Nadciąga inwazja śródziemnomorska!

Tym razem zapowiedź z portalu WoT 🙂

Upłynęło już kilka tygodni od WG Fest, na którym zapowiedzieliśmy, że w 2018 roku do naszych szeregów dołączy nowy kraj. Nie możemy już dłużej utrzymać tego w tajemnicy, powitajcie więc czołg Progetto M35 mod 46, przyszłego członka zbliżającej się linii włoskiej.

Niektórzy pomyślą, że to kolejny zwykły czołg, lecz jest to dalekie od prawdy. [tank_name] wprowadza typ rozgrywki, który pozwala podejść do każdej bitwy w zupełnie nowy sposób. Nowy mechanizm nazwaliśmy „automatycznym przeładowaniem”, który będzie dostępny na wszystkich wysokopoziomowych włoskich czołgach średnich, gdy zostaną oficjalnie wprowadzone do gry.

Obecnie gra oferuje ponad dwadzieścia czołgów z automatycznym mechanizmem ładującym i tak też jest w przypadku tego nowego czołgu, ale jest między nimi pewna zasadnicza różnica. Jest to skomplikowana, niezwykła i bardzo kusząca koncepcja, którą testujemy i która otwiera nowe możliwości w rozgrywce. Jest to główny powód, dla którego chcielibyśmy Was zapoznać z nadchodzącym drzewem technologicznym na tym etapie. Chcemy zapewnić Wam wystarczająco dużo czasu na przesyłanie opinii i testowanie tej mechaniki, dopóki nie będzie molto bene.

Jak to działa

Wszyscy znamy podstawy mechaniki automatycznego ładowania. Macie pewną liczbę pocisków w magazynie, a po ich załadowaniu możecie wystrzelić niszczącą salwę w ciągu około 10 sekund. Dla czołgu Progetto M35 mod 46 jest to jeden z dwóch dostępnych trybów. Nazwijmy go „klasycznym” automatycznym ładowaniem.

Jest także „włoski” sposób załatwiania spraw. Zaraz po wystrzeleniu pierwszego pocisku, system automatycznego przeładowania rozpoczyna ładowanie nowego pocisku. Tu właśnie macie możliwość wyboru, czy czekać na zakończenie ładowania, czy wystrzelić pozostałe pociski. Jeśli wybierzecie ścieżkę klasycznego automatycznego ładowania, to załadowanie każdego kolejnego pocisku zajmie stopniowo coraz więcej czasu.

Rozgrywka

Progetto M35 mod 46 będzie mieć klasyczny układ z wieżą zamontowaną w środku kadłuba, a jego styl będzie się trzymał zachodniej szkoły konstrukcji czołgów. Dobra mobilność i nachylenie działa równoważone są słabym pancerzem. Dzięki dobremu zasięgowi widzenia i uniwersalnemu systemowi ładowania, skłania się on raczej ku roli snajpera niż czołgu walczącego w zwarciu.

Owszem, jego system automatycznego przeładowania pozwala Wam dostosowywać się do zmiennych warunków bojowych. Możecie odegrać rolę czołgu wsparcia albo wystrzelić cały magazynek i potem liczyć się z długim przeładowaniem.

Każda z tych możliwości ma kilka zalet i wad, ale oczywiście najlepszą metodą zastosowania systemu automatycznego przeładowania jest ocena sytuacji i dostosowanie działań. Jeśli w pobliżu jest czołg przeciwnika i możecie szybko się nim zająć, nie wahajcie się. Pamiętajcie tylko, że szybki sukces wiąże się z poświęceniem możliwości strzelania na czas dłuższy, niż w przypadku systemu automatycznego ładowania.

Jeśli trzymacie przeciwników z daleka, strzelanie w trybie standardowego czołgu będzie lepszym wyborem. W ten sposób zaoszczędzicie czas na przeładowaniu i będziecie mieli te kilka dodatkowych sekund na dokładne wycelowanie. Ogólnie rzecz biorąc, kluczem do sukcesu jest dopasowanie do sytuacji.

Co dalej?

System automatycznego przeładowania ma szansę stać się wymagającym, ale również satysfakcjonującym doświadczeniem i w międzyczasie, gdy Progetto M35 mod 46 będzie przecierać szlaki dla tej mechaniki, my będziemy gruntownie dostosowywać specyfikację tego czołgu w nadchodzących tygodniach. Nie wiemy jeszcze, jak będą wyglądać końcowe parametry, ale z pewnością będą inne od obecnych wartości.

Naszym głównym zadaniem na teraz jest dostosowanie mechaniki i zbalansowanie działa tak, aby pasowało do obecnej rozgrywki. Chcemy zastosować złożoną metodę, gdzie unikalność nie jest zdefiniowana przez pojedyncze parametry (takie jak uszkodzenia na minutę czy wartości penetracji), ale przez zbiór połączonych zależności i możliwość oddania strzału w trakcie przeładowywania.

Jako, że jest to etap testowy, to co widzicie obecnie to zupełnie surowe parametry, które zostaną zmienione w kolejnych etapach.

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
12 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
banzajn

noto git czekam dalej na japońskie tedeki

Szkoda Gadać

Jprdl nic tylko śmiać się z tych płaczków o Polskie drzewko, jak to WG olewa ludzi bo od XXX lat zapowiadają i ****. Wyjdzie i co? kolejny płacz że za słabe albo że same Ruskie lub Niemieckie

Anonimowy

Mimo wszystko mi tam się podoba i będę wyczekiwal, zawsze cos nowego. 🙂

Rosol

W AW już taki rodzaj przeładowania istnieje, nazywa się Ready Rack. I działa bardzo fajnie.
Zobaczymy, co wymyśli WG.

Lol

Czy wy ludzie naprawdę nie rozumiecie?! WG ma was wszystkich w *****! Was i wasz hej! Nie było i nie będzie polskiego drzewka! Dali Wam jakąś nędzną premke 6 poziomu i tyle! Fali Wam ją żebyście nie truli im wreszcie **** i do tego zarobili na Was! Nie rozumiecie przesłania?! WG to jedna z firm która jest pod rządami Rosji więc zapomnijcie i polskim drzewku! Nie nawidzą Polaków więc polskie drzewko (o ile kiedyś w ogóle będzie) będzie ostatnim drzewkiem jakie dodadzą żeby przed upadkiem wydoić od Was na koniec jeszcze trochę siana! Ibizie się i przestańcie hejtować bo to nic nie zmieni!

A swoją drogą to osobiście mam to w ***** czy dodadzą polską nację bo nic tam takiego nie będzie co by mogło wnieść coś do gry. Nie będzie nowej mechaniki, drzewko nie będzie się niczym wyróżniało, będzie tylko biednym klonem radzieckiego drzewka. Więc nie ma o co hejtować… pozdrawiam.

Lol

Zapomniałem dodać, że ja wbrew temu że mają nas gdzieś lubię grać w tą grę a jak mnie zacznie wkurzać to proszę prostu ją odinstaluje i nie będę siąść hejtu jak reszta wielce nie zadowolonych graczy bo źle WG nie da im radzieckich klonów na których będą widnieć tylko polskie flagi.
Dobra rada: nie podoba ci się polityka firmy, odinstaluj gra, przestań grać, zacznij grać w inną lub wyłącz komputer lub konsole i idź na spacer na świeże powietrza… polecam 😉

Damirion

eee tam,kiedy będzie jakiś porządny buff dla IS 6 na zarobki i celność lub zmieńcie na obj252 U 🙂 i każdy będzie szczęśliwy

PolskieCzołgiToTylkoMarzenie

Nic się nie zmienia nie było polskiego drzewka, nie ma obecnie i jeśli zapowiadają że będzie to po pewnym czasie dowiadujemy się że znowu polskie drzewko zostanie później dodane. Mam 19 lat mam nadzieję że jak będę miał z 30 lat to w końcu dodają.

ja

czyli ja zacznę kultową g..burzę : a gdzie drzewko polskie ? 🙂

Polak

Będzie na Boże Narodzenie 2018.

Szkoda Gadać

To już NUDNE się robi to płakanie o Polskie drzewko.

J23 znów nadaje

Jeżeli to Cię nudzi, to nie czytaj. Ludzie piszą i nie płaczą, jedynie domagają się tego, co było obiecane dawno, dawno, temu.