Porady młodego kapitana #27 – blokada chatu w porcie

Przeczesując forum natrafiłem na dość ciekawy wpis dotyczący wyłączania czatu w porcie. Autorem tego wpisu jest gracz ukrywający się pod nickiem Odo_Toothless, natomiast sam tekst znajdziecie w tym poście.

Bywa tak, że chcemy pograć sobie w spokoju solo, czy coś potestować. W związku z tym, że nie możemy w czacie ustawić opcji niewidoczny, postanowiłem przedstawić Wam te oto proste rozwiązanie.

W swojej zaporze sieciowej dodajemy w regułach aplikacji, w zakładce dotyczącej worldofwarships.exe, dwie reguły blokujące ruch do portów chatu WG: 5222 i 5333. Poniżej przykład pierwszej reguły zrobionej w darmowym Comodo Internet Security. Swoją drogą to chyba najlepszy darmowy zestaw antywirus+firewall. O niebo lepszy niż np. ZoneAlarm, z którym były same kłopoty i był on zbyt uproszczony. Aby łatwo włączać i wyłączać te reguły w Comodo, przesunąłem regułę aplikacji WoW na samą górę listy.

Po utworzeniu 2 reguł dla portów 5222 i 5333, momentalnie czat jest wyłączony i jesteśmy niewidoczni dla innych.

 

Autor poradnika: Odo_Toothless

Uwaga: Nie wiadomo czy blokada tych portów nie ma wpływu na grę, tak więc robicie to na swoje własne ryzyko.

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

1 Response

  1. J_jW pisze:

    Uważałbym na programy Comodo, nie dlatego, że są złe, ale dlatego, że właśnie są zaawansowane i dla zwykłego użytkownika, mogą być nazbyt skomplikowane. Firewall ma np. opcję automatycznego przeskanowywania portów dla ruchu sieciowego z np. skryptem automatycznej blokady, co można skutkować kompletnym odcięciem windowsów od sieci i internetu. Oczywiście, gdy ktoś nie potrafi się tym posługiwać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.