Przerwa w czołgowym eSporcie

Oficjalne oświadczenie dotyczące eSportu w World of Tanks:

eSport w World of Tanks widział już wiele rozwiązań i formatów, ale to właśnie te z Ligi Wargaming.net zawsze były na szczycie – najwyższy poziom sceny eSportowej w naszej grze.

Współtworzenie ligi było pasją dla Wargamingu i naszych “zawodowych” graczy. W szczytowym momencie Finał Ligi 2017 oglądało 3,5 miliona osób z całego świata.

To osiągnięcie nie może zostać zapomniane i jest dowodem na to jaką pasją i umiejętnościami dysponują gracze World of Tanks. Chcielibyśmy podziękować wszystkim zawodnikom i graczom, którzy tworzyli WGL takim jakie było i nie możemy się doczekać by podzielić się z wami szczegółami co do następnych kroków w eSporcie dla World of Tanks.

Z ówczesnym sukcesem przyszła pora na ewolucję samej Ligi: poczyniono małe zmiany w formacie, które zapewniły najlepsze doznania dla graczy. Te zmiany uczyniły z Ligi to czym jest dziś, ale to już czas na przeniesienie jej na kolejny poziom.

By to osiągnąć i zagwarantować wzrost popularności eSportu w World of Tanks zaczęliśmy pracować nad nowym formatem. Takim, który zostanie zbudowany na podstawie naszych poprzednich osiągnięć i stworzy nowe możliwości dla graczy. Ten nowy format będzie tym, który zastąpi Ligę Wargaming.net.

Ostatni event, który odbywał się w tym formacie to Grand Finals 2017, każde następne będą rozgrywane już w nowym. Co w związku z tym?

Ta zmiana formatu pochodzi z naszego najgłębszego przywiązania do eSportu i zawodowej gry w World of Tanks. Pracujemy bardzo ciężko by stworzyć nowy model, który będzie pasował zarówno do gry jak i do graczy, a przy okazji będzie nadawał się do pokazania światu.

Markus Schill, Head of Publishing w Wargaming.net powiedział:eSport jest integralną częścią planu dla World of Tanks. Chcemy stworzyć taki format, który będzie odpowiadał naszym graczom najbardziej. Który da im możliwość zobaczenia tego czego pragną i zdobycia tego czego oczekują od tego typu zawodów.

Mimo to wciąż pracujemy nad nowym formatem i nie chcemy zepsuć wam już teraz niespodzianki. Możecie spodziewać się większej liczby informacji w przyszłości. Bądźcie pewni, że to co robimy wpłynie na eSport pozytywnie czyniąc go jeszcze bardziej dostępnym i przyjemnym.

W trakcie gdy my będziemy dopracowywać nasz nowy format, turnieje w grze będą przez nas ciągle wspierane. Nowe rozgrywki, z nowym formatem planowo mają rozpocząć się na jesień bieżącego roku.

Jeszcze raz ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju eSportu w World of Tanks. Nie możemy doczekać się, by pokazać wam następny poziom ewolucji tej dyscypliny. Dziękujemy.

guest
10 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pawuc

i tak tornado wszystko wygrywa

Olo

W tej grze nie ma mowy o zadnym esporcie ze wzgledu na rng. To tak jakby grac w dungeons n dragons z kostkami i twierdzic ze sie jest sportsmenem

Oleynick

Ale jesteś świadom tego, że te gry również mają swoje zawody? Jeżeli ludziom pasuje oglądanie czegoś pomimo losowości to o co chodzi?

Olo

O to ze to juz nie esport. W esporcie de cyduja indywidualne umiejetnosci gracza a nie kostka czy totolotek

janusz

“W szczytowym momencie Finał Ligi 2017 oglądało 3,5 miliona osób z całego świata.”
niezły zart panowie z wg xD

notch23

bo tyle oglądało ?

hary76

W każdym sporcie szuka sie sprawiedliwości,videoreplaye itd itd.A tu szumnie nazywają esport,sprawiedliwość …….po czym rng w finale Bc 25 odbija isa 7.Sprawiedliwość made by WG RNG.

Ancymon0

Może w końcu pójdą po rozum do głowy i w całej grze ograniczą RNG, bo przecież przede wszystkim na to zwraca uwagę cała scena. Esport nie ma szans w żadnej grze, która w takim stopniu opiera się na zdarzeniach losowych

Mid

rng jest jedynym elementem zaskoczenia w tej grze.

gem

“esport ready”