Pierwszy włoski czołg premium – Progetto M35, modyfikacja 46 wkrótce na Superteście

Wkrótce na Superteście pojawi się pierwszy włoski czołg – Progetto M35 mod 46.

Ta maszyna jest klasycznym czołgiem średnim o niezbyt grubym pancerzu, co było dość typowym rozwiązaniem dla ówczesnej europejskiej szkoły budowania pojazdów pancernych. Skupiono się głównie na mobilności, sile ognia i skutecznych kątach nachylenia działa. Najważniejszy w tym czołgu jest nowy system i mechanika doładowywania.

Jak to działa?
Na świecie istniało mnóstwo różnych systemów ładowania. Miały różne nazwy: były główne magazyny z amunicją, z których można było błyskawicznie zasilać armatę, ale i dodatkowe magazyny, z których w razie potrzeby można było ładować działo ręcznie. Włosi też mieli różne automaty i dlatego wprowadzono z nimi nową mechanikę.

Stworzono magazynek rewolwerowy, w którym można w razie potrzeby doładować pocisk. Zapewnia to różnorodność rozgrywki normalnych maszyn bez tej mechaniki i daje możliwość gry w stylu magazynkowym. Nowa mechanika przypomina grę z magazynkiem w taki sposób, że mamy do wystrzelenia nie jeden pocisk, ale kilka, a pomiędzy wystrzałami jest przerwa, podczas której nie możemy prowadzić ognia. To tzw. doładowanie wewnątrz magazynka. Przypomina to cykliczny ostrzał w tym sensie, że od razu po strzale zaczynamy doładowywać. Wyjątkowość mechaniki polega na tym, że wszystko zachodzi automatycznie: po wystrzale doładowanie zaczyna się samoczynnie. Nie trzeba nic dodatkowo robić. Ale jeśli chce się strzelić wcześniej, to doładowanie zostanie przerwane i trzeba będzie je wykonać od nowa. Jeśli wystrzelimy jeden pocisk, proces doładowania zacznie się automatycznie. Jeśli w tym czasie wstrzymamy ogień, to pocisk się doładuje. Po jednym wystrzale doładowanie zajmie 8 sekund. Po dwóch doładowanie drugiego pocisku zajmie 11, a pierwszego – też 8 sekund. Jeśli strzelimy 3 razy, to doładowanie zajmie 14, 11 i 8 sekund. Im więcej mamy pocisków, tym szybciej zachodzi doładowanie brakującej amunicji.

Rozgrywka

Progetto M35 mod 46 ma klasyczny układ, dzięki któremu przypomina zachodnią szkołę budowania czołgów. Czołg charakteryzuje się dobrą mobilnością, wygodnymi kątami opuszczania działa i stosunkowo słabym pancerzem. Dzięki dobremu zasięgowi widzenia i nowemu systemowi ładowania, Progetto M35 mod 46 nadaje się idealnie do strzelania z dystansu niż do walki w zwarciu.

System ładowania magazynu pozwala na przystosowanie się czołgu do zmieniających się warunków bitwy. Można pełnić rolę wsparcia lub przejść do agresywnej walki, rozdając kilka pocisków i uciec na czas przeładunku.

Co dalej

Mechanizm wstępnego ładowania może zaoferować złożoną, ale przynoszącą efekty rozgrywkę, a Progetto M35 mod 46 będzie pionierem, a w nadchodzących tygodniach dokładnie zostanie dostosowana jego charakterystyka. Jeszcze nie zdecydowano się na ostateczne parametry, ale zdecydowanie będą się różnić od obecnych.

Pamiętajcie, że charakterystyka tego pojazdu jest w tej chwili testowana i każdy z niżej wymienionych parametrów może ulec zmianie.

Progetto M35 mod 46. Wstępne parametry:

Tier: MT-8, Włochy, premium
Wytrzymałość: 1 400
Maksymalna prędkość / Prędkość cofania: 55 / -20 km / h
Prędkość obrotu: 41,72 °/s
Prędkość obrotu wieży: 37,55 °/s
Zasięg widzenia: 390 m

Pancerz kadłuba: 60 / 30 / 20
Pancerz wieży: 80 / 40 / 25

Uszkodzenia: 240 / 240 / 320
Penetracja: 212 / 259 / 45
Czas pełnego przeładowania: 9,59 – 16,3 s
Pocisków w magazynie: 4
Rozrzut na 100 m: 0,32
Czas celowania: 2,01 s

Ta koncepcja jest bardzo kusząca i otwiera szerokie perspektywy, dlatego dużą wagę przywiązuje się do początkowych testów. Pierwszym etapem jest dostosowanie parametrów działa, aby było ono zrównoważone, biorąc pod uwagę nowe możliwości. Kluczem do sukcesu jest jego uniwersalność, a nie poszczególne cechy, takie jak siła ognia czy zasięg widzenia.

via WoT VK

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
14 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dokitu

Trzeba zachęcić graczy do robienia nowego pseudo sci-fi drzewka Włoskiego i najlepiej dać coś im nowego, wyjątkowego aby nakręcić graczy, a te stare magazynki będą mniej efekywne niź te Włoskie

Ksawy

Pemka zapewne będzie za 200zl a w mega pakiecie 400 zl…

spart

Debil…po prostu debil:(

NiezlySzajs

Podobne doładowanie jest w AW. Jak wystrzelisz jeden pocisk i naciśniesz ”C” doładuje ten jeden pocisk w kilka sekund.

Tomek.Z

Ja go w takiej postaci chcę, byle tylko nie dostał nerfa tak jak ELC, kupuję.

Hornet

Obejrzałem filmik, dzięki za wstawienie. Może być na prawdę świetna zabawa tym czołgiem

kamper

z tej gry sie kpina robi. med ma lepsze skupienie od wiekszosci td. zart. skoro nie chcecie stojacych w krzakach i stojacych daleko od walki td to je usuncie a nie robicie z nich smieci. teraz nowa premka med ma 0,32…. cala linia chinskich td nie ma takiego skupienia… zart i kpina z graczy.

Anonimowo

Dobrze gada. Ja też chcę na mojej Lodówce skupianie 1,9 i celność 0,3… Wcale nie byłoby to przegięte…
A nie pomyślałeś czasem, że medy mają działa ZNACZNIE mniejszego kalibru, przez co nie logiczne byłoby gdyby skupiały dłużej niż 150mm+ rury?

Anonimowo

Albo głupi, albo troll… Siłą TDka jest walnięcie. Wskaż mi meda, który wali po 750, czy nawet 1700? A może jest TD co wali jak med? Ano jest Strv 103B, który pancerzem, celnością, czasem skupiania i DPM zjada wszystko. Znajdziesz mi powód bezużyteczności TD, czy nadal będziesz z siebie debila strugać i swoje wyjęte z **** teorie głosić. A może jesteś zwyczajnym bezużytecznym graczem co nie potrafi znaleźć innej zasadnej roli dla niszczyciela niż walenie konia w krzaku z czerwonej. TDkami grywam od czasu do czasu i nie narzekam na ich bezużyteczność. Ale kamper to pewnie mistrz pokroju graczy na T110E3/Badger’ze, którzy na miejskiej mapie stoją obok art, a nie potrafią użyć łepetyny i wspomóc HT w natarciu. A potem wielki ból ****, że go medy objechały i spompowały, a on przez to nie mógł DMG zrobić. Nie mógł, bo tak jest jak się jest ograniczonym. I to jest największy rak tej gry. Gra jest dobra, ale gracze są beznadziejni.

Blaszany

Jest już film na oficjalnym kanale: Developer Diaries: Italian Tanks
https://www.youtube.com/watch?v=6aaDkDNeRSA

Blaszany

Widzę, że już wstawiliście na Rykoszet newsa z tym filmem, brawo!

Wks

No calkiem calkiem te przeladowanie

EvilPanda

Zapowiada się ciekawie 🙂