War Thunder: VI era oraz plany na przyszłość

VI era zbliża się wielkimi krokami – właśnie otrzymaliśmy nowy trailer oraz sporą garść kolejnych informacji.

Plany związane z VI erą:

  • Zamierzamy dodać nową, VI erę do drzewek pojazdów. Zaczniemy od wprowadzenia do gry czołgów podstawowych, takich jak radzieckiego T-64 i amerykańskiego eksperymentalnego MBT-70, a także innych.
  • W nadchodzących aktualizacjach będziemy płynnie uzupełniać grę o kolejne powojenne konstrukcje dla wszystkich krajów, nie ograniczając się jedynie do czołgów podstawowych.
  • Ekonomia gry nie była projektowana dla VI er, zatem w przyszłości reguły odkrywania zmienią się. Nie będzie znacznego zwiększenia wymaganych Srebrnych Lwów i Punktów Badań w porównaniu z IV i V erą, te będą porównywalne z obecną V erą. Ponadto zamierzamy redukować wymagania wraz z pojawianiem się większej liczby maszyn VI ery, by maszyny V ery i być może również niższych er były tańsze. Dzięki temu czas, jaki gracze muszą poświęcić na dostanie się na szczyt drzewka, nie powinien ulec zmianie po wprowadzeniu zupełnie nowej VI ery

Dodatkowo potwierdzono iż nie wykluczone jest wprowadzenie współczesnych pojazdów! Oto seria bardzo interesujących pytań i odpowiedzi:

Czy do gry trafi Abrams/T-90/Leopard 2 itp?

Nie wykluczamy wprowadzenia współczesnych czołgów, o ile będziemy w stanie wiernie odtworzyć ich parametry i osiągi.

Czy pojawi się nokto- i termowizja?

Zdecydujemy o tym po przeprowadzeniu prób w nocnych bitwach.

Planujecie wprowadzić śmigłowce, jak w pierwszokwietniowym wydarzeniu?

Nie wykluczamy tego w VI erze, śmigłowce wprowadzają interesującą nową dynamikę w bitwach. Nie mamy jeszcze ostatecznej odpowiedzi ani spisu maszyn, na to jest za wcześnie przed wewnętrznymi testami.

Czy zaimplementujecie współczesne samoloty wojskowe?

W przeciwieństwie do czołgów, samoloty stały się jeszcze bardziej bezkompromisowe, mniej spektakularne, a ich walki nie są tak uzależnione od umiejętności pilotów. Nawet lotnictwo z czasów wojny w Korei, dostępne w War Thunder od początku, dało o tym znać. Na sposób walk ogromny wpływ miało wprowadzenie samonaprowadzających się pocisków z rodzaju odpal-i-zapomnij, a starcia poza zasięgiem wzrokowym wymagają opanowania skomplikowanych instrumentów pokładowych, wiedzy i wyobraźni,  przez co wystarczająco wierne odwzorowanie współczesnej walki w powietrzu jest bardzo trudne, a pogodzenie jej z satysfakcjonującą rozgrywką może w ogóle okazać się niemożnością. Z tego powodu maszyny na ziemi i w powietrzu W War Thunder będą dzielić lata. Mamy jednak w planach wewnętrzne testowanie lotnictwa z okresu konfliktu w Wietnamie, a tam miały miejsce pierwsze starcia z użyciem samonaprowadzających się rakiet. Pociski miały wiele ograniczeń, takich jak zasięg minimalny i maksymalny czy kąt do celu, znacznie też ustępują manewrowością nowoczesnym rakietom. Ostrożnie możemy jednak wskazać, że nowocześniejsze samoloty pewnie kiedyś trafią do War Thunder.

Planujecie uaktualnić Klasyfikacje Bitewne po wprowadzeniu VI ery?

Tak, najpewniej wyrzutnie PPK otrzymają nowe wartości Klasyfikacji Bitewnych, a niektóre obecne czołgi trafią do VI ery. To nie stanie się wraz z premierą aktualizacji 1.71, a po zebraniu wystarczających danych statystycznych.

Czy powinniśmy spodziewać się dodania nowinek, takich jak pancerz reaktywny, do pojazdów już będących w grze?

Wprowadzenie dodatkowego opancerzenia, pasywnego (jak w T-62M) i aktywnego zwiększa skuteczność czołgów i wpływa na balans, więc takie zmiany należy wprowadzać mając na uwadze równowagę sił i możliwe zwiększenie Klasyfikacji Bitewnej.

Czy skoro V era nie jest już szczytową, to w grze pojawią się maszyny premium V ery? Co stanie się z pojazdami premium IV ery, jak skuteczne będą przy odkrywaniu IV ery?

Pojazdy premium V ery są możliwe. Zasady odkrywania nie zmienią się, maszyny IV ery będą więc mniej skuteczne przy zdobywaniu maszyn z ery wyższej o 2.

Jak będzie wyglądało dodawanie maszyn z Nowej Ery do gry, czy przejdą przez typowy okres Zamkniętych Testów Beta?

Nie, Nowa Era zadebiutuje w grze bezpośrednio i stanie są dostępna do odkrywania dla wszystkich graczy od momentu premiery aktualizacji.

Czy dodacie 6 erę jednostek naziemnych do innych krajów?

Tak, planujemy dodać je do wszystkich nacji, czasem będą to nowe maszyny, a czasem przeniesione z ery 5.

guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Czy będzie T-72

Anonimowo

uwaga dev server otwarty polecam ^^

Tak, to znowu ja

Tak jak napisał kolega Tixic:
W War Thunder się sporo dzieje, a WG nam tylko macha kijem z marchewką i wprowadza przesadzone premki za przesadzonymi premkami.

Toxic

I dobrze że wprowadzają nową ere przynajmniej w tej grze póki co coś się dzieje nie to co w wocie (jak narazie tylko op prem za op prem tankiem)

wojtek317

dokladnie i wprowadzaja coraz to nowsze pojazdy na tiery gdzie sa konstrukcje z 2 wojny swiatowej no smieszne poprostu taki MAUS kontra sheridan no ludzie to jest przepasc technologiczna ale wot to ma w *****,

Anonimowo

Szkoda że nie ma w tej grze drzewek z projektów 🙁