Rozmowa z Konradem Rawińskim – WGL EU

Jakiś czas temu, podczas finałów WGL’a udało nam się na chwilę zatrzymać i zadać kilka pytań Konradowi Rawińskiemu, który jest PR Managerem na Polskę oraz kraje Bałtyckie z firmy Wargaming.  Oto jakich odpowiedzi nam udzielił:

Pytanie: Pierwsze tradycyjne już pytanie, od lat zadawane: kiedy polskie czołgi w WoT?

Odpowiedź: Odpowiedz też tradycyjna J – wkrótce. Odpowiedź mniej tradycyjna: kończymy koncepcje, jeśli chodzi o wygląd samego drzewka i rozmieszczenie czołgów. Nie dostałem jeszcze jakiejś oficjalnej informacji ze strony naszych deweloperów, wiem natomiast, że projekt finalizują. Na ten moment nie jestem w stanie nic potwierdzić, prócz tego, że te prace się toczą. 

Pytanie: Czy wiesz może, czy drzewko będzie wcześniej udostępnione dla graczy do wglądu?

Odpowiedź: Jako osoba odpowiedzialna za komunikację z mediami na pewno będę chciał brać udział w tym procesie od samego początku. Teoretycznie tak powinno być, wiadomo też, że raz przedstawiona koncepcja może ulec drobnej zmianie lub jakimś modyfikacjom. Dobrze wiesz, że w naszych tytułach są jakieś zmiany, rebalans czołgów, jednostek, również ich tierów. Także myślę, że po ogłoszeniu polskiego drzewka, jeśli graczom się spodoba to będzie świetnie, jeśli natomiast będą jakieś spostrzeżenia lub racjonalne uwagi, wtedy zawsze można jakoś je przeprojektować.

Pytanie: Ostatnio wydaliście World of Tanks na nowego Xboxa One X. Jak się przyjął?

Odpowiedź: Pierwsze wrażenia i opinie graczy są bardzo pozytywne, zobaczymy jak będzie dalej. Działa to w natywnym 4k ze wsparciem pełnego HDRu. Nasza ekipa z Chicago (Wargaming Chicago Baltimore) tworzy ten tytuł. Wydaje mi się, że czują się bardzo dobrze z architekturą Xboxa, która zbliżona bardziej jest do PCta. Póki co pojawiła się wersja na Xboxa One X, doszło do tego też War Stories (także w 4k), tak więc jeśli ktoś ma tą konsolę to może sobie w WoTa pograć bez problemu. Oczywiście nie należy zapominać, że World of Tanks jest również dostępne na Playstation 4 i Playstation 4 Pro.  

Pytanie: Odnośnie War Stories, możemy spodziewać się ich na PCtach?

Odpowiedź: Generalnie samym pomysłem War Stories było to, że gracze konsolowi bardzo lubią tematy singlowe. Według statystyk które otrzymaliśmy, część graczy konsolowych nie wyszła poza gry PvE, które były dostępne, a zarazem były one bardzo proste. Dlatego też pomyśleliśmy, aby zrobić wersje single playerową z fabułą, wstawkami i tak dalej. Zobaczymy, jak to dalej się rozwinie. 

Pytanie: Ostatnio wyszedł WoWs na Steama, do którego wymagane jest oddzielne, nowe konto. Krótkie pytanie z tym związane – czy te konta zostaną kiedyś połączone?

Odpowiedź: Nie wiem tego, czy zostaną one zunifikowane. Spowodowane jest to różnicą ekosystemów. Na chwilę obecną są oddzielne, ale czy kiedyś będzie można logować się z konta Wargmingu do Steama, tego nie jestem w stanie powiedzieć.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MamaSerba

Polskiego drzewka nie bedzie w 2018 potwierdzone info

Marek

A kto potwierdził?

Anonim

Chyba sam SerB jezeli napisal to jego mama

Bobobobo

W skrócie jak komuś nie chce się czytać: NIE WIEM TEGO

Mateusz123_4

Mam pytanie na gówno kontynuować temat polskich czołgów. Jak będą uciesze się jak nie będzie ich nie będę bo dawno straciłem nadzieje że wejdą. Ale oni dalej swoje po prostu bez sensu.

Franqdzbanq

Mateusz proponuję troche nauki, a potem gry, bo widzę że językiem kiepsko ci idzie.

spart

Tobie też to nie najlepiej wychodzi 😀

Mateusz123_4

Najlepiej co robić nie pisać nic na temat tylko się czepiać.
Świetna Robota 6 ci można postawić za to proszę pana czy panią bo nicku mi się nie chce pisać