Bitwy rankingowe: Zagraj swoją rolę jak trzeba

Dowiedzcie się wszystkiego o doświadczeniu roli.


Teraz macie na to szansę, wykorzystując najpotężniejszą broń: wiedzę. Zapoznajcie się z najlepszymi praktykami dla ról czołgów i doświadczenia roli, a z pewnością podkręcicie swoje wyniki w bitwach rankingowych.

Czym jest doświadczenie roli?

Zacznijmy od przypomnienia: doświadczenie roli wprowadzono do bitew rankingowych, aby bardziej wycyzelować grę poszczególnymi pojazdami. Oczywiście, to nie kłóci się z zasadami podstawowymi – jeśli lubicie ciężkie czołgi, nadal musicie odbić kilka pocisków – ale tym razem możecie zabłysnąć na polu walki.

Krótko mówiąc, doświadczenie roli zdobywacie po każdej bitwie , zgodnie z Waszą skutecznością (w zadawaniu uszkodzeń, niszczeniu przeciwników i wspieraniu sojuszników) i z Waszym zachowaniem na polu bitwy. Wracając do przykładu czołgu ciężkiego – odbicie pocisków przyniesie trochę dodatkowych PD. Jednak, naturalnie, doświadczenie roli zdobywa się inaczej, zależnie od poszczególnej klasy. W dodatku, jako że żaden pojazd nie jest taki sam, wprowadziliśmy dziewięć roli czołgów, które rozbudowują taktykę bojową poza zakres tradycyjnych klas.

Przeczytajcie o nich w tekście poniżej i zobaczcie, jak zdobyć możliwie najwięcej PD roli.

Obrońca

Dobry obrońca trzyma swoich przeciwników na dystans. W tym przypadku dostaniecie dodatkowe PD roli za blokowanie uszkodzeń i zadawanie uszkodzeń z odległości poniżej 300 metrów.

Przykład: dzięki grubej wieży i mocnemu kadłubowi 60TP może stać się fortecą nie do zdobycia, jeśli postawicie go na właściwej pozycji i będziecie prowadzić z niej ostrzał.

————————————————————-

Czołgi przełamujące

W takich czołgach musicie przebijać się wgłąb terytorium wroga. Zostaniecie nagrodzeni za blokowanie , ale także za zadawanie uszkodzeń w promieniu 300 metrów.

Przykład: szybko dotrzyjcie na front czołgiem 113, odsłaniając jedynie swój przód i strzelając do przeciwników ile fabryka dała!

————————————————————-

Ciężki niszczyciel

Ta rola dotyczy też ciężkich czołgów z automatycznym mechanizmem ładującym i sprowadza się do zadawania uszkodzeń w zasięgu pola widzenia (z własnym wykryciem) oraz blokowania uszkodzeń.

Przykład: z jego korzystnie pochylonymi płytami pancernymi Jagdpanzer E 100 jest w stanie zająć i utrzymać doskonałe pozycje, zadając w międzyczasie strzały o śmiertelnej mocy.

————————————————————-

Wsparcie dużego kalibru

Ta rola przeznaczona jest dla niszczycieli czołgów, posiadających potężne działa i/lub pociski HESH, które zostaną wynagrodzone przez samo zadawanie uszkodzeń. Im bliżej jesteście celu, tym więcej PD zdobywacie.

Przykład: wykorzystajcie doskonały kąt opuszczenia działa niszczyciela czołgów FV4005 Stage II i trzymajcie się blisko przeciwnika bez stawiania siebie w niebezpiecznej sytuacji. Niech Wasze działo zajmie się resztą.

————————————————————-

Osłona ogniowa

To rola dla lekko opancerzonych czołgów średnich, które mają dobrą mobilność i solidne działo. Zostaniecie wynagrodzeni za pierwsze wykrycie przeciwnika oraz zadawanie uszkodzeń w zasięgu swojego pola widzenia po ich wykryciu.

Przykład: dzięki swojej świetnej ogólnej mobilności, Bat.-Chatillon 25 t potrafi bez wysiłku wykryć nieprzyjaciela zanim mocno go poturbuje swoimi pociskami!

————————————————————-

Lekki pojazd szturmowy

W tym przypadku korzystajcie z mocnego przedniego i ogólnego pancerza, aby grać w stylu zbliżonym do czołgów ciężkich. Zaróbcie więcej PD roli poprzez zadawanie uszkodzeń w zasięgu pola Waszego widzenia, po tym, jak dokonacie wykrycia, lub blokujcie strzały!

Przykład: dzięki dobrze opancerzonej wieży i mocnemu pancerzowi przedniemu kadłuba Object 140 potrafi odbijać pociski i jednocześnie ostrzeliwać przeciwnika ze śmiertelną precyzją.

————————————————————-

Snajper

Ta rola polega na oddawaniu strzałów z dużego dystansu i przynosi zyski dla przyczajonych niszczycieli czołgów, które zadają uszkodzenia ze średniego i dużego dystansu.

Przykład: strzelający szybkimi pociskami z potężnego działa Strv 103B jest doskonale przystosowany do snajperki z dużego dystansu. Co więcej, zyska on większą szansę na zadanie uszkodzeń z daleka dzięki dobremu zasięgowi sygnału.

————————————————————-

Gąsienicowy zwiadowca

To rola dla wszystkich klasycznych czołgów lekkich, które otrzymają PD roli za pierwsze wykrycie przeciwnika, uszkodzenie go (kiedy znajduje się w zasięgu pola widzenia i po wykryciu przez Was) oraz zadanie uszkodzeń z asysty pozostając niewykrytym.

Przykład: nie dajcie się wykryć, kierując T-100 LT, który posiada niesamowite możliwości kamuflażu. Asystujcie przy tym z rozwagą, a wyjdziecie na tym bardzo dobrze!

————————————————————-

Kołowy zwiadowca

Dla wszystkich lekkich pojazdów kołowych warunki są nieco inne. Nadal musicie najpierw wykryć i zadać uszkodzenia przeciwnikowi w zasięgu swojego pola widzenia , ale zostaniecie wynagrodzeni za asystę, nawet, jeśli zostaliście wykryci.

Przykład: użyjcie doładowania, aby wykryć możliwie najwięcej czołgów w ciągu pierwszych minut, a następnie asystujcie drużynie poprzez krążenie po mapie swoim Panhard EBR 105.

————————————————————-

Artyleria

Działa samobieżne mają tylko jedną rolę do odegrania, więc lepiej, żebyście zagrali ją dobrze. Asystujcie poprzez ogłuszanie przeciwnika, zadawajcie uszkodzenia wrogim działom samobieżnym i ogłuszcie przynajmniej dwóch przeciwników, aby zyskać PD roli!

Przykład: dzięki większym uszkodzeniom odłamkowym oraz niesamowitym potencjale ogłuszenia T92 HMC może rozprawić się z przeciwnikami walczącym w gromadzie lepiej, niż jakikolwiek inny pojazd jego typu.

To wszystko na dziś, Dowódcy. Mamy nadzieję, że te przykłady pomogą Wam w szybkim awansie! Ach, nie zapomnijcie też przeczytać przeczytać przewodnika po bitwach rankingowych, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o tym wspaniałym trybie.

PRZEWODNIK PO BITWACH RANKINGOWYCH

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
27 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mo

Moim zdaniem rankedy są ciekawszą opcją niż linia frontu w obecnej postaci. Gdyby Fl byłyby krótszy lub rzadziej organizowany jak np. rankedy to zmieniłbym zdanie.

Tomek.Z

Czy jak zacząłem ten tryb od drugiego sezonu to mam szansę na czołg nagrodę ? Z góry dziękuje za normalną odpowiedź.

Anonimowo

Z moich wyliczeń: tak. Ale musisz zrobić te ligii od początku do końca

Anonimowo

Ok. Dziękuję.

No

Ta jasne niech sobie tą rolę wsadzą w bruzdę pomiędzy pośladkami po pierwsze system spoota to jakaś porażka w tej grze nie wspominając o tym że ciężkie x mają na wieży tyle samo co medy i lajty. Kto poważny będzie grał rankedy jagodą e100 pffff i odbijał nią pociski! Hahaha oni chyba nigdy nie grali bitwy w tej swojej grze albo 5 lat temu i jeszcze nikt goldem do nich nie strzelał a pozatym żeby ta gra jako tako wyglądała musieli by jakoś zmusić graczy do współpracy ze sobą wiadomo każdy gra pod siebie a ci co chcieli by inaczej kończą jako pomarańczki ale o czym ja mówię jak cudowni gro twórcy jeżeli komuś za dobrze idzie sterują naszym rng by nie za łatwo się przebić na szczyt i żeby więcej walić goldem i więcej pudłować albo nie przebijać czołgów co mają po 20mm pancerza a energia kinetyczna pocisku powinna go wywrócić bądź co bądź tracić więcej kredytów i wspierać ich budżet

WkurwejebaneWG

Nic ciekawego te rankedy.

Anonimowo

Ta tylko fajnie, ze te blokowanie uszkodzen nic nie daje

Anonimowo

Jak nic jak przeciwnicy muszą się z tobą dłużej bić…

Anonimowo

A co za tym idzie, możesz w między czasie kogoś niszczyć

Kalafiora

Odcinając marketingową papkę:
to wina graczy, że plagą są bitwy 15-0, bo nie umieją grać w roli.

Anonimowo

Ale Zakon “Węgla i Pomidora” i tak obwini o to WG że MM jest zły, w sumie jest że te ameby zamiast dawać do drużyn z innymi pomidorami to dają tam gdzie gracze już grać umieją, ale sami nie wygrają. Ale gdyby ameby potrafiły grać to MM przestał by być problemem

tys burak

tiaaa… z twojej wypowiedzi wynika, że jak by dawać słabych graczy w jednej drużynie a lepszych w drugiej to gry były by bardziej wyrównane… gałki oczne mi krwawią jak widzę takie wywody…

Anonimowo

Fakt. Niestety, ale nie ma balansu ani w graczach, ani w czołgach, ani na mapach.

Anonimowo

A mi się sam ryj śmieje jak widzę taki brak czytania ze zrozumieniem. Pomidory kontra Pomidory, o to chodzi. Gdzie ty tam wyczytałeś że słabi kontra mocni 😂🤣

Tys burak

Tiaa… Przypominam że historie dziejące się w twojej głowie rozumiesz tylko ty…

BARRY_powraca

To ja chcę zobaczyć te filety w A20 lub AMX40 kontra Zakon Węgla i Pomidora w OI. Pokaż że MM nie ma znaczenia. Pokaż mi w KW-3 z peną 175 że nie ma znaczenia MM. Pierdoły piszesz. KW-3 7 tier ma pene taką jak kw85 tier niżej. T-43 z peną 144 milimetrów kontra m103, vk100. Pokaż że MM nie ma znaczenia. t-43 naprzeciw małego mausa !!!
Nie bronię słabych graczy ale mówienie że MM nie ma znaczenia to bzdura. Ma znaczenie MM, RNG, MAPA i gracze. Wszystko ma znaczenie.

Jepany glaàb

Grajac t43 nie bijesz się z m103 od przodu albo z innymi ciezkim 9 tieru.pomidor zawsze bedzie pomidorem…lol

Anonimowo

Taa.. Większość map dla rakedów nie nadaje się dla niektórych klas i pełnionych przez nich ról. Ze względu na to bardzo dobrze opancerzone pojazdy z dobrą armatą mają najwyższą skuteczność. Nie bez powodu prym wiedzie Ebola, Ciptejn i Obj. 260. Z drzewka to może Obj 430U i SC są grywalne. Reszta – jak wiatr RNG zawieje.

Anonimowo

dlatego bierzesz arte i odreagowujesz stresy

Anonimowo

Zaeybysta rada. Na odstresowanie weź coś co daje nijaką frajdę z gry. Może ty lubisz naparzać z dystansu, rzeźbić po cudzych rękach, ale ja jednak preferuje walkę z bliska i kombinowanie.

Anonimowo

Racja, ale jak masz skilla to dasz radę. Nie mam czitajna, eboli czy 260 a ostatnio złota wpadła. Teraz też nieźle idzie. Zdziwiłem się jak przyjemnie się gra Leo i Lewandowskim. Oczywiście są zależne od mapy. Taki 430 zawsze coś zrobi, ale nie ma porównania do powyższych w sprzyjającej sytuacji

Anonimowo

halo halo hejterzy badzcie zgodni. Bo napierw jest placz na gold ammo a zaraz potem ktos pisze o “o bardzo dobrze opancerzone ” zdecydujcie sie bo to okrawa o smiech na sali

Anonimowo

Nowy w grze, czy szukasz poklasku? Wymienione przeze mnie czołgi są zbalansowane pod użycie golda. Ciekawe więc, że nie wymieniłem dla przykładu Mausa, E100, czy Type 5 Heavy… Więc może nim następnym razem spróbujesz potrollować – zrób to mądrzej.

XD

mądry gościu, fenomen na tej stonce

Anonimowo

Gdzie 1000 bitew na FV4202 i gdzie staty? Taki byłeś do przodu a nic nie pokazałeś do tej pory

XD

nie wiem czy to do mnie, czy koło mnie, bo niby jestem do przodu, ale nie wiem skąd te 1000 bitew na FV. Mam na nim 248 bitew i 3k wn8

Czytelnik

W skrócie: Im więcej fragów tym wyżej jesteś.