Wschodnioazjatyckie niszczyciele z torpedami głębinowymi

Kapitanowie! Obecnie pracujemy nad nową gałęzią wschodnioazjatyckich niszczycieli! Chiny, Tajlandia, Indonezja, Taiwan i Korea południowa będą reperezentowane przez dziewięć nieuchwytnych niszczycieli (po jednym na każdy poziom), każdy wyposażony w torpedy głębinowe.

Więcej o wschodnioazjatyckich niszczycielach i torpedach głębinowych!

Drzewo wschodnioazjatyckie zawiera okręty z różnych krajów rejonu Azji i Pacyfiku. Nowa gałąź niszczycieli w większości pochodzi z Republiki Chińskiej (Tajwan) i przechodzi obecnie testy, więc wszystkie ważne statystyki mogą ulec zmianie przed właściwą premierą.

Nowa gałąź niszczycieli wprowadzi nowe i wyjątkowe torpedy głębinowe, które płyną na większych głębokościach i zadają więcej obrażeń okrętom głównym niż zwykłe torpedy. Mają za to jeden minus… mogą przepłynąć pod okrętami o niższym zanurzeniu (głębokość zanurzenia stępki pod powierzchnią wody). Jeżeli więc walczycie przeciwko niszczycielom lub krążownikom o niższym zanurzeniu, dobrze zastanówcie się przed wystrzeleniem swoich torped głębinowych.

  • Poziom II: Longjiang (Tajwan)

Ten niszczyciel zamówiono od Niemiec w 1913 roku, aby wzmonić flotę Republiki Chińskiej bardziej nowoczesnymi okrętami. Nigdy nie został zbudowany, lecz jego projekt został użyty jako podstawa dla niemieckich niszczycieli V-25.

The okręt uzbrojony jest w działa 105 mm L/45 Tbts LC/16 (3 х 1) oraz torpedy 500 mm (2 х 2).

  • Poziom III: Phra Ruang (Tajlandia)

Brytyjski niszczyciel klasy R został przeniesiony do floty tajlandzkiej w 1920 r. Mógł osiągać wysokie prędkości i posiadał bardzo dobre uzbrojenie. Przez większość swojej służby Phra Ruang był najpotężniejszym okrętem torpedowym we flocie tajlandzkiej.

Jest wyposażony w działa 40 PIX kal. 102 mm (3 x 1) oraz torpedy DR Mk II kal. 533 mm (2 х 2).

  • Poziom IV: Shenyang (Tajwan)

Były japoński niszczyciel klasy Minekaze, który różnił się pod pewnymi względami od flagowego okrętu serii. W 1947 roku po wymontowaniu całego japońskiego uzbrojenia przeniesiono go do Marynarki Republiki Chińskiej.

Jest wyposażony w działa Mark 7 kal. 127 mm/51 (4 x 1) i potrójne wyrzutnie torped kal. 533 mm (2 x 3).

  • Poziom V: Jianwei (Tajwan)

Projekt tego superniszczyciela opracowanego przez Brytyjczyków był oferowany rządowi Republiki Chińskiej w 1929 roku (projekt T.306), ale transakcja nie doszła do skutku. Okręt dysponował pięcioma głównymi działami i dwoma potrójnymi wyrzutniami torped.

Jest wyposażony w działa BL Mk I kal. 120 mm/45 (5 x 1) oraz torpedy TR Mk IV kal. 533 mm (2 x 3).

  • Poziom VI: Fushun (Chiny)

Radziecki niszczyciel klasy Gniewny, który w 1954 roku przeniesiono do Marynarki Chińskiej Republiki Ludowej. Cechował się dużą prędkością i dysponował potężnym działem jak na okręt tego typu.

Jest wyposażony w działa M1936 shì kal. 130 mm/50 (4 x 1) i torpedy 1-N kal. 533 mm (2 x 3).

  • Poziom VII: Gadjah Mada (Indonezja)

Niszczyciel klasy N zbudowany w Wielkiej Brytanii, a następnie przeniesiony do Królewskiej Marynarki Wojennej Holandii. W 1951 roku sprzedano go Indonezji. Niszczyciel ten cechował się potężnymi głównymi działami i wyrzutniami torped oraz bardzo udaną jak na swoje czasy konstrukcją.

Jest wyposażony w działa CPXIX kal. 120 mm/45 (3 x 2) i torpedy QR Mk VI kal. 533 mm (2 x 5).

  • Poziom VIII: Hsienyang (Tajwan)

Niszczyciel klasy Gleaves zbudowany dla Amerykańskiej Marynarki Wojennej. W 1955 roku został przekazany Republice Chińskiej (Tajwanowi). Uzbrojenie okrętu składało się z dział uniwersalnych oraz dwóch poczwórnie sprzężonych wyrzutni torped.

Jest wyposażony w działa Mk30 kal. 127 mm/38 (4 x 1) i poczwórne wyrzutnie torpedowe Mk14 kal. 533 mm (1 x 5 / 1 x 5).

  • Poziom IX: Chung Mu (Korea Południowa)

Były niszczyciel Amerykańskiej Marynarki Wojennej klasy Fletcher, który w 1963 roku został przeniesiony do Marynarki Wojennej Republiki Korei. Okręt miał dobre uzbrojenie i rozwiniętą obronę przeciwlotniczą.

Jest wyposażony w działa Mk30 kal. 127 mm/38 (5 x 1) i torpedy Mk14 kal. 533 mm (1 x 5 / 1 x 5).

  • Poziom X: Yueyang (Chiny)

Były amerykański niszczyciel klasy Allen M. Sumner, który w 1969 roku został przeniesiony do Marynarki Wojennej Republiki Chińskiej. Jego projekt bazował na znakomitym okręcie klasy Fletcher. W przeciwieństwie do poprzednika Yueyang miał potężniejszą główną baterię, ale osiągał niższą prędkość.

Jest wyposażony w działa Mk38 kal. 127 mm/38 (3 x 2) i torpedy Mk15 kal. 533 mm (2 x 5).


Więcej informacji na temat okrętów wschodnioazjatyckich znajdziecie tutaj.

Wschodnioazjatycki maraton misji!


Aby umilić Wam oczekiwanie na nową wschodnioazjatycką gałąź, mamy dla Was dwa tygodnie misji ze specjalnymi nagrodami.

Tydzień 1: Przygotowania na Azję Wschodnią

O ile nie wskazano inaczej, wszystkie poniższe misje można wypełnić raz na konto, grając okrętami V lub wyższego poziomu w bitwach losowych.

Początek:  6:00 w czwartek, 16 listopada
Koniec  6:00 w czwartek, 30 listopada

Część I

Trafcie przeciwnika 10 razy torpedami okrętowymi w dowolnej liczbie bitew.
Nagroda

10x sygnał Juliet Whiskey Unaone

Część II

Zniszczcie pięc pancerników przeciwnika w dowolnej liczbie bitew.

Należy wcześniej ukończyć Część I

Nagroda

10x sygnał Sierra Mike

Część III

Wygrajcie pięć bitew (niekoniecznie jedna po drugiej).

Należy wcześniej ukończyć Część II

Nagroda

10x sygnał Juliet Charlie

10x sygnałowa November Foxtrot

Część IV

Wygrajcie bitwę, w której zadaliście 20 000 pkt. uszkodzeń od zalania i 20 000 pkt. uszkodzeń od trafień torpedami okrętowymi.

Należy wcześniej ukończyć Część III

Nagroda

10x kamuflaż Typ 5 

Nagroda za ukończenie:

5x kamuflaż Nieprzerwany ogień

Po wypełnieniu wszystkich misji wygrajcie bitwę losową, aby zdobyć +100% PD dla niszczycieli wschodnioazjatyckich w bitwach losowych, dostępne od  6:00 w czwartek, 30 listopada do  6:00 w niedzielę, 31 grudnia. Bonus ten można zdobyć 15 razy.  


Tydzień 2: Gotowi na Azje Wschodnią

O ile nie wskazano inaczej, wszystkie poniższe misje można wypełnić raz na konto, grając niszczycielami V lub wyższego poziomu w bitwach losowych.  Aby rozpocząć te misje, należy ukończyć Część IV z misji pierwszego tygodnia.

Początek: 6:00 w czwartek, 23 listopada
Koniec 6:00 w czwartek, 30 listopada

Część I

W dowolnej liczbie bitew: wygrajcie trzy razy, zniszcie trzy okręty wroga, trafcie okręty wroga trzy razy torpedami.
Nagroda

10x sygnał Papa Papa

Część II

Zadajcie 50 000 pkt. uszkodzeń poprzez zalanie i 150 000 pkt. uszkodzeń okrętom wroga od trafień torpedami.

Należy wcześniej ukończyć Część I

Nagroda

10x Grupa naprawczo-ratunkowa II 

Część III

Wygrajcie bitwę, w której zniszczyliście dwa okręty wroga i znaleźliście się w pierwszej piątce graczy w drużynie pod względem zdobytych PD.

Należy wcześniej ukończyć Część II

Nagroda

10x Wytwornica dymu II

Część IV

Wygrajcie bitwę, w której znaleźliście się w pierwszej trójce graczy w drużynie pod względem zdobytych PD, zadajcie po 5000 punktów uszkodzeń niszczycielom i pancernikom wroga.

Należy wcześniej ukończyć Część III

Nagroda

5x kamuflaż Walentynki 

Nagroda za ukończenie

10x kamuflaż Niebieska Laguna

Po wypełnieniu wszystkich misji wygrajcie pięć bitew losowych, aby jednorazowo zdobyć 129 000 PD dowódcy dla niszczycieli wschodnioazjatyckich, dostępne od  6:00 w czwartek, 30 listopada do  6:00 w niedzielę, 31 grudnia.

worldofwarships.eu

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments