Wargaming ogłasza nowy tytuł – Caliber!

Wargaming ogłasza nowy tytuł – Caliber!
Gra będzie obecna po raz pierwszy w Europie na tagach gamescom 2019

Caliber, nowa gra free-to-play na PC to wspólny projekt 1C Game Studios i Wargaming. Jest to pierwszy tytuł firmy przenaczony dla starszego odbiorcy (16+). Caliber opiera się na komunikacji, koordynacji działań i taktyce. Drużyny składające się z 4 operatorów mogą wiząc udział w misjach PvE (przeciwko sztucznej inteligencji) lub walkach PvP (przeciwko drużynom kontrolowanym przez innych graczy). Każda z drużyn składa się z czterech operatorów o różnych klasach:

 • Szturm: efektywny na średnim i krótkim dystansie. Idealny do agresywnego stylu gry.
 • Wsparcie: wspomaga drużynę ogniem kryjącym. Dla miłośników ciężkiego uzbrojenia.
 • Medyk: wspiera drużynę w ogniu walki. Dobra klasa dla osób lubiących pomagać innym.
 • Snajper: walczy na dalekich dystansach. Celne oko i pewna ręka to podstawa.

Aby zwyciężać wszyscy operatorzy muszą współpracować w ramach swoich ról i klas w drużynie. Gracze będą mogli wybierać z szeregu nardowoych sił specjalnych jak polski GROM, amerykański Navy SEALs czy niemieckie Kommando Spezialkräfte. Każda część modelów postaci, od unformów przez naszywki po uzbrojenie i akcesoria zostało oddane w najdrobniejszych detalach i zgodnie z tym, jak wyglądają poszczególne siły specjalne na całym świecie.

„Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że będziemy prezentować Caliber w Europie po raz pierwszy, a dodatkowo na największej growej scenie – na gamescomie!” mówi Alexander Zezyulin, dyrektor gry. „I tak, projektując grę upewniliśmy się, że odpowiada on filozofii Wargamingu – jest free-to-win i jest uczciwa. Istotne jest również, że nie jest to strzelanka wymagająca niesamowitego czasu reakcji. Tylko taktyka pozwoli Wam wygrać w tym teatrze działań wojennych.

Caliber będzie obecny po raz pierwszy w Europie na targach gamescom 2019. Po rygorystycznych testach w krajach WNP, będzie można zobaczyć go w akcji na targach w Kolonii. Europejscy gracze, którzy chcą dowiedzieć się więcej o grze mogą już rejestrować się na playcaliber.eu

Ź: Informacja Prasowa

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

18 komentarzy

 1. nofatchx pisze:

  IMO, kwestii sieciowych jebanek typu tactical FPS za free, nadal dobrze wspominam America’s Army 3. Jasno określone teamy z podstawowym wyposażeniem, prosty system komend, leczenie wg objawów, dobry komunikator oraz system kar skutkujących natychmiastowo (zatwierdzany szybką ankietą w teamie) i każdy gra… Amerykanami, chociaż przeciwnik widzi nas nieco inaczej i vice versa.

 2. Tyuhb pisze:

  Wtórny klon, nuda i pewnie jak zwykle P2W!

 3. Kaiba pisze:

  Wygląda jak stary, niestety już zamknięty ghost recon online później phantom.

 4. qqqqq pisze:

  haha,WG wyrobiło sobie u mnie renomę… w wot wdepłem jak w goowno i przyznaje, ze nie jestem w stanie się wydostać, więc wszelkie tytuły powiązane z WG będe omijał szerokim łukiem. Pewnie sniperzy z rogu będą z walić gównem na drugi koniec mapy, bez większych umiejętności strzelającego, a szturmowcy będą pudłować z 5m gdy RNG nie polosuje…

  • eX pisze:

   Będzie można kupić pociski premium, które są celniejsze i zadają więcej dmg :), a np. apteczki więcej będą leczyć itd. :). Free to play/win to trochę podejrzanie brzmi pod bandorą WG. Już wolałbym zapłacić te 100 zł i nie mieć niespodzianek. A tu się można spodziewać broni premium do kupienia, jeszcze na do datek z celownikami na podczerwień. Poza tym wygląda mi to na battlefield 3 – 4 bez pojazdów jak na mapie metro.

  • Anonim pisze:

   kolejne placzki bez wiedzy o wocie ale czego sie spodziewac od gosci ktorzy nakupowali premek i okazalo sie ze ich 800wn8 wcale nie wzrosl

   • fircykwkrzokach pisze:

    Odezwal sie jeden z tych co ma wtyki i mu zawsze dobrze losuje. Pewnie arty tez na mapie z twoim udzialem tez nie uraczysz. Takie to z miglancow „szczesciaze”. Pewnie jeszcze trafiasz czolgi stojace za budynkiem gdzie pociosk nie ma prawa przejsc. Takie cuda tylko w WoT dla wybranych. No i resoraki rodem F1 i strzelajace krzaki jak w Harrym Poterze, magia.

   • qqqqq pisze:

    Płacze to z ciebie jest, bo po tym poznasz koksa, że wie co tę grę boli, a boli ją wszytko na co dany koks nie ma wpływu. Pomidor narzeka na byle co.
    PS żebyś miał choć połowę mojego wn8 to już będziesz dobry…

 5. Vroo pisze:

  „Caliber opiera się na komunikacji, koordynacji działań i taktyce. ” – z czym WG ma potężne doświadczenia po milionach bitew randomowych.

 6. Jan pisze:

  Zamiast rozwijać czołgi to wydają kasę na pierdoły.

 7. Anonim pisze:

  „odpowiada on filozofii Wargamingu – jest free-to-win i jest uczciwa” przepraszam bardzo, ale w którym miejscu w wocie jest to przestrzegane?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.