Wieści z SuperTestu – linia niszczycieli francuskich

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
J_jW

To cóż, wygląda na to, że deweloperzy gry poszli konsekwentnie w drzewku od średnich tierów linią francuskich wielkich niszczycieli, zwanych kontrtorpedowcami. Istnieją oczywiście jeszcze dodatkowe możliwości, na jeśli nie całą linię, to przynjamniej na kilka premek trochę mniejszych niszczycieli, do których prócz typów projektowych, należały takie okręty historycznych klas jak L’Adroit, L’Hardi, czy powojenny Surcouf, ostatni klasyczny niszczyciel. Ciekawy był typ L’Adroit, któy jest francuską modernizacją przygotowywanego do gry typu Bourrasque zwanego alternatywnie typem Simoun. Najprawdopodobniej opracowana przez biuro Marynarki Wojennej II RP modernizacja typu Bourrasque przygotowana na potrzeby naszych OORP Burza i Wicher była na tyle udana i atrakcyjna, że sami Francuzi zdecydowali się na własną, której efektem był typ L’Adroit mocno przypominający nasze okręty. Wiec po raz kolejny blisko niszczycieli spod naszej bandery. L’Hardi przypomina rozmieszczeniem artylerii typy rozwojowe Z-23, czyli Z-46 w grze. Zresztą Francja eksploatowała po wojnie kilka poniemieckich i włoskich niszczycieli otrzymanych w ramach reparacji wojennych za utracone jednostki. Topowy Kleber był tylko typem projektowym i nie powstał w rzeczywistości, oprócz dział głównych miał mieć przeciwlotnicze kalibru 100 mm, więc to prawie krążownik. Zobaczymy, co będzie miał w grze, na razie mają to być niszczyciele bez dymu, ze speedboostem oraz przyspieszeniem przeładowania na odpowiednich tierach. A propos historyczny powojenny niszczyciel Kleber, to poniemiecka jednostka typu Leberecht Maass.

@#$

Juz IX Mogador przypomina ukladem dzial chabarowska, wg. Wiki 4x podwojne 138mm!!!, co to będzie za linia. Wyrzutnia na każdej burcie co prawda 1 podwójna i jedna potrójna, co wskazuje raczej na to że nie będzie to jego główna uzbrojenie.