Kwesta na ratowanie okrętu muzeum USS Texas

 

Nie wiem jak Wam, ale dla mnie osobiście pomoc w ratowaniu pomników historii jest bardzo ważna. Dzięki temu czuję jakąś więź trzymającą mnie z ludźmi, którzy żyli wcześniej. Kiedy idę po pokładzie po którym chodzili marynarze, trzymając się relingu myślę o tych, którzy walczyli z niesprzyjającym wiatrem i dużymi falami. Dotykając luf zamontowanych na wieżach czy też wyrzutni torped – widzę jak przez mgłę – cienie obsługujące i martwiące się zarazem czy przeżyją, czy też będą pływać w zimnej morskiej toni.

Okazuje się, że dzięki aktywności na forum naszych graczy możemy wspomóc w ratowaniu jednego z największych pływających muzeów świata – pancernik USS Texas. Oto co jest napisane na stronie głównej Wargaming o tej dobroczynnej akcji do której się włączył.


Wspomóc można na dwa sposoby, pierwszy to zakupy w sklepie premium, gdzie całość wpływów zostaje przekazana na rzecz projektu.

Lub bezpośrednia darowizna na stronie ze zbiórką funduszy na pancernik Texas!


Działa kalibru 356 mm. Dwie wojny światowe. Ostatni z drednotów jest zagrożony!

USS Texas topi się się od uszkodzeń doznanych podczas ostatnich huraganów. Jesteśmy zdumieni inicjatywą graczy z serwera EU do podjęcia akcji na forum WoWS, Twitterze i Facebooku. Zjednoczeni z naszymi amerykańskimi kompanami zbierzmy razem środki na ratunek pancernikowi w naszej kampanii w ramach Pojektu VALOR!


Więcej o USS Texas

Gdy wszedł do służby w 1914, USS Texas był jednym z najpotężniejszych pancerników na świecie, wyróżniającym się nowymi technologiami w uzbrojeniu, lotnictwie morskim i radiolokacji. Nadal walczył dzielnie w 1944, wspierając lądowanie w Normandii swoimi działami kalibru 356 mm. Dziewięć dni później siły alianckie przedarły się na tyle w głąb lądu, że znalazły się na granicy zasięgu Texasa. Jego działa nadal były potrzebne przeciwko twardszym celom, więc wysłano prośbę o wsparcie ogniowe. Kapitan Charlie Baker rozkazał zalanie bąbli przeciwtorpedowych na sterburcie, aby zwiększyć kąt uniesienia dział głównej baterii o dwa brakujące stopnie.

Texas na wezwanie odpowiedział melodią 24 masywnych pocisków. Do zakończenia wojny zdobył pięć gwiazd bojowych. Dzisiaj znajduje się pod opieką fundacji Battleship Texas jako okręt-muzeum i jest narodowym zabytkiem historycznym. To godny los dla ostatniego pancernika z ery drednotów i ostatniego istniejącego okrętu flagowego, który służył i bronił swojej ojczyzny w obydwóch wojnach światowych.

Dzisiaj Texas znów ulega zalaniu, tym razem w wyniku ataku żywiołów. Okręt doznaje ciągłych przecieków przepuszczających dziennie średnio 300 ton wody, co prowadzi do poważnej erozji i zniszczeń, które po pewnym czasie będą nieodwracalne. Zespół historyków, inżynierów i konserwatorów próbuje przemieścić go na ląd, zanim będzie za późno.

Jego los zależy również od nas.


Jak możemy pomóc?

Kupcie dowolny z zestawów Lone Star Texas lub flagę VALOR.

USS Texas, pancernik premium V poziomu z kamuflażem „Lone Star”.

Lub kupcie indywidualne flagi VALOR. Niezależnie od tego, jaki wybierzecie przedmiot, 100% dochodów ze sprzedaży zostanie przekazanych na fundację Battleship Texas.

Początek o 15:00 w czwartek, 9 listopada. Koniec o 15:00 w piątek, 1 grudnia.


Flaga jest tylko dekoracją i nie zapewnia żadnych premii w grze. Zbierzcie w ciągu roku wszystkie cztery flagi VALOR, aby uzyskać dostęp do piątej, ostatniej flagi.

Czy posiadacie już USS Texas? Kupcie jeden z zestawów z okrętem, a otrzymacie jego równowartość – 5150  – wraz z innymi przedmiotami!

Pamiętajcie, że jeśli kupicie więcej niż jeden zestaw, to otrzymacie tylko jeden zestaw z kamuflażem Lone Star, flagą pamiątkową i misją Lone Star, gdyż nie możemy przypisać duplikatów tych samych przedmiotów do konta.


Misja Lone Star (raz na konto)

Koniec o 6:00 w niedzielę, 31 grudnia

Po zakupieniu zestawu „Na ratunek Texasowi” zagrajcie 20 bitew losowych w USS Texas.

Typ bitwy: Losowa

Ograniczenia poziomu i typu okrętu: Poziom V,  USS Texas

Nagroda (raz na konto)

• 20x Grupa naprawczo-ratunkowa II
• 20x Grupa naprawcza II


Bezpośrednia darowizna

Możecie również przelać pieniądze bezpośrednio na stronie ze zbiórką funduszy na pancernik Texas!

Prace konserwacyjne USS Texas

worldofwarships.eu

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leq

Przy takich akcjach robi sie milo. Firma komercyjna tez potrafi dac cos do Siebie. Ciekaw jestem, czy nasza Błyskotkę tez beda tak ratowac(mam nadzieje ze tak). Akcja jest ok, Texas mialem kupic juz dawno, a teraz zrobie to :).