę na zadanie uszkodzeń z daleka dzięki dobremu zasięgowi sygnału.

————————————————————-

Gąsienicowy zwiadowca

To rola dla wszystkich klasycznych czołgów lekkich, które otrzymają PD roli za pierwsze wykrycie przeciwnika, uszkodzenie go (kiedy znajduje się w zasięgu pola widzenia i po wykryciu przez Was) oraz zadanie uszkodzeń z asysty pozostając niewykrytym.

Przykład: nie dajcie się wykryć, kierując T-100 LT, który posiada niesamowite możliwości kamuflażu. Asystujcie przy tym z rozwagą, a wyjdziecie na tym bardzo dobrze!

————————————————————-

Kołowy zwiadowca

Dla wszystkich lekkich pojazdów kołowych warunki są nieco inne. Nadal musicie najpierw wykryć i zadać uszkodzenia przeciwnikowi w zasięgu swojego pola widzenia , ale zostaniecie wynagrodzeni za asystę, nawet, jeśli zostaliście wykryci.

Przykład: użyjcie doładowania, aby wykryć możliwie najwięcej czołgów w ciągu pierwszych minut, a następnie asystujcie drużynie poprzez krążenie po mapie swoim Panhard EBR 105.

————————————————————-

Artyleria

Działa samobieżne mają tylko jedną rolę do odegrania, więc lepiej, żebyście zagrali ją dobrze. Asystujcie poprzez ogłuszanie przeciwnika, zadawajcie uszkodzenia wrogim działom samobieżnym i ogłuszcie przynajmniej dwóch przeciwników, aby zyskać PD roli!

Przykład: dzięki większym uszkodzeniom odłamkowym oraz niesamowitym potencjale ogłuszenia T92 HMC może rozprawić się z przeciwnikami walczącym w gromadzie lepiej, niż jakikolwiek inny pojazd jego typu.

To wszystko na dziś, Dowódcy. Mamy nadzieję, że te przykłady pomogą Wam w szybkim awansie! Ach, nie zapomnijcie też przeczytać przeczytać przewodnika po bitwach rankingowych, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o tym wspaniałym trybie.

PRZEWODNIK PO BITWACH RANKINGOWYCH

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

27 komentarzy

 1. Mo pisze:

  Moim zdaniem rankedy są ciekawszą opcją niż linia frontu w obecnej postaci. Gdyby Fl byłyby krótszy lub rzadziej organizowany jak np. rankedy to zmieniłbym zdanie.

 2. Tomek.Z pisze:

  Czy jak zacząłem ten tryb od drugiego sezonu to mam szansę na czołg nagrodę ? Z góry dziękuje za normalną odpowiedź.

 3. No pisze:

  Ta jasne niech sobie tą rolę wsadzą w bruzdę pomiędzy pośladkami po pierwsze system spoota to jakaś porażka w tej grze nie wspominając o tym że ciężkie x mają na wieży tyle samo co medy i lajty. Kto poważny będzie grał rankedy jagodą e100 pffff i odbijał nią pociski! Hahaha oni chyba nigdy nie grali bitwy w tej swojej grze albo 5 lat temu i jeszcze nikt goldem do nich nie strzelał a pozatym żeby ta gra jako tako wyglądała musieli by jakoś zmusić graczy do współpracy ze sobą wiadomo każdy gra pod siebie a ci co chcieli by inaczej kończą jako pomarańczki ale o czym ja mówię jak cudowni gro twórcy jeżeli komuś za dobrze idzie sterują naszym rng by nie za łatwo się przebić na szczyt i żeby więcej walić goldem i więcej pudłować albo nie przebijać czołgów co mają po 20mm pancerza a energia kinetyczna pocisku powinna go wywrócić bądź co bądź tracić więcej kredytów i wspierać ich budżet

 4. WkurwejebaneWG pisze:

  Nic ciekawego te rankedy.

 5. Anonim pisze:

  Ta tylko fajnie, ze te blokowanie uszkodzen nic nie daje

 6. Kalafiora pisze:

  Odcinając marketingową papkę:
  to wina graczy, że plagą są bitwy 15-0, bo nie umieją grać w roli.

  • Anonim pisze:

   Ale Zakon „Węgla i Pomidora” i tak obwini o to WG że MM jest zły, w sumie jest że te ameby zamiast dawać do drużyn z innymi pomidorami to dają tam gdzie gracze już grać umieją, ale sami nie wygrają. Ale gdyby ameby potrafiły grać to MM przestał by być problemem

   • tys burak pisze:

    tiaaa… z twojej wypowiedzi wynika, że jak by dawać słabych graczy w jednej drużynie a lepszych w drugiej to gry były by bardziej wyrównane… gałki oczne mi krwawią jak widzę takie wywody…

   • BARRY_powraca pisze:

    To ja chcę zobaczyć te filety w A20 lub AMX40 kontra Zakon Węgla i Pomidora w OI. Pokaż że MM nie ma znaczenia. Pokaż mi w KW-3 z peną 175 że nie ma znaczenia MM. Pierdoły piszesz. KW-3 7 tier ma pene taką jak kw85 tier niżej. T-43 z peną 144 milimetrów kontra m103, vk100. Pokaż że MM nie ma znaczenia. t-43 naprzeciw małego mausa !!!
    Nie bronię słabych graczy ale mówienie że MM nie ma znaczenia to bzdura. Ma znaczenie MM, RNG, MAPA i gracze. Wszystko ma znaczenie.

 7. Anonim pisze:

  Taa.. Większość map dla rakedów nie nadaje się dla niektórych klas i pełnionych przez nich ról. Ze względu na to bardzo dobrze opancerzone pojazdy z dobrą armatą mają najwyższą skuteczność. Nie bez powodu prym wiedzie Ebola, Ciptejn i Obj. 260. Z drzewka to może Obj 430U i SC są grywalne. Reszta – jak wiatr RNG zawieje.

  • Anonim pisze:

   dlatego bierzesz arte i odreagowujesz stresy

   • Anonim pisze:

    Zaeybysta rada. Na odstresowanie weź coś co daje nijaką frajdę z gry. Może ty lubisz naparzać z dystansu, rzeźbić po cudzych rękach, ale ja jednak preferuje walkę z bliska i kombinowanie.

  • Anonim pisze:

   Racja, ale jak masz skilla to dasz radę. Nie mam czitajna, eboli czy 260 a ostatnio złota wpadła. Teraz też nieźle idzie. Zdziwiłem się jak przyjemnie się gra Leo i Lewandowskim. Oczywiście są zależne od mapy. Taki 430 zawsze coś zrobi, ale nie ma porównania do powyższych w sprzyjającej sytuacji

  • Anonim pisze:

   halo halo hejterzy badzcie zgodni. Bo napierw jest placz na gold ammo a zaraz potem ktos pisze o „o bardzo dobrze opancerzone ” zdecydujcie sie bo to okrawa o smiech na sali

 8. Czytelnik pisze:

  W skrócie: Im więcej fragów tym wyżej jesteś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.