Pytania i odpowiedzi dotyczące okrętów podwodnych 2.10.18

Okręty Podwodne Q&A

Ważne! Warto wspomnieć, że naszym podstawowym celem w nadchodzących wydarzeniach jest przetestowanie interakcji pomiędzy okrętami podwodnymi, a jednostkami nawodnymi. Po pierwsze potrzebujemy waszych opinii o komforcie możliwości ataku, wraz z innymi ważnymi detalami. Dopiero po testach będziemy mieli możliwość skupienia się nad innymi parametrami gry okrętami podwonymi. Dlatego powstało to Q&A zawierające pytania dotyczące mechaniki wydarzenia Halloweenowego.

1. Jak długo OP mogą pozostać w zanurzeniu?
Odp: Od 50 do 100 sekund. Jest to czas kiedy możesz sterować okrętem. Ponadto należy wspomnieć, że czas potrzebny do wynurzenia nie jest wliczony. Na niektórych okrętach ten czas może wynosić do 50 sekund.

2. Co się stanie, gdy na okrętom podwodnym skończy się tlen?
Odp: Zostanie on zmuszony do natychmiastowego wynurzenia.

3. Jak okręty podwodne mogą zostać wykryte?
Odp: Dodaliśmy taką samą mechanikę jak w przypadku pozostałych okrętów: mogą zostać wykryte przez hydro albo przez gwarantowany zasięg wykrywania. Na szczęście, podczas operacji wyłączyliśmy możliwość wykrywania okrętów podwodnych przez katapulty i budynki.

4. Różnica między szerokim a pojedynczym wystrzałem torped?
Odp: Główna różnica jest w celności. Na głębokości peryskopowej i w zanurzeniu chcemy pomóc wam wystrzeliwać torpedy wąsko, a na powierzchni rozrzut jest większy.

5. Czy zanurzenie się spowoduje automatyczne ugaszenie pożarów na okręcie podwodnym?
Odp: Nie. Ogień jest wewnątrz jednostki.

6. Czy pociski mogą wlatywać pod wodę i zadawać uszkodzenia okrętom podwodnym?
Odp: Jest tu ta sama mechanika co w przypadku pozostałych okrętów: zarówno pociski AP jak i HE mogą dosięgnąć jednostkę zarówno na powierzchni jak i na głębokości peryskopowej.

7. Zasięg torped?
Odp: Torpedy mogą dopłynąć na 8 km i zadać od 10,000 do 20,000 obrażeń.

8. Czy okręty podwodne mogą dostać zalanie?
Odp: Zachowaliśmy ten sam mechanizm jaki jest w grze: jednostka może zostać zalana po trafieniu torpedą.

9. Czy zalewanie może spowodować zanurzenie?
Odp: Zalewanie nie powoduje zanurzania, ale zmniejsza maksymalną prędkość

10. Dlaczego głębokość peryskopowa jest najbardziej odpowiednia do wystrzeliwania torped? Historycznie okręty na powierzchni były bardziej celne. Ponadto w wynurzeniu okręty podwodne były bardzo wrażliwe, na głębokości peryskopowej można było czuć się bezpiecznie, ale strzelanie (wystrzeliwanie torped) było ograniczone. W pełnym zanurzeniu okręty podwodne był niewidoczny, ale korzystanie z uzbrojenia było niemożliwe.
Odp: Okręty podwodne mają inny środek ciężkości, który wpływa na stabilność okrętów. Fale mogą również powodować mniejszą stabilność. Im bliżej powierzchni tym większy rozrzut torped. Niewątpliwie różne głębokości zanurzenia (wynurzenie, peryskopowa, głęboko) mają swoje zalet i wady. Dlatego nie staramy się tworzyć podobnych warunków dla każdej z tych głębokości, ale idziemy w kierunku zróżnicowania scenariuszy bitew co może zmusić do stosowania nowych strategii i niestandardowych manewrów.

11. Jaka jest maksymalna głębokość zanurzenia?
Odp: Maksymalna głębokość to 160 metrów.

12. Czy zamierzacie dodać możliwość uszkodzenia okrętów  podwodnych przez kolizje z wyspami/obiektami podwodnymi?
Odp: Nie. Będzie podobnie jak w przypadku pozostałych okrętów – kolizja z wyspą nie zadaje uszkodzeń, ale jeśli wróg cię staranujenie masz praktycznie szans.

13. Jeśli ogień jest wewnątrz okrętu, to czy nie wpływa on na ilość tlenu na pokładzie?
Odp: Podczas wydarzenia ogień nie wpłynie na ilość tlenu.

14. Czy okręty podwodne mogą oddziaływać na podwodne monstra?
Odp: Nie. Potwory są tylko upiększeniem graficznym (i trochę by straszyć).

15. Jakie klasy/typy okrętów otrzymają bomby głębinowe?
Odp: Przed rozpoczęciem operacji otrzymacie specjalną wiadomość informującą które okręty wyposażone są w bomby głębinowe. Uważajcie również na balisty. One też mają bomby głębinowe.

16. Czy torpedy będą jedyną bronią okrętów podwodnych?
Odp: Tak, ale podczas wydarzenia będzie dostępna broń dodatkowa. Na przykład na Barracudzie są dostępne działa 4×130 mm ze zwiększoną szansą na pożar.

17. Dlaczego mówiliście, że nie macie w planach wprowadzenia okrętów podwodnych?
Odp: Ponieważ to była prawda – aż do niedawna nie mieliśmy konkretnych planów wprowadzenia tych jednostek. Zawsze chcieliśmy mieć okręty podwodne w grze, ponieważ entuzjaści bitew morskich to zwykle też fani broni podwodnej. Zawsze tłumaczyliśmy społeczności, że nie pasują one do WoWs ponieważ nie mieliśmy dobrego pomysłu jak je wprowadzić nie niszcząc działającej mechaniki. Jednak w operacjach, tak jak w normalnym życiu, pojawiła się okazji aby dostosować nasze plany do upływającego czasu i pojawiła się okazja. Po prostu osiągnęliśmy ten poziom, że mamy wystarczającą ilość pomysłów, z których powstała spójna wizja wprowadzenia OP do gry.

18. Wygląda na to, ze w grze jest za dużo torped, a wy jeszcze dodaliście okrety podwodne?
Odp: Nie dodaliśmy okrętów podwodnych bezpośrednio do gry. Na razie testujemy je i szczerze prosimy Was o opinię czy warto pracować nad tą klasą. Warto także wspomnieć, że okręty podwodne w porównaniu z innymi klasami mogą wystrzelić tylko jedną torpedę naraz, a ilość wyrzutni torpedowych jest dużo mniejsza.

19. Dlaczego zdecydowaliście się dodać nową klasę? Skończyły wam się okręty?
Odp: Jak wiecie, rzeczywisty świat okrętów nie jest limitowany wyłącznie elementami, które są już w grze. Niemniej chcieliśmy nie tylko wspierać obecne klasy, ale także dodać coś nowego do rozgrywki. Naszym najważniejszym celem jest stworzenie interesującej i ekscytującej gry, dlatego tak ważne jest posiadanie czegoś świeżego i nowego.

20. Czy myślicie, że dobrym pomysłem jest dodawanie okrętów podwodnych, gdy czeka nas przerobienie lotniskowców?
Odp: Nie będziemy się spierać z faktem, że te dwa zadanie są znaczące i rozległe dla naszej gry Jednocześnie jesteśmy zadowoleni, że nas zespół jest duży i wystarczająco doświadczony by zabrać się z najbardziej wymagającymi wyzwaniami. Dwie oddzielne grupy deweloperów pracują nad tym i oba są równie wspierane w tworzeniu produktu o wysokiej jakości. Mamy nadzieję, że spodobają się wam owoce naszej pracy i będziecie zadowoleni z wprowadzenia ich do gry.

 

 

Źródło: World of Warships Development Blog

Tłumaczenie: Dark_Havoc

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.