Test publiczny wersji 0.7.1 – runda I

Kapitanowie!

Z przyjemnością przedstawiamy biuletyn deweloperski dotyczący aktualizacji 0.7.1, który zestawia wszystkie najnowsze zmiany. Przeczytajcie więcej i weźcie udział w teście publicznym, aby osobiście wypróbować wprowadzane zmiany!

Najbliższe dwie aktualizacje World of Warships będą związane z Francją. W ramach publicznego testu 0.7.1 będzie można zapoznać się z nową kolekcją i nowym, unikalnym dowódcą. Jakby tego było mało, pojawia się też nowy port w Marsylii! Wprowadzamy również nową mapę: „Śpiący olbrzym” i wprowadzamy zmiany do tych już znanych: „Pułapka” i „Łzy pustyni”. Macie apetyt na jeszcze więcej? Po najbliższej aktualizacji ruszy nowy sezon bitew klanowych – lodowe wyspy.

Dołączcie do testu publicznego, aby wypróbować i ocenić zmiany wprowadzone w nadchodzącej wersji gry.

Runda 1 testu publicznego będzie trwać od 17:30 w czwartek, 25 stycznia do 14:00 w poniedziałek, 29 stycznia.

Uwaga! Ponieważ ta wersja aktualizacji jest wciąż na etapie testów, zmiany przedstawione w artykule mogą ulec zmianie i odzwierciedlają stan prac nad grą w momencie publikacji. Niektóre zmiany i nowe funkcje mogą zostać wycofane w ostatecznej wersji lub wdrożone w inny sposób. Zrzuty ekranów, wartości parametrów i szczegóły dotyczące mechaniki gry mogą nie odzwierciedlać ostatecznej wersji aktualizacji.


Zmiany w Rundzie 1

Port w Marsylii

Marsylia będzie drugim francuskim portem dostępnym w grze i będzie diametralnie inna niż Dunkierka, z którą wiele osób miało już do czynienia. Nowy port został odtworzony ze zdjęć pochodzących z okresu od 1936 r. do lat 40. XX wieku. Marsylski port nie zaznał działań wojskowych, można w nim zaznać kojącej i relaksującej atmosfery Lazurowego Wybrzeża. Nowe funkcje kamery dostępne dzięki aktualizacji 0.7.0 pozwolą cieszyć się nowymi widokami portowymi.


Kolekcja „Vive la France”

Z nadchodzącą premierą gałęzi francuskich pancerników, wszyscy gracze otrzymają dostęp do tymczasowej kolekcji „Vive la France”.

Skład kolekcji:

 • Stylizowane obrazy okrętów alianckich i francuskich, w tym duetu pancerników Dunkerque i Hood z Morza Północnego.
 • Herby i odznaki francuskich pancerników (np. herb Normandii).
 • Uzbrojenie i budynki techniczne związane z historią francuskiej marynarki wojennej, m.in. działo kal. 380 mm, czyli pierwsze działo, które zostało zamontowane na pancerniku VIII poziomu, Richelieu.

Kolekcja będzie łącznie liczyła 18 przedmiotów. Podczas testu publicznego wszystkie wymagania do zdobycia tych przedmiotów będą stopniowo ułatwiane.


Nowy unikalny dowódca

Kolekcja to tylko część nadchodzącej „francuskiej” aktualizacji. Po jej ukończeniu będziecie mieli szansę przetestować umiejętności bojowe nowego dowódcy Jean-Jacques’a Honoré.

Ten zaprawiony w boju weteran ma do dyspozycji ulepszone umiejętności „Ekspert w celowaniu” i „Przypływ adrenaliny”, 10 punktów umiejętności i specjalizację Bougainville. Pełne parametry ulepszonych umiejętności:

„Ekspert w celowaniu”:

 • +3 (zamiast +2) stopnie do prędkości obrotu dział o maksymalnym kal. 139 mm,
 • +1 (zamiast +0,7) stopień do prędkości obrotu dział o kal. większym niż 139 mm.

„Przypływ adrenaliny”:

 • -0,25% (zamiast -0,2%) czasu przeładowania każdego rodzaju uzbrojenia przy stracie każdego 1% PW.

Ekscytujące zmiany na mapach

Liczne prośby graczy skłoniły nas do wprowadzenia zmian w dwóch mapach, które budziły wątpliwości. Zmiany dotyczą map:

„Pułapka” dla okrętów VIII–X poziomu

„Łzy pustyni” dla okrętów IX-X poziomu.

Teraz mapy promują bardziej dynamiczną grę. Udoskonaliliśmy również balans między okrętami. Mapa „Łzy pustyni” będzie miejscem zdecydowanie bardziej przyjaznym dla krążowników.


Nowa mapa

Poza wiadomością o powyższych zmianach pragniemy z radością poinformować o wprowadzeniu całkowicie nowej mapy! Na mapę „Śpiący olbrzym”, która jest przeznaczona dla okrętów IX i X poziomu, składają się wyspy, cieśniny i puste przestrzenie. Nowa lokacja zabiera graczy do chińskiej zatoki i pozwala poznać ciekawe zakątki tego kraju, takie jak widoczny na horyzoncie Wielki Mur Chiński.

Mapa zachęci do dynamicznej rozgrywki: W trybie dominacji umieszczona po lewej stronie strefa kluczowa jest otoczona dużymi, niskimi wyspami, zza których można prowadzić ostrzał. Liczne cieśniny po prawej stronie i w centrum stref kluczowych umożliwią przemieszczanie się między obszarami pozostając w ukryciu. Mapa jest stosunkowo symetryczna, co daje obu drużynom równe szanse.


II sezon bitew klanowych

Bitwy klanowe wkrótce wrócą do World of Warships! W sezonie lodowych wysp będą obowiązywały standardowe zasady:

 • Okręty X poziomu zmierzą się w formacie 7 na 7 bez udziału lotniskowców, ponadto każda drużyna będzie mogła mieć wyłącznie 1 pancernik.
 • Zwycięstwa w bitwach pozwolą klanom piąć się po ligowych szczeblach, aż dotrą do naszej głównej niespodzianki: dodatkowej najwyższej ligi (Huragan).
 • Aby dostać się do niej, trzeba wygrać serię bitew o awans w lidze Tajfun. W lidze Huragan nie ma żadnych grup, do tego nie ma ograniczeń w zwiększaniu oceny klanu.

Pamiętajcie, że po stracie wszystkich punktów Wasz klan będzie musiał wyjść zwycięsko z serii bitew o utrzymanie się w lidze. Od teraz rankingi klanów będą dzielić się na pięć lig:

 • Liga Szkwał
 • Liga Wicher
 • Liga Sztorm
 • Liga Tajfun
 • Liga Huragan

Podczas publicznego testu bitwy będą odbywały się między zespołami składającymi się z trzech graczy. Okręty nie będą wynajmowane w teście publicznym, jednak odblokowanie wymarzonego okrętu X poziomu będzie znacznie łatwiejsze, więc do dzieła!

Ruszcie prosto do walki w Lidze – postępy w ligach będą znacznie ułatwione. Wynajmowane okręty X poziomu tak jak zwykle będą dostępne po rozegraniu co najmniej jednej bitwy po wprowadzeniu aktualizacji.

Zmiany w oprawie dźwiękowej

Z każdą aktualizacją oprawa dźwiękowa World of Warships jest coraz bardziej zróżnicowana i przybywa jej morskiego klimatu; nie inaczej będzie w aktualizacji 0.7.1. Szykujcie się na następujące zmiany:

 • Zmianie warunków pogodowych podczas bitwy będzie towarzyszyło specjalne ostrzeżenie dźwiękowe.
 • Po wyborze ultra wysokich ustawień oprawy dźwiękowej dźwięki pocisków uderzających w okręty, zniszczenia okrętu, wybuchów i wystrzału z dział z dużej odległości od okrętu podczas obserwowania sytuacji przez lornetę będą jeszcze bardziej imponujące.
 • Poprawiliśmy przetwarzanie przestrzenne dźwięku, co sprawia, że bitwę można usłyszeć z jeszcze większej odległości.
 • Włączenie modyfikacji dźwiękowej bębnów wojennych podczas gry lotniskowcem sprawi, że dźwięki będą różniły się w zależności od kąta ustawienia kamery.

Zmiany w oprawie graficznej

Dwa nowe ustawienia grafiki – maksymalne i bardzo niskie – pozwolą wybrać między jeszcze piękniejszą oprawą graficzną a bezkompromisową wydajnością.

Uwaga: opisane dwa nowe tryby należy włączyć ręcznie w ustawieniach grafiki.

 


Co można wygrać?

Trzy sygnały każdego typu na serwerze głównym za rozegranie jednej bitwy losowej lub kooperacyjnej na serwerze testu publicznego.
Dzień dostępu do konta premium na serwerze głównym za rozegranie bitwy francuskim pancernikiem w bitwach losowych na serwerze testu publicznego.
10 wzorów kamuflażu Typ 6 na serwerze głównym za wygranie pięciu bitew losowych pancernikiem, krążownikiem lub niszczycielem na serwerze testu publicznego.
Dodatkowo otrzymacie 5 kontenerów z sygnałami, kamuflażami, kartami z kolekcji oraz szansę na wypełnienie osobistej misji w grze, za którą otrzymacie francuski pancernik na serwerze testu publicznego. 

Pięć specjalnych flag sygnałowych każdego typu (patrz poniżej) na serwerze głównym za zadanie 75 000 punktów uszkodzeń grając lotniskowcami na serwerze testu publicznego:

Wygląd Nazwa flagi Działanie flagi
Smok  

+333% PD dowódcy

 

Wywerna  

+50% kredytów

 

Uroboros  

+777% wolnych PD

 

Hydra +50% PD

+150% PD dowódcy

+250% wolnych PD

Czerwony smok  

+100% PD

+100% PD dowódcy

 

Swoje nagrody będziecie mogli odebrać na specjalnej stronie. Informacja o terminie odbioru nagród zostanie wysłana na Wasz adres e-mail podany podczas rejestracji konta testowego w dniu aktualizacji lub trochę później. Uwaga: nagrody otrzymają tylko gracze, których konto testowe zostało zarejestrowane na ten sam adres e-mail, co konto standardowe.


Jakie zasoby otrzymacie na serwerze testu publicznego?

 • Na początku testu wszyscy gracze otrzymają okręty VIII poziomu wraz dowódcami dysponującymi 15 punktami umiejętności.
 • Koszt badań okrętów VIII lub wyższego poziomu zostanie obniżony, dzięki czemu gracze będą mogli szybko dotrzeć do X poziomu.
 • Obniżone zostaną ceny badań modułów.
 • Konto poziomu 15 po zalogowaniu.
 • Wszyscy gracze otrzymają 14 dni dostępu do konta premium przy pierwszym logowaniu.
 • 30 000 dublonów, dzięki którym wszyscy mogą przeszkolić dowódców.
 • Kredyty: 500 000 000.
 • Zestaw flag sygnałowych do testowania: 10 sztuk każdej flagi sygnałowej z wyjątkiem specjalnych flag sygnałowych.
 • Cena zerowania umiejętności dowódców zostanie obniżona: 1dublon = 1 punkt umiejętności.

Pamiętajcie, że zasoby z poprzednich testów publicznych zostały usunięte.

 

worldofwarships.eu

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments