9.21 – nowe francuskie czołgi ciężkie

Artykuł z oficjalnego portalu WoT 😉

Jeśli użycie słów „francuski” i „pancerz” wydaje się Wam niedorzeczne, to poczekajcie na wejście wersji 9.21 w grudniu. Wzmacnia ona francuskie drzewo technologiczne, dodając trzy czołgi ciężkie poziomów VIII–X: AMX 65 t, AMX M4 mle. 51 i AMX M4 mle. 54. Te czołgi wagi ciężkiej mają w sobie potencjał, żeby z gracją i elegancją przełamać kilka stereotypów co do pojazdów francuskich.

Te nowe czołgi, które można zbadać zaczynając od AMX M4 mle. 45, posiadają przedni pancerz wystarczająco mocny, by odbijać pociski wystrzelone przez niszczyciele czołgów. A jeśli pancerz na Francuzach nie wystarcza, by Was zadziwić, to co powiecie na fakt, że są również wyposażone w działa z tradycyjnym ładowaniem? Każdy nowy pojazd ma dwa najlepsze działa – jedno z dużymi uszkodzeniami od jednego strzału i drugie z większą szybkostrzelnością, ale mniejszymi uszkodzeniami podstawowymi. Wolicie wymieniać ciosy w zwarciu, czy nękać przeciwników częstymi strzałami z drugiej linii? Poeksperymentujcie i zobaczcie, która taktyka bardziej Wam się spodoba.

Przegląd

Wybór: Definiujecie swoją rolę poprzez wybranie działa. Wysokie uszkodzenia od jednego strzału z dłuższym czasem przeładowania najlepiej sprawdzą się w walce w zwarciu. Wybierzcie cel i zaprzęgnijcie swoje działo do roboty, używając przedniego pancerza kadłuba i pancerza wieży do osłony przed atakiem przeciwnika. Jeśli wybierzecie działo z większymi uszkodzeniami na minutę, trzymajcie się w drugiej linii i działajcie w roli wsparcia. Czekajcie aż Wasz cel będzie zajęty czymś innym lub w trakcie przeładowania, i wtedy strzelajcie zza osłony.

Wszechstronność: Połączenie dobrego pancerza, dwóch najlepszych dział i sporej puli PW powoduje, że nowe francuskie czołgi ciężkie są bardzo uniewersalne. Mogą spełniać bardzo różne role: od wsparcia z drugiej linii, przez oskrzydlanie do pojedynków w zwarciu. Dostosowujcie taktykę do zmieniającej się sytuacji, aby pomóc swojej drużynie przechylić szalę na Waszą korzyść!

Wytrzymałość: Mocny przedni pancerz, gruby kadłub i mocne jarzmo działa zwiększają Wasze szanse na przetrwanie ognia bitwy. Pula PW odpowiada innym „uniwersalnym czołgom ciężkim”, co jeszcze bardziej zwiększa Wasze szanse na przeżycie, a przyzwoite opuszczenie działa oznacza, że możecie używać terenu, aby schować kadłub.

Krzywa uczenia: Nowe czołgi ciężkie zapewniają gładkie przejście od poziomu VIII w górę. AMX 65 t przygotuje Was na poziom IX, a opanowanie AMX M4 mle. 51 pozwoli Wam poznać mniej więcej, czego się spodziewać na poziomie X.

Wskazówki do gry

  • Unikajcie „drapania boków”: Słabszy boczny pancerz zmniejsza szanse na odbicie pocisków przy wychylaniu się zza przeszkód. Zamiast wystawiać boki, wystawcie się do przeciwnika przodem ustawionym pod odpowiednim kątem.
  • Nie wystawiajcie wieży: Mimo dobrze opancerzonego jarzma, wieża ma swoje słabe punkty – wystarczająco wiele, abyście stanowili miękki cel dla kogoś, kto wie, gdzie celować.
  • Wykorzystujcie grzbiety górskie i nierówny teren: Dolne płyty pancerza są słabe w porównaniu z resztą przedniego pancerza. Starajcie się je osłonić używając przeszkód i nierówności terenu!
  • Zastanówcie się, zanim ruszycie do walki: Działo z wysokimi uszkodzeniami na minutę nie na wiele się zda w walce w zwarciu. Trzymajcie się w drugiej linii i wspierajcie sojuszników zza osłony. Jeśli wybraliście działo z wysokimi uszkodzeniami na strzał, to bez zastanowienia ruszajcie na przeciwnika.
  • Trzymajcie się blisko drużyny: Macie za mało mobilności, aby szybko lawirować i raczej nie będziecie w stanie umknąć pociskom przeciwnika na otwartym terenie.

Podsumowanie

Nowa linia zapewnia świeży powiew w stosunku do „klasycznej” rozgrywki francuskimi czołgami ciężkimi. Zamiast wymuszać taktykę walki podjazdowej, nowe pojazdy spełniają się w kilku rolach i powinny spodobać się fanom konwencjonalnych czołgów ciężkich. Nie przewyższają swoich odpowiedników z innych drzew technologicznych, ale sprawnie spełniają swoje zadanie i nie wymagają od gracza specjalnych umiejętności czy zaawansowanych manewrów. Oprócz tego otrzymujecie nowe doświadczenie w postaci wyboru jednego z dwóch dział. Po prostu zmieńcie działo na inne, kiedy rozegracie dużą liczbę bitew z pierwszym wybranym działem.

  • AMX 65 t (8 tier) – 62 500 PD;
  • AMX M4 51 (9 tier) – 151 700 PD;
  • AMX M4 54 (10 tier) – 182 000 PD;

Na zbadanie maszyn potrzeba 396 200 PD (bez uwzględnienia modułów).

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pixi

One som po to cobyście goldem czynścij strzeloli. W grze będzie większość takich czołgów przybywać. Czołgów dobrze opancerzonych. Nie będzie za to zmieniana penetracja podstawowa, żebyście “pewniej” strzelali goldem. Proste. “Let’s play, no pay” tak powinien brzmieć protest, który i tak pewnie nic by nie znaczył. Achooy z tym. Idem ciupnąć randomka 4fun. Takie podejście chyba aktualnie najlepsze. 🙂

Teravius

Czekam 😉 bardzo lubie mojego liberte dlatego tez juz zbieram xp na osemke. Btw wie ktos moze ile tego expa trzeba uzbierac na mle 45?

Znafca

Jutro się dowiesz. Ale obstawiam, że ok 80k do 100k.

Szczecinianin

A skad wesz ?? Mam 100k wolnego wiec będe mógł zbadać VIII ale brak załogi na nich ….

Znafca

Już dodane info na dole, że niby 62,5k. Swoje przypuszczenia opierałem na podstawie wymagań co do innych HT przy przechodzeniu z 7 na 8 tier. Jednak się pomyliłem. Niemniej nie warto badać tego za free XP, a wykorzystać wolny jeszcze czas i doekspić czołg, jak i samą załogę (zwłaszcza gdy nie mamy premium francuskiego ciężara).Ja akurat mam nieco łatwiejszy start, bo ładowniczego mam z FCM 50t (który i tak już wcześniej tyrał jako ładowniczy na AMX M4 45), dowódce, celowniczego z misji, kierowcę z rekompensaty i radiooperatora przełożyłem bez przeszkalania z AMX 50 100 (i tu się generalnie zastanawiam, czy jest sens przeszkalać/zmieniać na babeczkę, bo troszkę straty na mocy radia jakoś mnie nie przekonuje).

Znafca

No i imho AMX M4 45 nie jest jakoś tragiczny jak niektórzy próbują nas uświadomić. To taki HT, który musi się zasłaniać innymi HT na polu bitwy, ale też może coś przyjąć, bo 1350 HP to sporo jakby nie było.

colt

Brzydkie te francuzy ;D

Raxo88

@Colt nie wybrzydzaj i co mają być piękne

RNG

Ile trzeba xp żeby zrobić 8 tier ? Nie mogę tego sprawdzic na telefonie, za duża rozdzielczość i ucina obrazek.

Szczecinianin

Nie ma wiadomości ile bedzie trzeba mieć exp na 8 tier.

ehh

AMX 65 t (8 tier) – 62 500 PD