Halloweenowe paczuszki w WoWs

Chciałbym napisać, że nie jest to artykuł sponsorowany i  że się nie sprzedaliśmy za garść paczek w WoWs. No ale cóż – sprzedaliśmy się i będzie o paczkach, ale tylko tych dyniowych. A wraz z dyniami wrażenia z eventu.

 

 

Ale mnie ten event halloweenowy wkurza, na 10 gier, 9 przegranych – ale muszę przyznać jedną rzecz Wargamingowi. Zrobił naprawdę dobrą robotę tworząc całą tę steampunkową otoczkę. Okręty wyglądają bajecznie, 19 perkowi kapitanowie i  “kapitanki” (:P) kapitalnie. A sam pomysł na wydarzenie bardzo grywalny. Ale jest jedna rzecz, która mnie niesamowicie denerwuje, to właśnie poziom gry przeciwników/współgraczy. Mój team ginie po stracie pierwszej wieży, bez względu czy gram Urashimą, Svyatozaurem, czy też Magnusem-S. Lotniskowcem raz próbowałem zagrać i po 5 minutach czekania w kolejce odpuściłem. I nie wiem czy akurat miałem pecha, czy tez jest tak cały czas. Wiem jedno. że w tym evencie najważniejsze to ogarnięty gracz na Nobilium. Zapytacie pewnie czemu? A dlatego, że prócz wsparcia ogniowego, tfu torpedowego, bardzo potrzebny jest zwiad.  Poniżej wklejam kilka porad umieszczonych na głównej stronie portalu WoWs:

 • Granie swoim okrętem jak normalną jednostką to szybka droga do przegranej. Jego niezwykłe materiały eksploatacyjne wyraźnie zmieniają standardową taktykę World of Warships i są kluczem do Waszego przetrwania!

 • W ramach rozprzestrzeniania się Nieczystości za Wami i na Waszych flankach mogą otwierać się mniejsze portale. Upewnijcie się, by ktoś w drużynie pozostał czujny!

 • Starajcie się trzymać blisko jednostki Magnu-S w swoim zespole. Może ona aktywować obszar napraw, który przywraca Wasze PW!

 • Urashima może potrzebować podejść blisko, aby zaliczyć porządne trafienie torpedami. Wykorzystajcie „Nieczyste doładowanie silnika”, aby zaszarżować w Nieczystości i naprawić się w tym samym czasie.

 • Samoloty z Nobilium są tak samo istotne w przypadku zwiadu, jak i zadawania uszkodzeń.

Jeśli uda Wam się wygrać potyczkę (niech Neptunowi będą dzięki), za każdą gwiazdkę dostajecie jeden dyniowy kontener. A w nich są takie oto ciekawostki do wylosowania:

 • 15x Kamuflaż Halloween 
 • 15x Kamuflaż Halloween 2016 
 • 20 000 wolnych PD 
 • 1 500 000 kredytów 
 • 75x sygnał Sierra Mike 
 • 75x sygnał India Delta 
 • 75x sygnał India X-Ray 
 • 15x Kamuflaż Sztorm 
 • 15x Kamuflaż Błękitna Laguna 
 • Rzadki stały kamuflaż halloweenowy!

I tutaj kot (mors) jest pogrzebany. Jeden kontener w sklepie premium kosztuje 12 złotych z groszami. Czyli teoretycznie możecie wygrać z jednej gry 5 gwiazdek o wartości 60 złotych. Żeby bardziej podkręcić atmosferę to WG postanowiło wprowadzić eventowe skórki do gry (można je wylosować właśnie z kontenerów). Części graczy się to nie podoba, ale dla mnie – fana steampunku – pływanie Czapajewem, Bensonem czy Nikołajem I “ubranym w takie ciuszki” jest dużo fajniejsze niż mangowe okręty. Na 8 kontenerków wylosowałem 3 skórki. Nie da się wylosować tych samych kamuflaży (jeśli już macie jakiś wylosowany, dostaniecie inny którego jeszcze nie posiadacie w porcie), jeśli natomiast zdobędziecie je wszystkie to dostajecie gratyfikację w dublonach w wysokości od 2500  do 5,000 . Więc naprawdę nie jest tak źle.

 

 

Na koniec, mała prośba, napiszcie w komentarzach jak grać każdym z okrętów (tzn pod co najlepiej je ustawić), może to pomoże zmienić ilość przegranych na rzecz wygranych.

Z pozdrowieniami dla tych co próbują zdobyć 5 gwiazdek tak jak ja – Barul

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
robertunio

Ale wygrac mozna max 5 kontenerow. Ja wygralem 4 w 2 bitwach raz 2 lotniskiem nastepnie2 pancernikiem.