Informacja dotycząca okrętu Graf Zeppelin – update

Na stronie WoWs pojawił się przetłumaczony tekst zamieszczonej kilka dni temu informacji dotyczącej Grafa.

Kapitanowie!

W społeczności jest ostatnio głośno na temat wprowadzonego niedawno okrętu premium Graf Zeppelin. Chcielibyśmy wyrazić nasze zdanie na temat zaistniałej sytuacji oraz poinformować Was, jak zamierzamy ją rozwiązać.

Przede wszystkim rozumiemy, że nowy okręt nie spełnia oczekiwań naszej społeczności. Widać, że musimy włożyć więcej pracy w dostosowanie parametrów i odpowiednie zrównoważenie stylu gry Grafa. Chcieliśmy, aby okręt – zgodnie z tradycją – był gotowy na gamescom. By to osiągnąć, musieliśmy ograniczyć się do konfiguracji z bombowcami nurkującymi, aby następnie dodać z powrotem eskadry torpedowe, które zostały dobrze odebrane przez graczy w pierwszej rundzie testów – aczkolwiek były też zbyt mocne. Nasza decyzja była podyktowana ograniczeniami technicznymi, ale byliśmy przekonani, że uda nam się zrównoważyć konfiguracje z bombowcami tak, aby były skuteczne przeciwko pozostałym okrętom.

Co gorsza, ostatnie zmiany wprowadzone w tym okręcie nie przeszły naszej standardowej procedury wdrożeniowej. Tym samym nie daliśmy współpracownikom społeczności czasu na wprowadzenie poprawek w ich materiałach. W efekcie przedstawiony przez nich okręt nie był tym samym, który trafił w Wasze ręce na publicznych serwerach gry. Przyznajemy, że decyzja wprowadzenia okrętu w stanie, w jakim znajduje się obecnie, była nietrafiona. Powinniśmy byli poświęcić mu więcej czasu. Bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za ten błąd i przepraszamy naszą społeczność za zaistniałą sytuację.

Musimy także wspomnieć o innej sprawie, powiązanej z powyższą, czyli o usunięciu użytkownika iChase z programu współpracowników społeczności. Po przeanalizowaniu naszej decyzji o usunięciu iChase’a z programu musimy przyznać, że była ona przedwczesna, ponieważ iChase miał rację. Powinniśmy byli bezpośrednio skontaktować się z nim, informując go o naszych zastrzeżeniach. iChase od lat tworzył wspaniałą zawartość dotyczącą World of Warships i nie zasłużył na takie traktowanie. Przepraszamy iChase’a za nasze porywcze zachowanie. Chcąc chronić naszych deweloperów, postąpiliśmy zbyt raptownie. Traktujemy to doświadczenie jako naukę. Wyciągniemy z niego wnioski pozwalające na usprawnienie naszego programu współpracowników społeczności.

Wiemy jednak, że w takiej sytuacji zwykłe „przepraszamy” zdecydowanie nie wystarczy. Oto, co zamierzamy zrobić.

Zmienimy zasady zwracania pieniędzy za ten okręt. Dopóki nie wprowadzimy poprawek w tym okręcie, każdy posiadacz tej jednostki może uzyskać za nią zwrot pieniędzy – niezależnie od stoczonej liczby bitew. Aby to zrobić, należy kliknąć to  łącze: https://eu.wargaming.net/support/ . Kolejne kroki to: Utwórz zgłoszenie > World of Warships > Płatności > wprowadźcie tekst „Refund” (zwrot pieniędzy) > kliknijcie „Problem Not Solved” (Problem nie został rozwiązany) > kliknijcie „Zwrot pieniędzy” w tematach pomocy dotyczących płatności.

Graczy, którzy chcieliby zachować okręt i pomóc nam w jego usprawnieniu, zapraszamy do kolejnych rund testów równoważenia.

Postępujcie zgodnie z poniższą instrukcją:

  1. Od dziś zawieszamy sprzedaż tego okrętu.
  2. Wszystkich właścicieli Grafa Zeppelina zapraszamy do wysłania informacji zwrotnych na temat tego okrętu i nawiązania komunikacji z zespołem deweloperów i dołączenia do współpracowników społeczności, supertesterów i pracowników WG w specjalnej grupie na Facebooku. Proces ten może trochę potrwać, ponieważ będziemy testować szereg różnych wariantów, a ponadto nigdy wcześniej nie organizowaliśmy takiego wydarzenia. Mamy nadzieję, że razem uda nam się sprawić, że Graf Zeppelin znowu stanie się wspaniały.
  3. Po zakończeniu procesu równoważenia i sfinalizowaniu parametrów okrętu Graf Zeppelin pozostanie przez 3 miesiące jednostką ekskluzywną. Oznacza to, że w tym okresie nie trafi on do sprzedaży i będzie dostępny wyłącznie dla oryginalnych właścicieli.
  4. Utworzymy także niestandardowy trwały kamuflaż dla Grafa, który będzie dostępny tylko dla graczy, którzy kupili okręt w jego obecnej formie. Gracze otrzymają od nas zaproszenie do udziału w procesie twórczym, abyśmy mogli razem wypracować wygląd tego kamuflażu.

Ponownie szczerze przepraszamy Was za tę sytuację i przykro nam, że miejsce dobrej zabawy i przyjemności z rozgrywki zajęły frustracja i nadszarpnięte nerwy.

Nasza załoga została wezwana na stanowiska i prowadzi już prace naprawcze. Zadbamy też, aby taka sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości.

Z wyrazami uszanowania,

Danił Wolkow, dyrektor ds. rozwoju World of Warships

Aleksander Mikołajew, regionalny dyrektor ds. wydawniczych World of Warships, Ameryka Północna

Artur Płóciennik, globalny producent wydawniczy World of Warships

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Odbojnice

i tak się będą sprzedawać

Zumi

Szkoda ze ekipa od world of tanks taka nie jest :/

W*urwiony gracz

Na tą jedną premkę k*rwa czekałem, to oczywiście ją musieli zjebać….

grekus

Ja pindole jakie pierdzielenie ze strony ich PRowcow 😀
Ciekawe czy ludzie jeszcze sie na to nabieraja: “Sorki, ale ZNOWU zbyt pochopnie przypierdzielilismy CC. ZNOWU za to przepraszamy. ZNOWU obiecujemy ze wyciagniemy z tego nauke. Za pol roku ZNOWU zrobimy to samo”.
Poziom arogancji tej firmy zaczyna juz wyznaczac nowe granice w calej branzy 😀