Q&A dotyczące mechaniki obrony przeciwlotniczej w łatce 0.8.0

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
q

bo to jest tak, ci co nie graja cv chcieliby by ich aa rownalo z morzem samoloty z zasiegu 10 km.. otoz nie panowie, cv jak kazda inna klasa musi zawadac dmg niezaleznie od skila , dlatego nawet najwiekszy debil moze sie zadymic w dd i walic przez 90 sekund a miare bezpiecznie.. to samo sie tyczy cv.. one MUSZA miec mozliwosc latwego zadawawnia chocby malego dmg.
Co do wypaczen typu hakuryu to jest to jeden cv na cala gre ktory tak potrafi .. poza tym w tym randomie nie bylo nawet jednego mysliwca w powietrzu na trasie samolotow
co do sjy conquerora to gosc byl na topie i walil do low lwli jako priotytet..

wiecej obiektywizmu kazdemu zalezec powinno na balansie a nie na niegrywalnosci cv podobnie jak art w wocie

J_jW

iChase pokazał w swoim materiale specjalnie dwie bitwy, co sugeruje powtarzalność problemu z Hakuryu, który zgoda z kolegą, jest pewnym szczególnym przypadkiem i do tego zagrano na nim w małpi sposób, zwykle gracze wykazują więcej pomysłowości i możliwy jest dmg zbliżający się do 500k (jest materiał u Panzerknackera). W materiale Flamu na lotniskowcu testowym problem może być inny, choc dobrze znany – mm. Przecież od dłuższego czasu w grze wieczorami jest zalogowane pod 30k graczy, można by coś z tym zrobić… Ale nic się z tym nie zrobi, bo nie ma i długo nie bedzie lotni nieparzystych tierów, he, he… Po co przycisk F dla lotni, skoro i tak mają nieograniczoną liczbę samolotów? Zresztą w rankedach nie ma lotniskowców.

J_jW

Aha, jeszcze coś istotnego. Problem jest z Hakuryu, ale to popularny lotniskowiec i psuje wiele gier wysokich tierów. W przypadku iChase i jego małpiego sposobu gry, którym osiąga juz ponad 200k, konfiguracja samolotów jest na prędkość i na szybkość obslugi na okręcie. I uwaga, nawet gdyby w grze były nękające go myśliwce. to i tak go nie dogonią, ha, ha. Ale problem z Hakuryu ma i inną odsłonę, bo możliwa jest konfiguracja na wykrywalność, która w praktyce oznacza, że eskadra może rzucić kilkanaście torped bez jej uprzedniego wykrycia lub z wykryciem na chwilkę w znacznej odległości. Fajnie sumuje obecne problemy dzisiejszymateriał innego znanego kontrybutora i youtubera Mighty Jingles zatytułowany State of the Play. Od siebie dodam pytanie, dlaczego to wszystko testuje się na żywym organizmie graczy, nie było testów, czy co? Będzie latka? I co po niej graczom dzisiaj?

ha

co do CV niedługo nie będą problemem dla DD bo teraz to jakiś niegrywalny syf

J_jW

Wszystkim polecam satyryczny materiał byłego kontrybutora z Ameryki, iChaseGaming, znanego z afery wokół lotniskowca Graf Zeppelin, który w dowcipny sposób pokazuje jak bardzo niezrównoważonym okrętem jest w grze Hakuryu. Przy odpowiedniej konfiguracji okrętu i uzbrojenia z nastawieniem na samoloty torpedowe robi dmg rzędu pod 200k rzucając przez całą grę torpedy generalnie spoza zasięgu AA, bez celowania tylko w przybliżonym kierunku w jakim poruszają się okręty. I nic innego, żadnej gry według reguł klasy, cała grę, tylko sobie tak rzuca, generalnie w kierunku z grubsza odpowiednim, i nic więcej. Materiał ma tytuł Flying Shimakaze i bezpardonowo obnaża ściemę z lotniami i ewentualnym AA, dobrej zabawy (nie przejmujcie się ew. bariera językową, nawet w wersji niemej jest to prawdziwa komedia):
https://www.youtube.com/watch?v=R5bBhKBfmIk

IRSanchez

Świetny materiał, WG jak zwykle nie ma jaj, by usunąć raka. Tak jak z artą w WoT.

Anonimowo

Bardzo sarkastyczny jest też Flamu w materiale Sky Conqueror o nadchodzącym lotniskowcu brytyjskim, który cytadeluje okręty bombami HE, a myśliwce nie są nawet w stanie go dogonić, witajcie w reworku cv. Tu jest już skill, jest na co popatrzeć, ale coś tu chyba jest nie tak…
https://www.youtube.com/watch?v=45vdCfTZU04

Restok

YEAR OF THE CV