World of Tanks – Czołgi adwentowe #9

Przez cały okres kalendarza adwentowego będziemy was wspierać przy wybieraniu czołgów premium. Dziś drugi dzień z rzędu dostajemy pojazd, który osobiście bardzo dobrze wspominam jeszcze jako drzewkowy wstępniak na 9 tierze. Dziś Lorraine 40t pełni troszkę inną rolę na polu bitwy, umiejscowiona jest tier niżej i posiada zupełnie inne działo. Czy warto się nią zainteresować?


RYS HISTORYCZNY

Ten eksperymentalny czołg francuski był rozwijany w latach czterdziestych XX wieku. W 1952 roku zbudowano dwa prototypy. Oprócz wieży oscylacyjnej, pojazd odznaczał się zawieszeniem z oponami z rdzeniem powietrznym i z „nosem szczupaka”. Projekt przeszedł próby, ale nigdy nie wszedł do produkcji seryjnej.


SKĄD WZIĄĆ TEN CZOŁG?
Jest on dziś dostępny w ramach oferty z kalendarza adwentowego, o której wspominaliśmy tutaj.


MODEL CZOŁGU


PARAMETRY

Lorraine 40t nie ma drzewkowego odpowiednika. Część z was może pomyśleć o AMX 50 100, jednak czołgi te różnią się na tyle znacznie, że ciężko jest je porównywać. Tym bardziej pomysł ten odpada jeśli pod uwagę weźmiemy Emila I czy Bat Chata 12t. W związku z tym zamiast typowej tabelki wrzucę po prostu charakterystykę pojazdu. Co do CDC i Revalorise to po prostu zupełnie inne pojazdy w innej cenie i o innej roli w grze.

Co rzuca się w oczy?

+ Dobra prędkość,
+ Dobre opory dla gruntu,
+ Dobra penetracja i uszkodzenia na strzał,
+ Szybko ładuje magazynek
 
– Przeciętna celność,
– Mało pocisków w magazynku i ogółem,
– Drogie pociski
 

GRYWALNOŚĆ

Gra Lorraine 40t jest grą ciężką. Po pierwsze nie jest to czołg dla wszystkich, a w szczególności nie dla nowych graczy, którzy nie są przyzwyczajeni do grania magazynkiem. Jeśli się w nich specjalizujecie, a AMX 50 100 i mu podobne pojazdy w waszych rękach robią kosmiczne wyniki, to ta premka jest idealna dla was (aczkolwiek można poczekać na Somuę, która będzie jeszcze bardziej przypominać 50 100). Po drugie jest to pojazd bardzo podatny na błędy i wystarczy chwila nieuwagi byśmy zakończyli swoją przygodę. Są oczywiście i zalety – Lorraine potrafi naprawdę napsuć krwi w rękach doświadczonych graczy i jest jedną z najgroźniejszych premek VIII poziomu przy odpowiednim prowadzeniu. Mało jest takich pojazdów, w których granica między dobrym, a słabym czołgiem zaciera się w zależności od kierującego.


WALKA Z Lorraine

Lorraine nie jest szczególnie dobrze opancerzonym pojazdem. Ponadto jak to bywa w przypadku magazynków, najłatwiej ją wyłapać po wystrzeleniu 3-4 pocisków na przeładowaniu. Jeśli się nam to uda to nie ma najmniejszego problemu by wygrać takie starcie.


PODSUMOWANIE

Jak zawsze na odpowiedź czy warto zakupić taki pojazd składa się mnóstwo czynników.

Tak, jeśli: potrzebujecie czołgu do szkolenia załogi z Bat-chata; jeśli uwielbiacie pojazdy z magazynkami; jeśli jesteście fanami starej Lorraine; jeśli macie doświadczenie i obycie w grze.

Nie, jeśli: macie dużo innych pojazdów premium; w tym tańszego CDC czy Revalorise; nie mieliście nigdy okazji grać czołgami z magazynkami; ma to być wasz pierwszy pojazd premium.

Jeśli choć dwa punkty z wyliczania wyżej do was pasują to tak wygląda moja sugestia. Dajcie znać co sami myślicie o tym pojeździe. Trzymajcie się.

guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ksawy2009

Zgadzam się z Rykoszet ale dodam coś od siebie.

Mam ten czołg od roku i jak go kupiłem na początku grało się nim super fajne wyniki, ale po jakimś czasie zapewne po kolejnym paczu miałem nieodparte wrażenie że go znerfili. Walił pociskami jak kalafiorami na 4 pestki 2 nie wchodziły regularnie lub rykoszetowały. Ktoś powie że i tak jest silny ale ja wiem swoje że brakuje 1 pestki w magazynku.

Anonimowo

Czołg premium od początku siał kalafiorami. Zwłaszcza jak strzelało się w ruchu lub z dużych dystansów. Z bliska rzadko kiedy pudłuje, a wysoka pena na AP pozwala nieźle zarobić. Nie zauważyłem jakiś cudownych rykoszetów od celów. Dodam od siebie, że Lorka to też całkiem dobry zwiadowca. Ma niezłe camo, a mobilność pozwala zająć miejscóweczkę. Ofc nie wszystkie, bo nadal nie jest to camo light’a. Czołg nabyłem głównie ze sentymentu do starej Lorrki i zniżki 30% (co dało ok. 110 zł).

antybiałoruch

Wstydu nie mają białoruchy żeby wyciągać kasę z czołgów premium przy popsutym MM non stop losującym czołgi tier 8 na czołgi tier 10.
Tam gdzie jest kasa to oni są szybcy i punktualni ze swoim kalendarzem adwentowym.

marti

mm celowo tak zrobiony żeby ilość zarabianych kredytów sie zgadzala(pamiętaj że musisz jeszcze opłacić konto premium) dlatego teraz tyle nowych premek jest, czolg jest tak dobry jak jego mm/rng ,ogólnie jeden wielki wałek WG traktuje ludzi jak głupców

NiezlySzajs

T69 też ma magazynek, jest to amerykański czołg średni VIII poziomu w linii prowadzącej do amerykańskiego ciężkiego magazynka T57 Heavy 🙂
T69 –comment image

nice

Dzieki 🙂

maciekmel

Kupiłem ten czołg, gdy pojawił się poraz pierwszy, 4.2017. Będąc totalnym nie ogarnę, i zajęło mi ponad 200 bitew by zacząć regularnie robić nim przyzwoite wyniki.

W zupełności zgadzam się za autorem jeśli nie grałeś magazynie 8 tieru, to sobie odpuść, zbadaj amx 50 100 i kup lorrke przy następnej okazji!