World of Tanks – Czołgi adwentowe #18

M41 GF to jeden z najlepszych czołgów lekkich dostępnych w grze. Jeśli ktoś szuka przyjemnej zarabiaczki i czołgu przede wszystkim sprawiającego radość, a zarazem mobilnego to chyba nie ma sensu dalej szukać.


RYS HISTORYCZNY

Niemiecki wariant amerykańskiego czołgu lekkiego M41A1 Walker Bulldog. Zmiany głównie objęły działo M32 kal. 76 mm, które rozwiercono do 90 mm i skrócono o 425 mm.


SKĄD WZIĄĆ TEN CZOŁG?

Jest on dziś dostępny w ramach oferty z kalendarza adwentowego, o której wspominaliśmy tutaj.


MODEL CZOŁGU


PARAMETRY

Co rzuca się w oczy?

+ Świetny DPM
+ Dobra penetracja
+ Świetny zasięg widzenia (400m)
+ Świetna celność i mobilność

Brak pancerza


GRYWALNOŚĆ

M41 GF jest jednym z ciekawszych pojazdów do grania. To niesamowicie sprawny light z niesamowicie celnym i przyzwoitym działem, który jest w stanie znacząco wpłynąć na losy bitwy nie tylko poprzez swoje wartości spotowania (400m zasięgu i przyzwoity kamuflaż), ale także możliwości zadawania całkiem porządnych uszkodzeń. O ile penetracja 182 wystarcza na pojazdy do VIII tieru o tyle wyżej, w przypadku strzelania w przód pojazdu będziemy musieli używać złotej amunicji. Czołg ten w wielu bitwach może rozgrywać kilka ról jednocześnie – osobiście uważam, że jednym z najefektywniejszych zastosowań dla tego pojazdu jest połączenie naszych zalet – z początku pasywna pomoc naszej drużynie, a następnie wypatrywanie uszkodzonych pojazdów wroga i wymierzanie im kary. Mało jest przeciwników od nas mobilniejszych, a gdy już uda nam się przeciwnika zaskoczyć to wykorzystanie naszych zalet jest kwestią czasu.


WALKA Z M41 GF

Jak to czołg lekki M41 posiada 24mm pancerza, co jasno pokazuje, że nie ma szans odbić niczego, chyba, że przy ogromnym szczęściu i rykoszecie. Strzelanie do niego to powinna być przyjemność – o ile uda nam się w niego trafić. Nieruchomy M41 to martwy M41 i warto o tym pamiętać, gdy celujemy w jego gąsienice. Sam pojazd może napsuć nam krwi, jeśli jesteśmy znacznie osłabieni, a on w pełni sił. Wtedy tak naprawdę jedyne co nam pozostaje to uszczuplić jego pulę HP na tyle mocno, by reszta naszych sojuszników dała rade się z nim rozprawić.


PODSUMOWANIE

Czołg zdecydowanie godny polecenia, jeśli ktoś szuka szybkiego, przyjemnego w grze pojazdu nie koniecznie do zarabiania kredytów w takich ilościach jak robią to pojazdy ciężkie. Jeśli macie 100 złotych na zbyciu, a żaden czołg w ofercie was nie zainteresował i nie przepadacie za pojazdami ciężkimi (jak jutrzejszy Versuchs Konstruktion) to myślę, że jest to oferta ostateczna. Wśród wszystkich ofert kalendarzowych to właśnie ten pojazd oceniłbym chyba jako jeden z najlepszych jeśli chodzi o frajdę z jazdy. Dajcie znać co myślicie o tym pojeździe i trzymajcie się!

guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hik

Świetna mobilność ? No chyba nie, moc/tone to tylko 21 i najwyższe opory gruntu z porównywanych lajtów. Może i ma dobry max speed ale rozpędza się jak med a nie lajt.