Sezon bitew klanowych: Złomowisko Alpha

Od 23 października rozpoczyna się siódmy sezon bitew klanowych, dający wspaniałą okazję do zdobycia stali i innych wartościowych nagród.

BITWY KLANOWE

Bitwy klanowe to rodzaj bitwy rozgrywanej na szczególnych zasadach, w której walczą ze sobą dwa klanu. W przeciwieństwie do bitew losowych liczy się tutaj nie wynik pojedynczej bitwy, ale ogólne postępy. Wygrywając bitwy, klan awansuje wyżej i zdobywa cenniejsze nagrody oraz stal, którą wymienić można w Zbrojowni na unikalne okręty –  X Bourgogne X Stalingrad X Somers IX Neustrashimy VII Flint oraz  IX Black. Zapasy stali przydają się również wtedy, gdy braknie Wam węgla na zakup przedmiotów w grze.

Oszczędzajcie stal dzięki 25-procentowej zniżce w Zbrojowni.

Cechy szczególne bitew klanowych

Możecie brać udział w bitwach klanowych tylko w ramach dywizjonu klanowego i tylko okrętami określonego poziomu. Przykładowo, sezon siódmy rozgrywany jest okrętami X poziomu.

Co jednak w sytuacji, gdy chcecie uczestniczyć w bitwach klanowych, ale nie macie okrętu X poziomu lub gdy chcecie wypróbować nowy typ okrętu? Wtedy możecie wypożyczyć klanowy okręt X poziomu! Wystarczy tylko jedna bitwa kooperacyjna, losowa lub klanowa okrętem z poziomów VIII–X.

Bitwy klanowe dostępne są tylko w określonych oknach czasowych: w każdą środę, czwartek, sobotę oraz niedzielę w wybranych godzinach.

Pamiętajcie, że jesteście częścią zespołu – w bitwach klanowych wynik indywidualny schodzi na drugi plan, a liczy się przede wszystkim wynik bitwy. Wszyscy gracze otrzymają taką samą ilość PD i kredytów, która uzależniona będzie od wyniku bitwy.

 • Zwycięstwo: 2500 bazowych PD i 300 000 kredytów (bez modyfikatorów)
 • Porażka lub remis: 250 bazowych PD i 150 000 kredytów (bez modyfikatorów)

Wszystkie bitwy klanowe podzielone są na 5 lig: Szkwał, Wicher, Sztorm, Tajfun oraz Huragan. Im częściej Wasz klan zwycięża, tym wyższa jest jego ocena, a co za tym idzie – liga. Pnąc się w górę w rankingu, otrzymywać będziecie lepsze nagrody, ale też będziecie musieli walczyć z silniejszymi rywalami.

Gracze mogą zdobywać stal, wygrywając bitwy w poszczególnych ligach. Ilość możliwej do zdobycia stali uzależniona jest konkretnego sezonu, ale zazwyczaj oscyluje w okolicach 11 000 jedn. stali. Jednak nawet jeśli nie dostaniecie się do ligi Huragan, nadal możecie zdobyć wiele wartościowych nagród. Przykładowo w siódmym sezonie w lidze Szkwał zdobyć można nawet 2000 jedn. stali.


POTYCZKI KLANOWE

Czy chcecie szybko odnowić swoje zapasy stali i węgla, ale nie chcecie uczestniczyć w długim sezonie bitew klanowych? Jeśli tak, to mamy dla Was nowy format bitew klanowych o nazwie potyczki klanowe.

Różnice względem sezonów bitew klanowych

 • Bitwy toczone są w ciągu jednego dnia
 • Ostateczna pozycja klanu w rankingu zależy wyłącznie od liczby jego zwycięstw
 • Nie ma podziału na ligi

Potyczki klanowe są doskonałą okazją do zdobycia kredytów, węgla, stali i innych wartościowych zasobów w zaledwie jeden wieczór wspólnej gry z partnerami z klanu.


REGUŁY SIÓDMEGO SEZONU

W wersji 0.8.9 odbędzie się siódmy sezon bitew klanowych – Złomowisko Alpha.

Zmiany w zasadach

 • W bitwach klanowych brać udział mogą drużyny złożone z ośmiu graczy
 • Używać można wszystkich okrętów X poziomu z wyjątkiem lotniskowców
 • Z powodu zwiększonej liczby graczy, każda z drużyn może posiadać dwa pancerniki

Od 23 października do 6 listopada wszyscy gracze, którzy wezmą udział w przynajmniej jednej bitwie klanowe, będą mogli za darmo rozdzielić od nowa punkty umiejętności swoich dowódców. Przygotujcie się do bitew klanowych!

Daty

Początek: Śr. 23 Paź. 13:30 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Śr. 23 Paź. 13:30
Koniec: Pon. 09 Gru. 05:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Pon. 09 Gru. 04:00

Sesje gry odbędą się w następujące dni: środy, czwartki, soboty oraz niedziele.

W dni, gdy wdrażane są aktualizacje, bitwy klanowe toczone będą tylko w oknie czasowym dla Waszego serwera.

Okna czasowe:

 • ASIA 11:30 ¬– 15:30 UTC
 • CIS 16:00 – 20:00 UTC
 • EU 17:00 – 21:00 UTC
 • NA 23:30 – 03:30 UTC

Uwaga: z powodu powrotu do czasu standardowego okna czasowe dla regionów EU i NA będą opóźnione o jedną godzinę.

 • Okno czasowe dla regionu EU od 27 października: 18:00 – 22:00 UTC
 • Okno czasowe dla regionu NA od 3 listopada: 00:30 – 04:30 UTC

NAGRODY

W trakcie sezonu Złomowisko Alpha gracze mogą zdobyć jednorazowe kamuflaże, sygnały, pamiątkowe osiągniecia oraz do 11 000 jedn. stali!

Źródło: Portal WoWs

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments