Aktualizacja 0.7.10 – Halloween

Halloween

Wszystkie gwiazdy zdobyte wcześniej w operacjach „Uwolnić Transylwanię” oraz „Promień światła w ciemności” zostaną wyzerowane, a nagrody zdobyć będzie można ponownie!

„Uwolnić Transylwanię” i „Promień światła w ciemności”

W nocy z 31 października na 1 listopada masy posępnych, złych stworów opuszczają swoje leża i przemierzają świat, by podbić nowe ziemie. Zachęcamy do wzięcia udziału w dawnych operacjach, by zdusić zło w zarodku! Ocal Transylwanię i broń wód Archipelagu Srebrnej Włóczni przed mrocznymi siłami inwazyjnymi w operacji „Promień światła w ciemności”. Powinniśmy również wspomnieć, że operacja ta dostępna jest teraz w wersji z podwyższonym stopniem trudności. Jeśli chcecie poczuć się jak łowcy z prawdziwego zdarzenia i potraficie zebrać wystarczająco mocną drużynę, spróbujcie swojego szczęścia i podejmijcie prawdziwe wyzwanie!

Na potrzeby operacji „Uwolnić Transylwanię” udostępnimy graczom następujące okręty z dowódcami z 19 punktami umiejętności:

 • niszczyciel Blade (dowódca: Abraham V. Hellsinger),
 • pancernik Jackal (dowódca: Henry J. Hide),
 • krążownik Igor (dowódca: Victor F. Einstein).

Dowódców można swobodnie przenosić pomiędzy okrętami specjalnymi, ale nie można ich przydzielić do zwykłych okrętów.

Specjalnie do operacji „Promień światła w ciemności” gracze otrzymają następujące okręty pod wodzą kapitanów z 19 punktami umiejętności:

 • niszczyciel Urashima (dowódca: Mina Hurray),
 • krążownik Svyatozar (dowódca: Ivan K. Ulibin),
 • pancernik Magnu-S (dowódca: Klaus V. Teslau),
 • lotniskowiec Nobilium (dowódca: Lazarus Centurio).

Dowódców można swobodnie przenosić pomiędzy okrętami specjalnymi, ale nie można ich przydzielić do zwykłych okrętów.

 • Operacja „Uwolnić Transylwanię” dostępna będzie w charakterze operacji tygodnia od 18 do 25 października. Wcześniej operacja ta nie będzie dostępna, później dostępna będzie jedynie dla dywizjonów.
 • Operacja „Promień światła w ciemności” dostępna będzie w charakterze operacji tygodnia od 25 do 1 listopadaa, jeśli wdrożenie odbędzie się dzień później). Wcześniej operacja ta nie będzie dostępna, później dostępna będzie jedynie dla dywizjonów.
 • Po wprowadzeniu wersji 0.7.10 operacja „Promień światła w ciemności (wysoki poziom trudności)” dostępna będzie jedynie dla dywizjonów.

Ale to jeszcze nie wszystko! W nowej aktualizacji gracze będą mogli wziąć udział w nowej operacji i podjąć zupełnie nowe wyzwania!

Postrach z głębin

Operacja ta daje wyjątkową okazję przetestowania okrętów podwodnych — całkowicie nowego typu okrętów w grze!

Na jej potrzeby przygotowaliśmy pięć okrętów podwodnych: Barracuda, Zipper Sub, Gerfalcon, Seelöwe oraz Killer Whale. Dowodzić będą nimi zasłużeni kapitanowie znani z poprzednich operacji: Victor F. Einstein, Mina Hurray, Lazarus Centurio, Ivan K. Ulibin oraz Klaus V. Teslau.

Początkowo otrzymacie tylko jeden okręt podwodny — Barracuda — dzięki któremu sprawdzicie swoje umiejętności w operacji „Postrach z głębin”. Aktywne uczestnictwo w operacjach „Uwolnić Transylwanię” i „Postrach z głębin” pozwoli na zdobycie innych, wyjątkowych okrętów podwodnych. Dodamy je na Wasze konta tuż przed aktywacją nowej operacji, czyli 1 listopada!

Wraz z wprowadzeniem nowego typu okrętu wprowadzamy również nowy wymiar — głębokość. Okręty podwodne będą mogły swobodnie przemieszczać się pomiędzy powierzchnią wody, głębokością peryskopową i głębokim zanurzeniem. Każda zmiana zanurzenia będzie mieć wpływ na Twoją wykrywalność i możliwość atakowania. Do zanurzania i wynurzania służą klawisze F oraz C.

Torpedy są podstawowym uzbrojeniem okrętów podwodnych. Możliwe będzie wyposażenie swoich wyrzutni w rozmaite modele torped. W nowej operacji dostępne są dwa rodzaje: standardowe „metalowe ryby”, podobne do tych, jakie znacie z niszczycieli oraz „zamrażające”, które płyną szybciej, zadają mniejsze uszkodzenia, ale po trafieniu w cel uszkadzają jego moduły na jakiś czas.

Nie zapominajcie o swoich zapasach tlenu, parametrze bardzo istotnym, na który cały czas trzeba zwracać uwagę. Wasz okręt podwodny będzie uzupełniał swoje zapasy tlenu, gdy przebywać będzie na powierzchni i zużywać je, gdy się zanurzy. Pamiętajcie, że zapasy te mogą się wyczerpać. Gdy do tego dojdzie, rozpoczęte zostanie awaryjne wynurzanie, które może doprowadzić Was do rozpaczliwej sytuacji, jeśli wypłyniecie na powierzchnię otoczeni przez wrogów.

Uważajcie na katapulty i balisty. Katapulty znacie już z pierwszej halloweenowej operacji. Zaatakują Was wielkimi, płonącymi kulami, które mogą trafić Wasze okręty podwodne, gdy się wynurzycie. Balisty działają podobnie, ale ich płonące kule zmieniają się w ładunki głębinowe, gdy wpadną do wody.

Ładunki głębinowe są największym zagrożeniem dla zanurzonych okrętów podwodnych. Wyrzucane przez balisty lub wrogie okręty, ładunki te mogą wybuchnąć przy zetknięciu z okrętem podwodnym lub automatycznie, po opadnięciu na określoną głębokość. Duży promień rażenia czyni z nich śmiercionośną broń. Jeśli znajdziecie się w pobliżu detonacji, mocno oberwiecie.

Opanujcie nowy typ okrętów i stańcie oko w oko z pancernikiem Rasputin! Możecie zagrać w tą operację na normalnym oraz wysokim poziomie trudności.

 • Operacja „Postrach z głębin” dostępna będzie w charakterze operacji tygodnia od 1 do 14 listopada (lub 1/15 listopada, jeśli wdrożenie odbędzie się dzień później). Przed tą datą operacja nie będzie dostępna. Później dostępna będzie tylko dla dywizjonów, do czasu wprowadzenia wersji nowszej niż 0.7.10.
 • Operacja „Postrach z głębin (wysoki poziom trudności)” dostępna będzie w charakterze operacji tygodnia od 15 do 22 listopada. Przed tą datą operacja nie będzie dostępna.

W trakcie obchodów Halloween możecie zdobyć dwa nowe osiągnięcia:

 

 • „Postrach z głębin” za pomyślne ukończenie nowej operacji z okazji Halloween
 • „Wojownik światła” za ukończenie wszystkich trzech operacji halloweenowych (z lat 2016, 2017 oraz 2018) z pięcioma gwiazdami.

Zdobycie osiągnięcia „Wojownik światła” wymaga ukończenia wszystkich trzech operacji w tym roku.

Kontenery Halloween

Kontynuujemy starą dobrą tradycję, oferując Wam kontenery inspirowane świętem Halloween. Poza jednorazowymi kamuflażami, wolnymi PD i dublonami (w kontenerach premium), kontenery Halloween mogą zawierać również unikalne stałe kamuflaże. Większość z nich znacie z poprzednich lat, ale pojawiły się również cztery nowe:

 • Leviathan, specjalny kamuflaż dla pancernika North Carolina,
 • Razorworm, specjalny kamuflaż dla niszczyciela Kiev,
 • Steel Rat, specjalny kamuflaż dla niszczyciela Z-23,
 • oraz pierwszy animowany kamuflaż specjalny dla krążownika Mogami—Octopus.

 

Źródło: Portal WoWs

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

5 komentarzy

 1. cptBucket pisze:

  Dziękuję bardzo ze sa artykuły o wows. Gra jest super i na prawdę gra sie w nia bardzo dobrze. Oderwać się od toxic wot i w spokoju pograć z normalnymi ludźmi w statki jest mega odprężające. Pozdrawiam!:)

  • Eberhard Mock pisze:

   Miesiąc temu pobrałem WoWs, bo WoT po 6 latach znaczył mnie chyba ostatecznie, paradoksalnie tuż po wprowadzeniu polskich tanków. Potwierdzam to co piszesz kolego: od miesiąca gra mnie relaksuje, a nie frustruje. Przynajmniej pół roku premki z WoTa nie pójdzie na marne.

   Stopy wody pod kilem!

 2. Anonim pisze:

  dzieci i ryby głosu nie mają

 3. fcukworszips pisze:

  po co robić o tym artykuł, nikt w to nie gra, nikt nie komentuje. niepotrzebnie zasmiecanie strony o wocie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.