Linia francuskich pojazdów coraz bliżej.

Wraz z drugą częścią sezonu Arabian Nights do gry wjedzie długo oczekiwana linia francuskich pojazdów progresywnych.

Pojazdy pojawią się prawdopodobnie w drugiej połowie lutego wraz z nowym dilerem Francine De Laroche i zawierać będą zarówno pojazdy francuskie jak i włoskie. W odróżnieniu od niedawno wprowadzonych pojazdów izraelskich które są dosyć mocno opancerzone i wybaczają wiele błędów przez co skierowane są przede wszystkim do nowych graczy, nowe pojazdy francuskie adresowane są do bardziej doświadczonych. Nowe maszyny prezentują nieco odmienne podejście do budowy czołgów – kosztem ochrony balistycznej posiadają znacznie większą siłę ognia oraz mobilność. Oznacza to iż wymagać będą ostrożniejszej rozgrywki oraz bardziej wyspecjalizowanych taktyk i z tego powodu linia rozpocznie się nie od 1 ale od 3 poziomu.

Pierwszym z zaprezentowanych modeli jest AMX-50. Pod względem ochrony balistycznej jak i niezwykłej mobilności bliżej mu do czołgów lekkich jednak za sprawą automatu ładowniczego i potężnej armaty kalibru 100 lub 120mm przewyższa inne czołgi podstawowe 3 poziomu siłą ognia. Jako ciekawostkę należy dodać iż Francuzi zastosowali w swoich czołgach dość osobliwy rodzaj wieży – wieżę oscylacyjną. Wieża tego typu posiada takie zalety jak niska waga, dużo lepsza depresja i elewacja. Niestety posiadał też szereg wad które ostatecznie spowodowały zarzucenie projektu.

 

Na 4 poziomie dostaniemy nie jeden lecz dwa francuskie pojazdy. Pierwszym z nich będzie podstawowa wersja AMX-30B który dostępny będzie jako pojazd premium. Pojazdem progresywnym będzie jego ulepszona wersja AMX-30B Benus. Oba pojazdy będą do siebie dość zbliżone z tą różnicą iż wersja progresywna będzie posiadała możliwość użycia zestawu ERA.

 

Dodatkowo do gałęzi jako alternatywa powróci czołg podstawowy poprzednio usunięty z linii Leopardów czyli włoski OF-40. Z informacji zamieszczonych na oficjalnej stronie wiemy iż nie będzie jedynym włoskim pojazdem jednak na chwilę obecną brak informacji jakich konkretnych pojazdów możemy się spodziewać.

 

5 poziom to AMX-40 który będzie pierwszym z dwóch pojazdów tego poziomu. Pod względem rozgrywki będzie przypominał swojego poprzednika, zyska przy tym nieco na mobilności. Czołg będzie uzbrojony w bardzo celne działo gładkolufowe 120mm wraz ze współosiowym działkiem automatycznym 20mm. Co ciekawe z działka będzie można strzelać podczas przeładowywania głównego uzbrojenia co jest pewną nowością w grze jako iż obecnie czołgi podstawowe nie mają możliwości używania dodatkowego uzbrojenia.

 

Do gry zostaną dodane również takie pojazdy jak  Leclerc jednak na chwilę obecną brak bardziej szczegółowych informacji poza modelami które zostały dodane do klienta gry.

Leclerc

 

Żródło: https://aw.my.com/pl

12 komentarzy

 1. KKintoki pisze:

  Po ostatnich zmianach w AW uważam że stała się lepszą grą od WoTa.

 2. FlamixKL pisze:

  AMX 40… A ja myślałem że to ta kaczka z WoT… XD

 3. Hoax pisze:

  Racja.
  Zarówno PvP, PvE, spec-opsy i inne – kolejka trwa kilka-kilkanaście sekund.
  Owszem – sporo graczy posługujących się grażdanką, ale gra się fajnie.
  No i są ‚nasze’ Rosomaki 😁

 4. Anonim pisze:

  To jest trolu artykuł o Armored Warfare a nie o jakimś WT.

 5. Anonim pisze:

  Już się doczekać nie mogę, a wszystko czeka uzbierane. No oprócz doświadczenia, ale co to za frajda robić wolnym doświadczeniem :D. Tak jak mówi GBPLPlayer. Od Października są połączone serwery i PvP jak i Globalne Operacje losuje szybko już :). Teraz minusem jest część graczy z Rosji ^^. Ale są też dobrzy gracze z Rosji. No i nie ma takiego czegoś jak 15:0 w bitwach…

 6. LuLz pisze:

  To w AW jeszcze ktoś gra? Podobno już nawet w pve trzeba się naczekać na partie, a o pvp lepiej nie wspominać…

  • GBPLPlayer pisze:

   LuLz gdybyś chciał wiedzieć, teraz na PvP czeka się parę sekund 😉 Globalny serwer, to dzięki niemu gramy w PvP 😉

   Ps: Ja gram w AW, jestem wiernym fanem tej gry 🙂

   • Lulz pisze:

    Zarzuciłem AW gdy wywalono obsidian z procesu decyzyjnego a my.com coraz głupszymi decyzjami zamieniło tą grę we współczesny klon WoTa… Warto zajrzeć czy dalej wali kupą jak kiedyś a ruskie tanki niezniszczalne? Bo swego czasu klikałem sporo, nawet ten founder zestaw z terminatorem czy jak sie to zwało kupiłem.

 7. Anonim pisze:

  Wszystkie te pojazdy już są w WT, poza Leclerc’iem.
  Ciekawe kiedy tam trafi 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.